Kawasaki ER-5 Suzuki GS 500 E

Marin said:
Što od ova dva preporučate?

Suzukii, bolji stražnji ovjes, odozada disk koćnica , dok Er-5 ima bubanj, kvalitetniji je gs!!
 
To je i mene mučilo! :( pa nisam uzel ni jedan, već sam za iste pare upiknul Comet 650 :mrgreen: :
79 ks, dvostruki disk, okrenuta vilica, uglavnom motor koji ima što ponuditi, i nemora biti kompromis. :cool:
 
Da ali taj comet je neki kinez i nije bas provjeren a suzuki je provjeren i jeben je motor. Ima ga moj frend i motor je cist ok, a neusporedivo je bolji od er5
 
Vozio sam oba, Suzuki je ok, no Kawa ima vodeno hlađenje i 4 ventila po cilindru. Onaj bubanj na zadnjem kotaču je poprilično nebitno, budući da koči kako treba.
Kawina mašina je ipak puno raširenija i dokazano pouzdana.
 
Zlatni2001 said:
Da ali taj comet je neki kinez i nije bas provjeren a suzuki je provjeren i jeben je motor. Ima ga moj frend i motor je cist ok, a neusporedivo je bolji od er5
...pa u cometu suzukijev motor... 8)
 
Ja sam birao između ta dva i odlučio se za ER-5. Imaš vodeno hlađenje, 4 ventila kako je već prije napomenuto, neke veće razlike nema. Meni je ER-5 bio ljepši, pa ti preporučam da si izabereš po izgledu, a i po cijeni. A što se tiče mašina, obje su odlične, 'zastarjele' i provjerene. Disk- mislim da nema razlike u kočenju između ta 2 modela. Slažem se s Banditom.
 
Zašto je uopće važno kakva je zadnja kočnica? Pa ionako se ona rijetko koristi..
 
Budući da su oba motora tu negdje koji god uzmeš nećeš pogriješiti.
ER5 ima bubanj ali ima i vodeno hlađenje što mi je bitnije a i jeftiniji je te je i meni dosta lijepši.
Jedino da mu je još aluminiski okvir kao na GS-u ali nema veze.
 
Zlatni2001 said:
Da ali taj comet je neki kinez i nije bas provjeren a suzuki je provjeren i jeben je motor. Ima ga moj frend i motor je cist ok, a neusporedivo je bolji od er5

je, je......samo nemoj više lupati bedastoće, lijepo molim :mrgreen:
 
ne da mi se kopati po netu.....ma i ovo je dosta razumljivo za razumijevanje

Hyosung komt eraan!
Dertig jaar geleden begonnen de Koreanen met de verovering van de Europese automarkt, nu is de motorwereld aan de beurt. Het merk Hyosung is bekend van haar scooters en leverde al wat lichte motorfietsen, maar met de Comet 650 moet het echt gaan beginnen.

De Hyosung Comet 650 is gebaseerd op de Suzuki SV650, maar wel flink aangepast. Importeur Greenib, ook leverancier van Moto Guzzi en Voxan, denkt te gaan scoren op basis van drie eigenschappen: een hedendaags design, hoge productkwaliteit en scherpe prijzen. Het design lijkt op dat van de populaire Suzuki SV650 en de prijs van € 5.995 is zeker scherp. Alleen de productkwaliteit zal zich nog in de praktijk moeten gaan bewijzen, want qua afwerking ziet het er allemaal ietsje minder uit dan we gewend zijn. Op basis van het 650-blok komt er in 2005 een cruisermodel met trekjes van de Harley V-Rod, later zullen nog een allroad en een sportief model met kuip volgen. In Nederland zijn inmiddels 25 dealers aangesteld, waaronder de zeven vestigingen van Safe Motors. De importeur hoopt dat in het kielzog van de 650 ook de diverse 125 en 250 cc modellen (25 kW!) voet aan de grond zullen krijgen in Nederland. Hyosung Motor & Machinery bestaat sinds 1978 en produceert 200.000 voertuigen per jaar.
 
znam njemacki donekle, al ovo gore nisam nis skuzil, enivejz Comet rockz ova dva u bilo koje doba dana, po meni je glupo opce usporedjivat Cometa s ER-5 i GS500, a sad to kaj mi balkanci patimo na marke (sjetimo se Folcvagena i Opela) to je druga stvar. Jedini razlog zbog kojeg bi razmisljal ER-5 vs Comet su troskovi odrzavanja (registracija 'nd stuff) inace Comet all the way. :cool:
 
--------------------------------------------------------------------------------

Zlatni2001 je napisao/la:
Da ali taj comet je neki kinez i nije bas provjeren a suzuki je provjeren i jeben je motor. Ima ga moj frend i motor je cist ok, a neusporedivo je bolji od er5


je, je......samo nemoj više lupati bedastoće, lijepo molim


Samo da znas da ti pricas gluposti, to ti je isto kao i mercedes i onaj sang jong rexton u njemu je isto mercedesov motor ali nema veze sa mercedeom¨. To je kao prvo stara mercedesova tehnologija a u orginalu je najnovija tehnologija tu je i razlika u cjeni a da je tako kako ti pricas svi bi kupovali neko kinesko smece a ne prave aute ili motore!
A moj savjet ti je da kupis par godina star polovni motor za tu lovu ali puno jaci jer ce ti to brzo dosadit. Frend ga ima oko 6 mjeseci i kaze da mu je vec spor!
 
[quote="Zlatni2001]Da ali taj comet je neki kinez i nije bas provjeren a suzuki je provjeren i jeben je motor. Ima ga moj frend i motor je cist ok, a neusporedivo je bolji od er5 ..Frend ga ima oko 6 mjeseci i kaze da mu je vec spor![/quote]

1. Comet NIJE kinez već koreanac

2. suzuki GS 500 ima ??? konja i super je brz a Comet ima samo 79 ks pa je jadan i spor

3. stvarno lupaš bez veze