Kawasaki Z900 ABS-2017

Vrijedi, ali ne tih 112 eura..
Mene je orginal quadlock s aliexpressa sa damperom izasao 40 eura.
I s tim da sam ja uzeo pro verziju koji je aluminiski, ne plasticni kao obicni.
Jedini je problem naletit na orginal quadlock na aliexpressu, jer za dan-dva seller makne oglas (ili mu oni skinu oglas)
Ugl orginal 1/1
I da, i meni vibrira mob, na nosacu to je zbog dampera
Nemam damper slikan

Znam ,vec si pisao (ili netko drugi), tada sam bas isao trazit, da, nasao sam nesto od toga, ali ne komplet koji meni treba. Svakako bi se dalo nesto ustedit. Btw, pricamo o originalu quadlock, sto i nje toliko bitno osim dampenera koji je igracka ako nije originalni, a to je najbitniji dio cijele price ako je zdravlje kamere sa stabilizacijom u pitanju.


Cjenovno gledajuci, mozda je najispativije kupit fake nosac na aliju, a onda originalni quadlock dampener i "futrolu" za mobitel. Ali, tu je usteda nekih 40tak eura max sto u postotku i nije losa opcija. Ali, ti fake nosaci nisu isti, razlika je u kvaliteti, mozda sam vec i stavio ovdje video sa jutuba gdje se usporedjuje svaki detalj iako, sam nosac samo treba biti ispravan. Kako bilo i kako sam napisao - pocastio sam se jer sam vec dulje vrijeme htio nesto slicno, a i novi mobitel sam kupio u to vrijeme pa se spojilo.
 
Last edited:
Znam ,vec si pisao (ili netko drugi), tada sam bas isao trazit, da, nasao sam nesto od toga, ali ne komplet koji meni treba. Svakako bi se dalo nesto ustedit. Btw, pricamo o originalu quadlock, sto i nje toliko bitno osim dampenera koji je igracka ako nije originalni, a to je najbitniji dio cijele price ako je zdravlje kamere sa stabilizacijom u pitanju.
I damper je isto orginal
Dosao je u oriđiđi kutiji, i svaka gumica ima na sebi quadlock logo
 
I damper je isto orginal
Dosao je u oriđiđi kutiji, i svaka gumica ima na sebi quadlock logo

Kad sam trazio original (nakon sto si napisao i da na aliju ima), nije bilo u ponudi, nasao sam nakon dosta trazenja samo nosac. Niti futrola za mob niti dampener, niti crna poluga koju sam htio. A kod quadlocka je bitno i da je narudzba preko 50 eura ak sam dobro zapamtio kako nebi bilo postarine od 15tak eura sto u ovoj prici nije zanemarivo. S tim da nude i 10% popust koji smanji cijenu i tesko je samo na jednom/dva artikla napravit 50 eura. E da, i koljeno sam svakako trebao, a tog isto na aliju nisam nasao, a 10 eura je na qualock stranici. Tako da u praksi, mogao sam ustedit samo na nosacu sto bi bilo nekih 15- mozda 20 eura ukupno od 112 eura koje sam platio. Jbg, ti si imao vise srece u trazenju na aliju, ali vjerojatno nisi imao i 3 dodatka (futrola za odredjeni mob, koljeno, crna rucka) koje su meni bile bitne.
 
Last edited:
Kad sam trazio original (nakon sto si napisao i da na aliju ima), nije bilo u ponudi, nasao sam nakon dosta trazenja samo nosac. Niti futrola za mob niti dampener, niti crna poluga koju sam htio. A kod quadlocka je bitno i da je narudzba preko 50 eura ak sam dobro zapamtio kako nebi bilo postarine od 15tak eura sto u ovoj prici nije zanemarivo. S tim da nude i 10% popust koji smanji cijenu i tesko je samo na jednom/dva artikla napravit 50 eura. E da, i koljeno sam svakako trebao, a tog isto na aliju nisam nasao, a 10 eura je na qualock stranici. Tako da u praksi, mogao sam ustedit samo na nosacu sto bi bilo nekih 15- mozda 20 eura ukupno od 112 eura koje sam platio. Jbg, ti si imao vise srece u trazenju na aliju, ali vjerojatno nisi imao i 3 dodatka (futrola za odredjeni mob, koljeno, crna rucka) koje su meni bile bitne.
Od sellera di sam ja uzimao, imali su sve, osim maske, jbg nju sam narucio sa orginal stranice
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Info:
Servis na 24.000 km i promjena guma: 504 €
Gume: 215 €
Registracija: u 4. mjesecu, cca 300 €
Zbrojeno: cca 1000 € i sezona može početi.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Dokaz.
 

