Kawasaki Z900 ABS-2017

Negdje sam na netu prije par godina pronasao kemijske analize raznih ulja za motore, zapamtio sam recimo da je motorex top speed odlican prvih 4000km, narednih 2000 je OK, nakon toga ubrzano gubi svojstvo. Nije velika razlika ni sa drugim uljima, sto ne znaci da nisu i dalje zadovoljavajuca, ali to vise nije to
 
Koje ulje je trenutno top u klasi?
U moj je ovaj na servisu ulio yamalubovo ulje.


Generalno, svaka polusintetika sa jaso ma standardom u odgovarajucoj gradaciji je prihvatljiva.
Top ulje je recimo Motul 300V, ali samo ako ces ga cesto mijenjat (jako cesto).

Sad sam otvorio pandorinu kutiju, ali unaprijed se iskljucujem iz rasprave o 300V i intervalima izmjene. :mrgreen:



A u svoj motor bi stavio sva polu i neka sintetska ulja renomiranih proizvodjaca, osobno sam godinama na motorex top speed, ne znam razlog, al eto, meni OK :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: lunjo
U autu jednom godisnje mijenjam, ionako prodje samo 7000 godisnje, ali da prodje i 15000, vjerojatno bi jednom mijenjao.
Ali na motoru se i kuplung kupa u ulju, a on se trosi i zagadjuje ulje. A i motor se vrti na visim okretajima uz sve to.

Al OK, normalna cestovna voznja, pogotovo ako nije grad, semafori, kreni stani, 10000 nebi smjelo bit problem sa kvalitetnim uljem
S tim se slažem.
Ja ne vozim po gradu i nisam stalno u visokim okretajima tako da mislim jedanput godišnje ili 10tkm je sasvim ok.
 
Ja ne vozim po gradu i nisam stalno u visokim okretajima tako da mislim jedanput godišnje ili 10tkm je sasvim ok.

Ima smisla, ja ipak svakih 5000, bez obzira. Tih 350-400kn pregrmim, tolko benge sam potrosio zadnja 3 dana, a nisam bio dalje od kuce zracne linije od 100km, a i opusta me odrzavanje motora kad dodje vrijeme pa je win win :) (sad sam priznao da ulje mijenjam zbog sebe, a ne motora :mrgreen: )
 
Ima smisla, ja ipak svakih 5000, bez obzira. Tih 350-400kn pregrmim, tolko benge sam potrosio zadnja 3 dana, a nisam bio dalje od kuce zracne linije od 100km, a i opusta me odrzavanje motora kad dodje vrijeme pa je win win :) (sad sam priznao da ulje mijenjam zbog sebe, a ne motora :mrgreen: )
Ja ga vozim u servis pa me ipak dođe 800kn pa mi se neda toliko davat više od jedanput godišnje 😄
 
Ja ga vozim u servis pa me ipak dođe 800kn pa mi se neda toliko davat više od jedanput godišnje 😄

Posteno :mrgreen:
nadam se samo da to nije cijena za ulje, filter, podlosku i ruke za zamjenu nego i malo vise od same zamjene ulja (y)
(provjera, podmazivane svega i svacega, debljina disk plocica, volana, napetosti lanca i ostale sitnice koje se nazivaju mali servis)
 
Posteno :mrgreen:
nadam se samo da to nije cijena za ulje, filter, podlosku i ruke za zamjenu nego i malo vise od same zamjene ulja (y)
(provjera, podmazivane svega i svacega, debljina disk plocica, volana, napetosti lanca i ostale sitnice koje se nazivaju mali servis)
Tamo gdje sam radio do sad je tako bilo, znači sve što si naveo.
Sad ga mislim otpeljati u karlovac,koliko sam upoznat a zato i idem tamo,trebalo bi biti sve to u cijeni
 
Tamo gdje sam radio do sad je tako bilo, znači sve što si naveo.
Sad ga mislim otpeljati u karlovac,koliko sam upoznat a zato i idem tamo,trebalo bi biti sve to u cijeni

Za Karlovac cu samo reci da ti je motor tamo u sigurnim rukama (iz iskustva) (y)
 
Jel ima tko ideu kako sloziti da te dvije zice koje su svijetlo za tablicu mogu ustekati u taj bijeli konektor?
Nosac tablice je kompatibilan puigov ali su kabli tj te zice za model 2017g.
 

