Kawasaki Z900 ABS-2017

(y) + troši manje goriva ;)

da, do pola litre manje = zbog manjih prosjecnih okretaja


ali ni time se ne treba zamarati :mrgreen:

naravno, jer benga u ukupnoj cijeni po kilometru sudjeluje s mozda 50% ucesca tako da se radi o mozda 5% manjim troskovima po kilometru ako je sve drugo isto :mrgreen:

Kad bi me to zamaralo, nebi napravio koji km manje od 14.000km u 6 mjeseci od kupovine 🤣
 
  • Like
Reactions: DADO+
ja kad sam počeo pratiti ovu temu, više me je zanimao RS,
(zbog još više, ako se to smije napisati :mrgreen: opuštenije vožnje, a isti agregat) ali kad ga je kolega
kupio i još u boji koja mi na RS-u najbolje stoji, definitivno prekrižio :)

tako da sad; tu i tamo pratim temu, pa ne zamjerite :mrgreen: mogu, ali i ne moram
 
2 potpuno ista retro u gradu, pred bircom

...nekako dosadno :confused:
Aha,mislio sam da nije neki problem s njim, jer razmišljam o njemu i to u tebi dragoj boji, mislim da si negdje objavio sliku. Ako bi ga uzeo to bi onda jedino bio onaj crveni
 
Nisam stopao, ali onak, po feelingu...... Z750 VS Z900.....
Z900 ima oko 20% vecu snagu, nesto preko 25% vise momenta (zbog toliko vise kubika), Z900 je cak i laksi 12kg.....

Nikad nebi rekao da ide 25% bolje, nesto bolje da, ali 25% bi morao osjetit prilicno, ali ne osjecam, 10tak % slikovito. Mozda zato jer linearno ubrzava i ne osjetim da promijeni karakter kad se udje u powerband kao na Z750.

Ono sto je razlika i to se lako osjeti je da mogu biti u jednoj brzini vise nego na Z750 i imati donekle usporedivo ubrzanje, ali ako bi pokusao ubrzavati max sto moze, hm, nema tu govora o razlici koja je na papiru. S druge strane, prijenos je kraci na Z900 od Z750 (osim u 6. brzini koja je nesto duza) i zbog toga bi feeling ubrzanja trebao biti jos jaci, ali eto, ubrzanje bi ocijenio kao nesto bolje od Z750 i to je to.

Cak sam u jednoj prilici razvuko u 6. koliko ide cisto da vidim jel svi konji trce ili su neki uspavani :D Po satu je dosao na 240 i moglo je to jos mozda 5-10 vise da je bilo vise mjesta (192 visok, kod mene je to sigurno slabije nego neko ko se moze sakrit pod vizir). Na Z750 je to bilo 235 km/h po satu.
Tako da max brzina odgovara potencijalu motora.

Btw, mjerio GPSom koliko sat laze: na Z750 6% linearno, na Z900 5%, cak i nesto manje (oko 4,6%), isto linearno.


Mišljenja sam da kad pređeš neku granicu od 120-130ks na gumi, više nema neke osobito opipljive razlike u snazi na cesti. 20-30 ks+ ne znači puno, niti se da percipirati u vecini situacija.
 
Mišljenja sam da kad pređeš neku granicu od 120-130ks na gumi, više nema neke osobito opipljive razlike u snazi na cesti. 20-30 ks+ ne znači puno, niti se da percipirati u vecini situacija.

Ovdje se radi o nekih 95 vs 115 konja na kotacu, ali moguce da nisam tak senzibilan da percipiram u toj mjeri bolje performanse (koje postoje, samo ih ja ne osjecam toliko).
Moguce, nisam vozio bitno jace motore pa da bi mogao usporedit s njima. Ali, nekako sam ocekivao vise, mozda sam previse ocekivao. Da se razumijemo, motor mi je super i gustam ko prase na njemu, ali, prije kupovine sam mislio da ce razlika biti veca (po feelingu)
 
Mišljenja sam da kad pređeš neku granicu od 120-130ks na gumi, više nema neke osobito opipljive razlike u snazi na cesti. 20-30 ks+ ne znači puno, niti se da percipirati u vecini situacija.
Ovisi kako voziš..
 
Ovisi kako voziš..

Vjerovatno, ali mislim da moraš biti jako usklađen sa svojim strojem da bi osjetio tu frakciju sekunde razlike u ubrzanju koju nudi 150ks naspram 120-130ks. Pogotovo na istom tipu agregata/motora...

Čak ni na Grobniku nisu neke senzacionalne razlike u rekordima između 600 i 1000, razlika u snazi se ne prenosi linearno na razliku u vremenu, a ovdje pričamo o još manjim srazmjerima, nego između te dvije klase.
 
Ka ZD komandos odmetnut na suzanu 😂
Pih , dodi u moj kraj pa cemo na čevape
Vjerovatno, ali mislim da moraš biti jako usklađen sa svojim strojem da bi osjetio tu frakciju sekunde razlike u ubrzanju koju nudi 150ks naspram 120-130ks. Pogotovo na istom tipu agregata/motora...

Čak ni na Grobniku nisu neke senzacionalne razlike u rekordima između 600 i 1000, razlika u snazi se ne prenosi linearno na razliku u vremenu, a ovdje pričamo o još manjim srazmjerima, nego između te dvije klase.
Meni je drukcije npr zx6r 2008 i 2016 g a razlika na papiru je 13 ks ..