Attachments

  • 20240302_104024.jpg
    20240302_104024.jpg
    5.6 MB · Views: 0
  • 20240324_104118.jpg
    20240324_104118.jpg
    2.9 MB · Views: 0
  • 20240324_104314.jpg
    20240324_104314.jpg
    2.9 MB · Views: 0
Dario iz KMS-a mi je rekao da je trebalo podesiti 2 ventila, mislim ispušna.

Pitam zato jer provjera ne trazi skidanje bregastih osovina, a stelanje trazi (sto onda trazi i vise vremena, iako, prekaljeni majstor poput Daria to obavi jako brzo za razliku da se neko prvi put upusti u tu pricu sam i oboruzan jedino service manualom i alatom jer ce 90+% vremena citat manual i provjeravat da li radi ispravno).

Inace, ispusni puno cesce i predju toleranciju u odnosu na usisne (smanji im se zazor). "Trik" za one skrte je da se nakon odredjenog broja km ventili provjere, postelaju po potrebi (cak i one koji su u toleranciji, ali blizu nje), a onda interval provjere produlji (pa i bitno) jer je praksa pokazala da su daljnja rastelavanja puno rjedja i u manjoj mjeri, neki cak prakticiraju provjeru ventila puno prije tvornicke preporuke, a onda poslije vise nikad to ne ponove ili mozda jos jednom, ali naravno, ovisi i koliko km se prijedje kroz godine.

Moj Z900 ovih dana okrenuo 73.000km, jos nije skidan poklopac ventila 🙈
 
Last edited:
  • Like
Reactions: roberto
Dario iz KMS-a mi je rekao da je trebalo podesiti 2 ventila, mislim ispušna.


E da.... brtva poklopca nije zamijenjena (kao i dihtunzi svjecica)? Moze se to tako, ali (pogotovo nakon toliko godina i broja ciklusa grijanja i hladjenja), osobno bi dao jos novaca za novu brtvu pa kad je bal - nek jebal :) Ako stara proslini, nije veliki problem (gotovo u pravilu samo "kozmeticki"), ali vjerujem da bi nerviralo, a onda mijenjat je opet dosta posla.
 
  • Like
Reactions: roberto
3alfa3, vidim da kužiš priču oko servisa.👍
Brtvu je gđa Ines spomenula u kontekstu da mi nisu mijenjali niti naplatili jer nije bilo potrebe po procjeni Daria i budući sve servise radim kod njih da ne plačam još i to a ne treba.
A i super je ovako dobiti povratne informacije ljudi koji znaju posao.👍
 
  • Like
Reactions: roberto and 3alfa3
3alfa3, vidim da kužiš priču oko servisa.👍
Brtvu je gđa Ines spomenula u kontekstu da mi nisu mijenjali niti naplatili jer nije bilo potrebe po procjeni Daria i budući sve servise radim kod njih da ne plačam još i to a ne treba.
A i super je ovako dobiti povratne informacije ljudi koji znaju posao.👍

Da, KMS i inace nju ne mijenja (osim ako nema potrebe), iz iskustva vide jel dovoljno elasticna pa uz malo diht mase to drzi u 99.99% slucajeva. Ali, idealno, nova brtva bi trebala ic, samo sto nije jeftina pa bi mnogi gundjali zbog ukupne cijene.
 
  • Like
Reactions: roberto