Karte za Garmin

ZoltanBB

Active member
Mozda je vec bilo spominjano, mozda nista nije novo ali ipak, dobro dodje:

http://garmin.na1400.info/routable.php

Na navedenoj adresi se nalazi nesto kao on-line verzija Garminovog MapSourcea uz dvije male razlike:

- karte su rutabilne i besplatne;
- uz "civilizirane" dijelove naseg planeta (Europa, Amerika...) pokrivaju relativno zadovoljavajuce i ostatak svijeta (Azija, Afrika itd...).

Sam proces je jednostavan:

- odaberi regije koje te zanimaju;
- ostavi mail na koji ce ti poslati informaciju o kartama;
- slozene karte se mogu skinuti 48 sati nakon primitka maila.

U prilogu slika Teherana:  :D

 
ja nisam siguran da kuzim cemu te karte uopce sluze
 
ZoltanBB said:
Pa to su rutabilne karte za Garminove GPS uredjaje.
koja je razlika izmedu ovih i onih koje imam na garminu  :misli:
mislim , uopce ne razumijem rijec rutabilna  :misli:
 
markookram said:
koja je razlika izmedu ovih i onih koje imam na garminu  :misli:

Karte sto imas vec na Garminu su puno bolje za (zapadnu) Europu.

Situacija je nesto drugacija ako zazelis putovati na neka opskurna mjesta (Albanija, Rumunjska, Turska, Gruzija, Sirija...).
Cini mi se da su ovo prve karte koje bi mogle biti upotrebljive.

markookram said:
mislim , uopce ne razumijem rijec rutabilna  :misli:

To ti je ono da kazes GPSu kud da te vodi a on ti govori kamo treba skrenuti. :)
 
a tnx  (y)
ne treba mi to  :mrgreen:

btw. za par dana dolazi AR 3.0
 
ZoltanBB said:
Vidio sam da ima dosta karata za Mobile platformu.
Znas li mozda da li se te karte mogu konvertirati da rade na klasicnim Garminovim GPS uredjajima?
Mislim da ne.
 
markookram said:
koja je razlika izmedu ovih i onih koje imam na garminu  :misli:
mislim , uopce ne razumijem rijec rutabilna  :misli:

Ako imaš full Evropu i Adria Route na Garminu, ovo je mnogo siromašnije. Pomaže za područja za koja Garmin nema interes da razvija karte a nema ni lokalnog proizvođača.

Rutabilna karta za razliku od one koja nije rutabilna ima mogućnost navođenja turn-by-turn. Termin turn-by-turn u osnovi označava da ti govori gde treba da skreneš na ukrštanjima staza ili puteva u zavisnosti od moda korišćenja: pešački, nautički, automotive...

Nerutabilna karta je praktično samo osnova za lakše snalaženje. Uređaj sa nerutabilnom kartom će ti pokazivati poziciju na ekranu (u zavisnosti od preciznosti takve karte) i kuda da kreneš ako hoćeš pravom linijom do cilja. To je kao kada Garmin uređaju podesiš navođenje "van puta" umesto "najbrže vreme" ili "najkraći put" i daš mu cilj da te vodi. Videćeš ravnu liniju do cilja umesto rute.
 
markookram said:
koja je razlika izmedu ovih i onih koje imam na garminu  :misli:
mislim , uopce ne razumijem rijec rutabilna  :misli:
...sto znaci da, ako hoces npr. update Evrope, moras da se istreses 100 eur :palacdolje:
 
igor-ns said:
...sto znaci da, ako hoces npr. update Evrope, moras da se istreses 100 eur :palacdolje:

:misli:

Ded pojasni zemljače?  :misli:
 
igor-ns said:
...sto znaci da, ako hoces npr. update Evrope, moras da se istreses 100 eur :palacdolje:
Ma nije tako druze. Sto se tice apdejta za karte, to ti svako uradi, cak i u servisu za mobilne telefone, a mozes i sam da skines sa neta. Inace ja moj garmin tako apdejtujem, odnesem u servis mobilnih, sacekam oko sat vremena, oni mi stave najnovije karte, to platim 15e i to je to. Sve sam vec probao po Evropi i fenomenalno radi. Jako sam prezadovoljan. Desavalo mi se da se letos zagubim u nekim selima u Italiji i GPS me je izveo i vratio na pravi put.
 
garmin ima odnedavno i softver i karte za blackberry i to se bas mislin uzet... imat sve u jednom i boli me briga.. a sa blackberrijem iman iskustva vec 5 godina i ovaj zadnji je zvir.. ima sve u sebi... cak se i sa beslatnim google-maps ili blackbery-maps da lipo navigirat (kad zatriba), iako cucla gprs jer stalno skida karte sa neta...
 
Nokia 5800xm Garmin rules bez problema i što je najbitnije ne dere ni centa  (y)
 
alpine said:
garmin ima odnedavno i softver i karte za blackberry i to se bas mislin uzet... imat sve u jednom i boli me briga.. a sa blackberrijem iman iskustva vec 5 godina i ovaj zadnji je zvir.. ima sve u sebi... cak se i sa beslatnim google-maps ili blackbery-maps da lipo navigirat (kad zatriba), iako cucla gprs jer stalno skida karte sa neta...
Ovo s download -anjem, je skupa varijanta, može te koštati i par somova kn. :palacdolje: nebih nikome preporučio 8)
 
mg749ie said:
Ovo s download -anjem, je skupa varijanta, može te koštati i par somova kn. :palacdolje: nebih nikome preporučio 8)

Pogotovo u roamingu. Kolegi neki dan dosao racun od 3.800 kn za mobitel, a sve zbog koristenja iPhone-a u navigacijske svrhe po austriji...
Treba karte imati offline i amen.
 
Obićno prije daljeg putovanja odem do lege i skine mi sve najnovije karte za Garmina , na kartici od 2 GB imam skoro cijelu europu sa svim mogućim planovima grada , u Ateni nismo lutali ni jednu ulicu. Kad su dećki išli u Iran skinio im je najnovije karte i nije bilo pogreške. Kada bi kupovao sve te karte morao bi dati cijelo malo bogatstvo. za reinstalaciju treba oko 15-20 minuta i ne košta ništa  :mrgreen: Najbolje od svega što ti daje precizne podatke o smještaju , restoranima ,znamenitostima , putevima kojih ni na jednoj karti nema  (y) Uz Garmina nisam ni jednom platio noćenje više od 15- 20 eurića . Vrlo isplativa stvarćica.