Kava u Pragu :-)

Adventurer

Active member
Inspiriran Linzinom čuvenom kavom u Litvi tako sam i ja odlućio otići na kavu u Prag, a usput pogledati naše dečke na svjetskom prvenstvu kajaka na divljim vodama koje se održavalo u Češkom turistćkom mega-centru Karlovym Varyma.
Put je bio planiran u 4 dana ali zbog loše prognoze morao sam ga skratiti na 3 pa evo i par slikica.

Četvrtak - ulazak u Austriju u ranim jutarnjim satima:



Nakon 10,5h puta dolaskom u Karlovy Vary ostao sam zapanjen ljepotom građevina, a posebno vila i apartmana kojima obiluje ovaj gradić nama u HR toliko nepoznat







Taj dan završio sam sa prijeđenih 825km pa se ovim rezultatom eto prijavljujem na ovogodišnje natjecanje u kategoriji putnika amatera  :mrgreen:



Slijedećeg jutra, u petak pogledao sam malo utrku u sprintu gdje su naši dečki bili malo opušteniji nakon što je 2 dana prije Milihram osvojio svjetsko prvenstvo.

Ulazak Dujmića u cilj:





Oko 12h krenuo sam prema Pragu i stigao kroz ogromnu gužvu za 2h do centra grada, provozao se i poslikao:









Pri povratku iz Praga za Karlovy Vary jedan domaći biker me prosvjetlio i rekao da u Češkoj
motoristi ne plaćaju auto ceste tako da sam se nazad sjurio i vratio puno brže.
Navećer je počela padati kiša pa sam donio odluku da se već treći dan vratim u Zg i ostavim si 1 dan za oporavak prije ponedjeljka.
Gablec negdje u Austriji prije kiše i potopa koji je uslijedio u subotu i nedjelju:



Provozao se kroz 5 država 2 puta i ukupno prešao 1903km u 3 dana. It`s OK. 8)
Pozdrav Bikerima putnicima  (y)








 
Adventurer said:
Provozao se kroz 5 država 2 puta i ukupno prešao 1903km u 3 dana. It`s OK. 8)
Pozdrav Bikerima putnicima  (y)

Hebena je to bolest kad te uhvati, ha?  :mrgreen: Inače  (y) (y)
 
Katastrofa 850km za 10.5 h :jesus: :mrgreen:
 
Super za slike. Kak je sa spavanjem tam.Kolko kosta nocenje u Pragu?
 
Adventurer said:
Piva=1€ u centru grada, jeftinije nisam ni tražio. Klopa odlična i 25% jeftinija nego kod nas.
pa di će jeftinije....  (y)
 
Bravo kolega!  (y)

Pa autoput ni kod nas ne plačaju motoristi, nije to samo u Češkoj.
i....nekoliko puta sam pročitao tvoj tekst i nigdje ne vidim da si se pohvalio sa kavom po koju si išao u Prag  :wink:


 
33 said:
Super za slike. Kak je sa spavanjem tam.Kolko kosta nocenje u Pragu?

Noćenje u Karlovym Varyma 20€ sa dorućkom u vrhunskim apartmanima, s tim da je to mjesto vrh turistićke ponude u Češkoj pa je vjerojatno slićna cijena i u Pragu.
 
Pri povratku iz Praga za Karlovy Vary jedan domaći biker me prosvjetlio i rekao da u Češkoj
motoristi ne plaćaju auto ceste tako da sam se nazad sjurio i vratio puno brže.
znas li vrijedi li to i za Slovacku?
moja ekipa je (prema najavi) od cetvrtka do nedjelje na potezu Zg-Krakow,
pa planiram dio do Bratislave u povratku odraditi autoputom

inace, nice trip  (y)
 
imam frenda u Bratislavi.... nije biker, ali je ljudina...  :mrgreen: