Kawasaki Versys 650

Ja sam to ovako riješio.
 

Attachments

  • IMG_20230302_095101.jpg
    IMG_20230302_095101.jpg
    3.7 MB · Views: 0
  • IMG_20230302_095128.jpg
    IMG_20230302_095128.jpg
    3.8 MB · Views: 0
Ruzno i grubo, vidi se razlika,otvor,rupa..i opet ce se klizati,jer ti tvornicki skajevi su klizeći,.bolje pretapecirati sjedalo i usput podignuti ga cijelog bar 2-3cm...
 
Uglavnom ne. Ova preinaka digne samo prednji kraj sica, sredina i zadnji kraj ostaju iste visine. Taman da me ne baca na rezervar.
Bočno držanje je isto kao i bez dodatka. Estetski nije baš savršeno ali ispunjava formu, puno je udobnije da dužim relacijama.
 
  • Like
Reactions: Paf
Podizanje prednjeg dijela sica za 12 mm, a može i manje.
Ako je ispuna 100% cijena 15 €
Ovo sam i ja vidio, nije lik iz USA? Ili bolje mozda naći nekog kod nas sa 3D printerom da to uradi.

Ja sam to ovako riješio.

Osim te metalne ploče,aj molim te napiši šta si sve uzeo od materijala zajedno sa dimenzijama.
 
Osim te metalne ploče,aj molim te napiši šta si sve uzeo od materijala zajedno sa dimenzijama.
2x imbus vide, mislim da su M8 x 40-50.
i dva plastična ostojnika koja sam naša u garaži.

Šta se tiče onog plastičnog dodatka šta rade, ne znam koliko je dobro projektiran jer sic ne sida na njega kako treba.
Bolji je podizač na drugoj slici (crni).
Na slici sam sinja di se originalno sic naslanja (žuto).
 

Attachments

  • IMG_20230302_095104a.jpg
    IMG_20230302_095104a.jpg
    694.2 KB · Views: 0
  • Riser.jpg
    Riser.jpg
    59 KB · Views: 0
  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    173 KB · Views: 0
A jel ovako sic pod stresom savijanja (rizik pucanja prednje kopce koja se uglavi u nosac ili nekog drugog dijela sica)?


Na Z900 ljudi znaju gumene stopere na rami okrenut naopako da snize zadnji dio sica, ali tada sic cesto (po meni u pravilu) struze po plastikama repa i ostecuje boju u najboljem slucaju, a u najgorem i trga plastiku
 
Last edited:
E sad
Rizik uvik postoji, ali mislim da ne bi smilo bit problema, baza sica je dosta fleksibilna.
Sic je malo dignut u prednjem dijelu i malo preblizu rezervara i tu mislim zalipit nekakve prozirne naljepnice, čisto da zaštiti boju.
Učinija sam 3000 km sa dignutim sicom i nisam primjetija nikakvo oštečenje ni na sicu ni na rezervaru.

Razlika u vožnji je drastična.
Prije bi se kod kočenja mora držat i rukama i nogama da me ne baca na rezervar, stalno se namištat.
A i Veseljku je sad puno ugodnije.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
 
Zanimljiv DIY upgrade, kratko sam vozio versysa ali nisam primjetio problem kod kočenja, vjerujem da i to malo znači.
Jesi malo odstupio ili si napravio visinu kao na shemi?
Bitno da je tebi bolje, nemoj nosit kod majstora koji će ti napravit od oka kao meni sic i kojeg nije briga za kut tvoje guze, već samo natrpa spužve da je sve višlje i ko ga j.
 
E hvala obojici na linkovima i opisu.

Ali da, sa ovim prvim 3D dizajnom sam vidio da neki ljudi pišu kako grebe dio sjedala, tak da na prvu budem probao ovaj drugi dizajn (crni).
Predpostavljam da iako navodi 2015, da se nije nešto posebno mjenjalo za modele 2019?

@Mladensk mozda imam nekog lokalnog da ce rijesiti, ako ne ti se javim za print (y)
 
Zanimljiv DIY upgrade, kratko sam vozio versysa ali nisam primjetio problem kod kočenja, vjerujem da i to malo znači.
Jesi malo odstupio ili si napravio visinu kao na shemi?
Bitno da je tebi bolje, nemoj nosit kod majstora koji će ti napravit od oka kao meni sic i kojeg nije briga za kut tvoje guze, već samo natrpa spužve da je sve višlje i ko ga j.
Na kračim vožnjama se ne primjeti, ali na duže malo po malo gura naprid i onda se još gače nategnu pa treba silazit sa motora i sve vračat na svoje misto.

Nisam ništa mirio nego odvida gornji profil, stavija pločicu, odstojnik i sve zavida.
Odstojnik bi moga bit i kraći, jer se sic rukom može dignit cca 1cm.
 
Pozdrav ekipa, zna netko nekog da ima dosta dijelova za kawasaki versys 650 2015 godinu? Ili mozda zna gdje se moze nabaviti, novi dijelovi su preskupi
Hitno je , unaprijed hvala
 
Pozdrav ekipa, zna netko nekog da ima dosta dijelova za kawasaki versys 650 2015 godinu? Ili mozda zna gdje se moze nabaviti, novi dijelovi su preskupi
Hitno je , unaprijed hvala
imas na aliexpressu ...
 
Pozdrav ekipa, zna netko nekog da ima dosta dijelova za kawasaki versys 650 2015 godinu? Ili mozda zna gdje se moze nabaviti, novi dijelovi su preskupi
Hitno je , unaprijed hvala

ovdje imas polovne dijelove
neam iskustva s tom trgovinom
 
  • Like
Reactions: maRRin 06