Kawasaki Z900 ABS-2017

Pih , dodi u moj kraj pa cemo na čevape

Meni je drukcije npr zx6r 2008 i 2016 g a razlika na papiru je 13 ks ..

Očito si u dubokoj simbiozi sa svojim strojevima.:mrgreen:
Meni se činilo da idem brže na hornetu nego na SXu, mada brzinomjer kaže drugačije. Percepija je bitch:mrgreen:
 
Da li bi bila realna cijena 70.000 kn za prodaju mog z900, 2020 godiste, kupljen krajem 3 mjeseca ove godine? Sa dodatnom opremom, bocni branici, tank protector, puig nosac tablice i nove metzeler gume presle svega 2000 km. Motor ima 4000 km.
 
Dugo nisam ništa ovdje stavio,pa evo jedna od danas
IMG_20201107_120242~2.jpg
 
Lik iz Litve si je napravio naljepnicu da ga ne jebu drotovi jer ima aftermarket top (ak se dobro sjecam i uklonjenu "kutiju" prije topa) i izmjerenih skoro 96dB (naljepnicu frizirao sa 91 na 96db). Sad samo cekat pa vidit kako je proslo na cesti kroz sezonu jer ih navodno tam cesto kontroliraju 🤣
Model njegovog Z900 je 2017-2019, jer 2020 ionako ima na naljepnici 97db upisano standardno

1605286991557.png
 
Ne znam kako vi, ali ja sam ovu sezonu zatvorio prije 3 tjedna (provozat cu se ako bude koji dan kad je suha cesta i barem 10C).
Nakupio 15757km u 8 mjeseci voznje - puno vise nego sto inace radim po sezoni.
 
Ne znam kako vi, ali ja sam ovu sezonu zatvorio prije 3 tjedna (provozat cu se ako bude koji dan kad je suha cesta i barem 10C).
Nakupio 15757km u 8 mjeseci voznje - puno vise nego sto inace radim po sezoni.
Ta kilometraza zbog novog motora ili? Ja ovu godinu sam malo odvezao 😞
 
Ta kilometraza zbog novog motora ili? Ja ovu godinu sam malo odvezao 😞

Vjerojatno, iako nije bilo tako na proslim motorima koje sam isto nove kupio. Tim vise cudnije jer nisam bio dalje od 150km od kuce 🤣 Najcesce sam odvezao 200tinjak km sa pauzom za kavu i vratio se kuci.
 
I ja sam ga digao na štendere i skinuo aku prije 2 tjedna negdje, zadnja vožnja je bila na 10tak stupnjeva, sljedeća će isto bit na toj temperaturi... od 4.mj 13000km odrađeno, uglavnom vikend vožnje prema moru (400-700km), ove godine sam se najviše vozio jer sam koristio svaku slobodnu priliku za pobjeć na more, prošle godine možda upola toliko jer sam išao samo kad mi se upalio 🆘 u glavi:mrgreen: . Btw. ispuštate li gume dok motor stoji? Ja sam spustio malo ispod 2 bara dok je na štenderu, prednja mi je bila na 1.5 i bio je jako cudan osjecaj do benzinske dok je nisam dopumpo
 
...ispuštate li gume dok motor stoji? Ja sam spustio malo ispod 2 bara dok je na štenderu, prednja mi je bila na 1.5 i bio je jako cudan osjecaj do benzinske dok je nisam dopumpo

ne, ostavim kako je i provjerim/dopumpam prije slijedece voznje (motor na oba stendera stoji preko zime)
 
Vjerojatno, iako nije bilo tako na proslim motorima koje sam isto nove kupio. Tim vise cudnije jer nisam bio dalje od 150km od kuce 🤣 Najcesce sam odvezao 200tinjak km sa pauzom za kavu i vratio se kuci.
Vise puta si pravio đireve 👍
 
I ja sam ga digao na štendere i skinuo aku prije 2 tjedna negdje, zadnja vožnja je bila na 10tak stupnjeva, sljedeća će isto bit na toj temperaturi... od 4.mj 13000km odrađeno, uglavnom vikend vožnje prema moru (400-700km), ove godine sam se najviše vozio jer sam koristio svaku slobodnu priliku za pobjeć na more, prošle godine možda upola toliko jer sam išao samo kad mi se upalio 🆘 u glavi:mrgreen: . Btw. ispuštate li gume dok motor stoji? Ja sam spustio malo ispod 2 bara dok je na štenderu, prednja mi je bila na 1.5 i bio je jako cudan osjecaj do benzinske dok je nisam dopumpo
Da ti se nebi gume iskrivile ? Meni se jednu zimu dogodilo...
 
Da ti se nebi gume iskrivile ? Meni se jednu zimu dogodilo...
Sto točno, jer su bile napumpane ili ispumpane?
Podignite malo tlak da se gume ne ulegnu na mjestu gdje stoje, a ne ispuštati.
Kad je na mjestu ok je dopumpati i naravno rotirati da ne lezi stalno na istome mjestu, ali kad su na stenderu oba kotača mozda malo ispustit cisto da nije toliko napeta guma, ne znam to je neko moje misljenje. Naravno ne treba pretjerivati ali mislim da su 2 bara sasvim dovoljna da guma ostane kako treba(ukoliko je inace nekih 2.5 kad se vozi).
 
ne, ostavim kako je i provjerim/dopumpam prije slijedece voznje (motor na oba stendera stoji preko zime)
Tebi je vjerojatno na sobnoj temperaturi, moj je na vanjskoj pa mi nekako sve "napeto", samo zbog toga imam osjecaj da bi je trebalo malo opustiti 😬
 
Tebi je vjerojatno na sobnoj temperaturi, moj je na vanjskoj pa mi nekako sve "napeto", samo zbog toga imam osjecaj da bi je trebalo malo opustiti 😬


U negrijanoj garaži, na štenderima.

Nije usporedivo zbog različitih materijala, makar je vezano uz tlakove..... Kompresor (50 litreni, ne neki profi) u garaži (zapravo u prostoriji do garaže da ne buči a i ako rukne da me ne ubije 🤣) držim uvijek pod pritiskom (već 10tak godina). Pogotovo metal ne voli da ga se rasteže i skuplja, pa zato. ;)
 
Last edited:
Sto točno, jer su bile napumpane ili ispumpane?

Kad je na mjestu ok je dopumpati i naravno rotirati da ne lezi stalno na istome mjestu, ali kad su na stenderu oba kotača mozda malo ispustit cisto da nije toliko napeta guma, ne znam to je neko moje misljenje. Naravno ne treba pretjerivati ali mislim da su 2 bara sasvim dovoljna da guma ostane kako treba(ukoliko je inace nekih 2.5 kad se vozi).
Ispumpane bile