Kawasaki Versys 650

Nije to sad toliko strasno da je nevozljivo, ali ja sam ti ko stara baba - svaka mi glupost smeta :D
Koristim medjugas pri prebacivanju u nizu, a kad sam sam na motoru onda ni ne smeta. Kad je zena iza onda bude lupanja kacigom :D
 
Nisam spominjao to cukanje, ali da, i to sam primjetio. Kad je hladan zna tako cukati na konstantnom 3500-4000rpm gasu, ali nakon malo ganjanja to nestane. Htio sam ovih dana promijeniti svjecice pa vidjeti desava li se to i dalje. Ili imas neki drugi savjet?
 
Nisam spominjao to cukanje, ali da, i to sam primjetio. Kad je hladan zna tako cukati na konstantnom 3500-4000rpm gasu, ali nakon malo ganjanja to nestane. Htio sam ovih dana promijeniti svjecice pa vidjeti desava li se to i dalje. Ili imas neki drugi savjet?
Nije to nista,nek te ne brine...to je tako...
 
  • Like
Reactions: WraGG
Nisam spominjao to cukanje, ali da, i to sam primjetio. Kad je hladan zna tako cukati na konstantnom 3500-4000rpm gasu, ali nakon malo ganjanja to nestane. Htio sam ovih dana promijeniti svjecice pa vidjeti desava li se to i dalje. Ili imas neki drugi savjet?
Ja promijenio svjećice, cukanje ostalo. Sad razmišljam o varalici za senzor zraka da malo obogati smjesu, čekam zimu da se primim toga.
 
Jel zna netko gdje bi mogo nabaviti ručke za suvozača? Kupio sam motor sa nosačem za kofer, a on ide na mjesto tih ručki, ofc, ručki nema. izgubile se s godinama valjd. za model 650 iz 2012te.

Također, ako netko zna, gdje bi mogao nabaviti sajlu gasa, danas sam skuzio da je jedna pukla.
 
Last edited:
To cukanje ne mozete rijesiti...kakav senzor zraka...malo neobicno ko nezna,al prodje to,naviknes se...
 
Iskreno ne znam o kojem vi cukanju pisete jer sam vozio bas stock versysa i napravio sam finu kilometrazu grad/magistrala i ja to cukanje ne osjetim... novijim vozacima ce i automatik bit cukav dok ne uhvati osjecaj jer i meni je u pocetku bilo tako kad sam pocinjao.
 
ja sam to osjetio u pocetku, kao da malo ljuja motor, kao da je cesta malo neravno asfaltirana, mislim da se to odnosi na starije versyse
sad to vise ne osjetim, vjerojatno sam se navikao

pokusao sam radit vacuum port mod, mislim da se to radi da se umanji on off gas ako se dobro sjecam, uglavnom, ne preporucam to radit, versys onda ko traktor radi
i radio sam throttle body sync test i tu su mi vrijednosti bile normalne

mislim da se bolje prihvatit te nedostatke i ic se vozit nego pokusavat rjesit te probleme jer je to gubljenje vremena
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Darfreek
Ekipa, sinoc sam skuzio da mi se Versys dobro trese kad kocim prednjom. Najizrazenije je iznad 120kmh. Predpostavljam diskovi dobili po njonji?
Sta mi je najbolje uzeti za Versysa 650 iz 2011te sa ABS-om? Ne bih pretjerivao sa cijenom jer je vec u prodaji.
 
mozda samo treba proraditi one krugove jer znaju zapec pa treska pri kocenju...doduse pisao si da si paduckao pa sad....ko zna.
 
mozda samo treba proraditi one krugove jer znaju zapec pa treska pri kocenju...doduse pisao si da si paduckao pa sad....ko zna.
Ja paduckao? Zadnji put negdje 2011-te sa 50ccm skutera :D
Imas neko uputstvo za te krugove?
 
Ok, nasao sam upute na Youtube.
Sada sam provjerio kod sebe i ili je sve totalno zapeklo ili se ovo kod mene iz nekog razloga ne treba pomicati. Malo mi je cudno da se bas niti jedan niti malo ne pomice. Evo slika diska za analizu.
 

Attachments

  • 20210903_112131.jpg
    20210903_112131.jpg
    1.3 MB · Views: 0
Na 2 nova novcata (0km) Z750 i na istom takvom Z900 se nisu mogli vrtit prstima, ni da si Hulk, sto je i normalno, jer podloske unutar tih "zakovica" su takve da pruzaju otpor (valovite su i kad su tako stisnute, normalno da pruzaju jaki otpor).

Ukratko, nije do toga.
 
meni je frend provrtio na svome i prestalo je poskakivanje na kocenju na 5 kmh
 
Evo probao i na svom a i na Versysu 1000 od prijatelja i ne da se ne mogu prstima vrtiti nego ih je jako tesko i gedorom kad ih stegnem sarafom. Pogledao sam par yt videa i na svakom se bas lagano vrte, tako da ne mislim da su ove uopste dizajnirane da se mogu vrtiti.
Svejedno, naspricao sam ih dobro Bremsenreinigerom i malo provrtio svaku i cini mi se da je nesto bolje nego prije.
Inace, do 100-120 mogu kociti kako hocu i nece se nista desiti. Ovo se desava tek iznad 120 kada kocim agresivnije.
 
Jel zna netko gdje bi mogo nabaviti ručke za suvozača? Kupio sam motor sa nosačem za kofer, a on ide na mjesto tih ručki, ofc, ručki nema. izgubile se s godinama valjd. za model 650 iz 2012te.

Također, ako netko zna, gdje bi mogao nabaviti sajlu gasa, danas sam skuzio da je jedna pukla.
Ako si u ZG i okolica zovi Moto Jakopec u Samobor, sve tri svoje sam kupio kod njega i imao ih je na lageru za Versysa iako prvenstveno radi enduro program, dok se u KMS-u moralo naručiti (džizs, esencijalni servisni dio 🤨
 
  • Like
Reactions: rebbit
I tako, nakon 5-6 sati posla i 3-4 polomljene kopče moj Versys nema više onog iritantnog zvrndanja plastika na 4500-5000rpm. Na kraju je bio problem u prihvatima za sarafe na sjenilu preko kojih se podesava visina snopa svijetla koji su bili rasklimani iz nekog razloga. Hvala jos jednom na ideji Matiji sa FB Versys grupe ako je slucajno tu.
 

Attachments

  • 20210911_173906.jpg
    20210911_173906.jpg
    2.7 MB · Views: 0
  • 20210911_173919.jpg
    20210911_173919.jpg
    1.4 MB · Views: 0
  • 20210911_201750.jpg
    20210911_201750.jpg
    1.3 MB · Views: 0