Attachments

  • A24729C2-DD72-4537-8D7B-56C90BC02C6A.jpeg
    A24729C2-DD72-4537-8D7B-56C90BC02C6A.jpeg
    111.2 KB · Views: 98
  • DC78E6BD-6CE8-4248-9B3B-871247090B3D.jpeg
    DC78E6BD-6CE8-4248-9B3B-871247090B3D.jpeg
    52.1 KB · Views: 82
  • C44CCAA5-2411-4D74-902A-814FAA1861C8.jpeg
    C44CCAA5-2411-4D74-902A-814FAA1861C8.jpeg
    59.1 KB · Views: 136
Jel ima tko ideu kako sloziti da te dvije zice koje su svijetlo za tablicu mogu ustekati u taj bijeli konektor?
Nosac tablice je kompatibilan puigov ali su kabli tj te zice za model 2017g.
Svakako ces morati precvikati originalne zice s motora i rucno spojiti (i izolirati svakako) ili spojnicama za zice to rijesiti. Iz ovog razloga ja sam kupio namjenski kratki nosac tablice na ebay-u za cca 140 kn gdje sam samo "prepakirao" zmigavce i osvjetljenje tablice s originalnog nosaca... Tako da nisam imao potrebe rezati originalno ozicenje...
Btw prije ovog spomenutog nosaca sam kupio neki univerzalni nosac sa led osvjetljenjem za tablicu i led zmigavcima ali nisam htio rezati originalne zice pa sam kupio novi samo da mogu prepakirati bez ikakvog rezanja
 
Last edited:
Je li netko kupovao LED canbus zmigavce (ali samo zarulje tako da ostane originalno kuciste)? Moze neka preporuka?

Ja sam bio kupio led obicne zarulje ali tada zmigaju kao da je jedna pregorila i blinkaju duplo brze...
 
Eto, detektirali smo preko PM o cemu se radi.... Definitivno semering te osovine ne dihta i motorno ulje izlazi van, rijesit ce se u garanciji u ovlastenom servisu.

Meni je isto na MT03 proslinio semering prednjeg lančanika, prvo sam sumnjao na nakupine masti od lanca, očistio sve, vidim vlažno konstantno, zamjenili ga i sve bilo ok(u jamstvu).
BTW. nisam vidio da si spomenuo koji filter koristiš, pretpostavljam samo original?
 
Last edited:
Meni je isto na MT03 proslinio semering prednjeg lančanika, prvo sam sumnjao na nakupine masti od lanca, očistio sve, vidim vlažno konstantno, zamjenili ga i sve bilo ok(u jamstvu).
BTW. nisam vidio da si spomenuo koji filter koristiš, pretpostavljam samo original?


Ovdje se nakon posjeta servisu ipak pokazalo da je mast za lanac curila, a lijepo sam mu rekao da skine poklopac i pogleda, al ocito mu je bilo jednostavnije otic do servisa :D

Sto se filtera ulja tice, koristim originalni, ali samo dok je motor pod garancijom, inace hiflo 303
 
Rekli su nek nista ne diram sam jer je kawasaki strasno postrozio uvjete jamstva.
Osvjetljenje su slozili lokalni elektronicari za 30kn. ;)
 
Ranojutarnje zagorsko hladjenje 🙂

Zadnjih mjesec dana nisam koristio kofer pa sam jucer skinuo nosac (ne kompletno, samo 4 serafa koji drze sipke s plocom).
 

Attachments

  • FB_IMG_1593338032014.jpg
    FB_IMG_1593338032014.jpg
    308.4 KB · Views: 99