Kawasaki gpz900r s njuškala

Kawah

Well-known member
Bok ekipi koja će eventualno odgovoriti,zahvaljujem unaprijed ! Budući da se na njuški motaju dva stara gpz900 r,interesira me da li netko zna nešto o njima,jadan plavi iz zga,jedan crveno bijeli negdje zagorje,naravno ne očekujem svemirske brodove,imam neke ideje pa bi si preko zime dao truda i napravio od te kramaturgije nešto iz ničeg ako mi dozvolite da se tako izrazim !
 
a859972d103410f415e3950471283906.jpg
 
Hvala na sugestivnoj slici,vjerujem da samo korištene komponente na ovoj preradi  premašuju moj godišnji prihod.,što ne znači da se ne može i s nekim malim budžetom napraviti suvisla stvar. Bitno da je osnova zdrava, tu mislim na agregat i okvir,ostalo ću sve sam odraditi u režiji sam svoj majstor ! :misli:
 
RC Sanctuary, Japan Power.
Njegova vrijednost je oko 25-30 K€.
Komponente su dostupne i pojedinačno u online shopu.
 
:0648:Sve pet,dakle za prvu felgu već imam,možda rastegnem i na jedan disk ako Bog da ,a onda polako svake godine po jedan djelić pa ću se početi voziti taman kad napunim osamdesetih ! :shock: :misli: : :021:
 
Ako nisi naletio već evo DIY izdanja u nastajanju ...

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,222692.0.html

 
Jesam,čitao sam .,hvala što si me podsjetio na to.,morati ću se potruditi ponovno koristiti ono što se zove mozak,radio sam dosad neke manje značajne preinake na nekim pilama ,uglavnom uspješno.,a budući da sam se vratio starim motorima iz mladosti poraditi ću najvjerovatnije na prvom 900eru,čini mi se zahvalnim u tehničkom smislu,razmiśljam čak i o nekom unosu iz vana ako ću moći izrealizirati u financijskom smislu ,prikupljam relevantne informacije da vidim prag isplativosti,sve informacije su dobro došle a čuo sam se danas s obojicom sa njuśkala pa ću onda procijeniti ! :D
 
Mislim da je u ovom slučaju suvišno pitati info o stanju tih GPZ-aca (btw meni su to zakon motori) s obzirom na godine i na to što planiraš preraditi postojeće stanje. Eventualno ako tko ima info za koliko bi ih sadašnji vlasnici prodali, šta se kaže, zadnja cijena.
U svakom slučaju sretno i otvori temu kad počneš sa preradom  (y)
 
Evo za publiku koju vidim da interesira ovaj moj početak ekspedicije,ovaj iz zagorja je ajde recimo kompletan sa riknutom mašinom,mogao bi se dobiti za neku sitnu naknadu,ovaj plavi iz zga je po riječima vlasnika u kvaru što se tiče  rasplinjača. ,da je samo to bilo bi preidealno, inače u voznom stanju.,ići ću pogledati oba! Znam da je za mlađu populaciju to bezvrijedno prometalo u odnosu na ova današnja čuda koja se nude,međutim to treba promatrati u sasvim drugom kontekstu glede usporedbe ! :misli: (y)
 
Ja sam ga imal od 2000 do 2006 i kaj se tiče dijelova nije bilo problema ali sad bogme ne znam.Ak ideš u takvu avanturu mogu ti reč samo palac gore jel više ne delaju takve pile.Teško ih je nač u original stanju ali kad ih vidiš na cesti izgledaju super.Ne znam kakav savjet da ti dam kad u biti pričamo o još malo pa i oldtimerima.Prednja felga 16,zadnja 18 pa ti nađi gume.I onda je bila pizdarija.Ja sam svog prodal frendu i on je odozada stavil zadnju  vilicu od vfr a napred je stavil 17 felgu tak da kaj se tiče guma to si je rešil.Taj motor i dan danas vozi,možda mu treba promijenit fazni lanac i poštelat frge i ide ko i svaka današnja pila.Šrafi i uživaj.