Kawasaki Recall (natezac lanca bregastih)

3alfa3

Well-known member
Obuhvaceni su motori od 2015-2023 sa natezacem 12048-0119 jer zna zaglavit i ne radi svoj posao.

Zanimljivo, imao isti problem dvaput na svom Z900 koji koristi natezac 12048-0080 i nije obuhvacen recallom. Nije sam htio kliknut i nategnut lanac u vise tisuca km kako se lanac poceo cut pa sam ga osobno podesio jednom, a drugi put, 30tak tisuca km poslije je to napravio Dario u KMS-u kad sam bio na servisu jer se zvuk ponovo javio 1000-2000km prije servisa.




 
Stara skola

1673343809390.png
 
  • Like
Reactions: Shepa and 3alfa3
Samo kažem kao alternativu

Da, nema do manualnog, ali, nije praktican za vecinu vozaca koji ne serafe po motoru nego samo voze pa je logicno da se motori prodaju sa automatskim.
 
  • Like
Reactions: Napier
Može se i originalni/automatski umašćat ako ima mesa.

View attachment 757193


Da, i to mi je bila opcija koja mi se motala po glavi, al, nema potrebe, i automatski radi dobro, a kad nebi radio (kao moj :mrgreen: ), lako je mrvicu popustit 2 serafa kojim je fiksiran dok se ne cuje JEDAN klik. Rizik je jedino ako se previse serafi otpuste pa klikne vise od jednom: tada ga treba izvadit, resetirat - posao koji je nepotreban uz samo malo paznje..... Ali to se desi samo onima bez minimalnog strpljenja :)
 
I da dvaput klikne nikome niš. Provjereno :mrgreen:

Najcesce da, al sigurno je sigurno. Zapravo, upalis motor, provozas se, vidis jel "fucka" lanac, ako da, resetiras natezac, ako ne fucka - vozis.


Cesta greska je sto ljudi odserafljuju, a natezac ne prati serafe nego ostane zaljepljen za motor, a serafi puno previse odserafljeni, onda ni ne znas koliko je puta kliknuo kad izleti :D Zato malo popustit serafe i odvojit natezac od motora pa polako serafe malo po malo jednoliko dok ne klikne. Idealno, u tihom zatvorenom prostoru da se jasno cuje klik.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: error
Da, nema do manualnog, ali, nije praktican za vecinu vozaca koji ne serafe po motoru nego samo voze pa je logicno da se motori prodaju sa automatskim.
Upravo to. A i ako čovjek ne zna što radi s ručnim će napraviti više štete nego koristi.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Može se i originalni/automatski umašćat ako ima mesa.

View attachment 757193

Negdje u Honda R&D odjelu, u bunkeru duboko pod zemljom...;

"Šefe evo nacrt dekla gotov!" (y)
- a gdje ti je nosač za sajlu kvačila?
"Šta to ne ide na lijevu stranu?"
- kako će ići na lijevu stranu, kretenu, jel' sam ti lijepo rekao da crtaš DEKLO OD KVAČILA!?!?

Screenshot_20230110-163511_Opera.jpg

Screenshot_20230110-163107_Opera Touch.jpg
 
  • Like
  • Haha
Reactions: GePeZe and Shepa