KAWASAKI Gpz 900 r......pomoč

FZR_1000

Member
Eto planiram kupiti GPZ 900 R, zanimalo bi me ako tko može malo više reči o tom motoru, neke mane, na šta se treba paziti, dal ima razlike neke velike u godištima motora, itd.

Svi savjeti su dobrodošli, hvala unaprijed!
 
prvi vodeno hladeni motor u svojoj "eri"....Sjecam se kad je izasao na trziste....ja sam bio klinac...16 valves liquid cooled....Definitivno snaga i perfomanse agregata nisu bila na razini ovjesa i kocnica...Inace...jedina zamjeraka masini je bila da se grijao nenormalno.... :( Sve u svemu...kultni motor... (y) A ostalo...sta reci za motor koji je izasao na trziste prije 25 godina ? Oprez... :mrgreen:
 
FZR_1000 said:
Eto planiram kupiti GPZ 900 R, zanimalo bi me ako tko može malo više reči o tom motoru, neke mane, na šta se treba paziti, dal ima razlike neke velike u godištima motora, itd.

Svi savjeti su dobrodošli, hvala unaprijed!
Ako sada vozis FZR-a nisam bas siguran da ce ti pasati kawac,motor je urbana legenda,dovoljno govori podatak da se proizvodio dugi niz godina,za svoje vrijeme jedan od najvoznijih motora ,usudim se reci ako ne i najbolji,snage za ove nase ceste i vise nego dovoljno,zastita od vjetra odlicna,za voznju u dvoje savrsen,mane nisam primjetio nego samo sve pohvale i ako ga mislis kupiti samo naprijed neces pogrijesiti.Vozi ga Carbon sa foruma,posebno doradenog pa se javi covijeku  i saznati ces jos pojedinosti koje te zanimaju. (y)
 
0d 83. do 90. se nista nije mjenjalo.od 90. deblja prednja vilica,sire felge,prednje kocnice 4 klipa i 17 cola prednja felga.
dobar i pouzdan motor.
prodavao se do 93. a u japanu do 2003.
 
Svaka cas momci, takve su me neke pojedinosti zanimale, meni zapravo teba taj motor za preradu imam neke ideje za njega.
Zato ako ga ima netko u bilo kakvom stanju slobodno nek se javi.

Hvala na pomoći!

 
Početak proizvodnje 1984,1.motor sa kojim su test vozači motorrada(broj za Vmjesec 1985) prešli bez ozbiljnijeg tehničkog kvara 100 000km!(prije toga bmw 75 000).U 24 mjseca,22 vozača,od toga 2 žene,sa posebnim naglaskom da su prošli kroz Jugoslaviju,išli ljudi za grčku,valjda je to trebalo značiti,ono,loši uvjeti,loše ceste,loše gorivo.Na putešestviju su imali 2 problema,1.krilca na šiberima fergazera,što su izmjenili u garanciji,tvornica je priznala grešku.Ja sam ga imao od 1985-1987 i nisam imao taj problem.2.grijanje motora u gužvi,po gradu isl.To su riješili vrlo jednostavno,po putu ugradivši kipšalter,te su u  palili ventilatore sami kada se temperatura počinjala dizati.Na sreću motor je imao za ono doba izvrsne instrumente,pokazivač temperatur izmedju ostalog!Na žalost, ne siječam se dali je bio problem u šalteru ili termostatu.Eto
PS:e da,Motorrad je obećao nastavak testa,ko idu na 150 000 ali to nije nikada objavljeno koliko ja znam
 
Bilo je u jednom Moto Pulsu o GPZ 900 R,rubrika Retrovizor,inače Tom Cruise ga vozil u Top Gun-u...
 
Hvala svima na svim ovim korisnim informacijama!

Jel netko zna dali negdje u okolici zagreba postoji netko tko se bavi takvim starijim motorima ili netko koga bi mogao pitati da mi nabavi/proda takav motor?

Unaprijed hvala!
 
FZR_1000 said:
Hvala svima na svim ovim korisnim informacijama!

Jel netko zna dali negdje u okolici zagreba postoji netko tko se bavi takvim starijim motorima ili netko koga bi mogao pitati da mi nabavi/proda takav motor?

Unaprijed hvala!

http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert419830.html
 
Svatko tko ima nekakvog gpz-a 900 moze mi se javit na broj 0989209041
netreba biti ni cijeli, treba mi rama s papirima, mašina, frge, struja i hlađenje...zapravo sve osim prednje, zadnje vilice isto tako bez felgi maski itd.
treba mi hitno!

Hvala unaprijed!!!
 
traži od 86 godine na mlađe jer su 84 i 85g imale nekih početnih problema koji su od 86-e riješeni
 
Prva generacija koja je izašla 1984. godine zbog debelih stijenki bloka motora imala je određenih problema s hlađenjem, no to je dorađeno odmah godinu nakon 1985. godine. Dakle, 1986.+
 
Kad se japse sa njim malo zaigraju onda ovako moze izgledat.
show_image.php

show_image.php

show_image.php

show_image.php


Ili ovako.
GPZ900_01b.jpg
 
Hm dosta sam vagao između njega i Vfr-a ali sam ipak poslušao Gata i kupio Hondu i mislim da je Honda za tu cijenu od 2000 eura ipak malo bolji motor što ne znači da 900 r nije dobar motor.