Kawasaki Z900 ABS-2017

Nove šlape, opet Michelin PP jer sam ih imao odprije. Zanimljivo, na z750 su trajale 7000-8000km, ove koje su danas skinute sa z900 su napravile 11200km u istim/slicnim uvjetima do markera zadnje kad i i inace mijenjam gume.
Roadsport s kojima dode tolko km izdrze?
 
Pozdrav,
evo da se i ja pohvalim novim strojem.....
 

Attachments

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    355.7 KB · Views: 0
  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    521.8 KB · Views: 0
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    436.4 KB · Views: 0
Crveni takva perverzija 😍😍
uzivo nevjerovatan
Vidio neki dan takav na Slavonskoj aveniji u ZG
ako ti nesto znaci, citajuci tvoje postove danima odlucio sam se za Z900, samo te nisam poslusao za mat boju....znam kako je zeznuta za odrzavanje jer jos uvijek imam Z750R u crnoj mat boji sa crvenim detaljima.....reci mi znas li zasto mu lampica motora blinka konstantno dok motor radi ? To sam primjetio tek kada sam dosao kuci i pogledao snimke, motor je jos uvijek kod prodavaca i cekam da se zavrsi carina i homologacija pa da ga pokupim
 
Last edited:
...zasto mu lampica motora blinka konstantno dok motor radi ? To sam primjetio tek kada sam dosao kuci i pogledao snimke, motor je jos uvijek kod prodavaca i cekam da se zavrsi carina i homologacija pa da ga pokupim

Ne znam, dok motor radi ne smije nikakvo upozorenje bit vidljivo niti ista blinkat (osim low fuel eventualno :D ), ali, meni je Dario iz KMS-a (gdje sam kupio motor) rekao da se motor prije isporuke treba spojit na komp i "inicijalizirat", sto god to sve ukljucivalo u postupak.

Inace, kad palis motor, nemoj davat gas, bio hladan ili zagrijan, samo stisni gumb za paljenje, pali ko mina, ne kao Z750 koji zagrijan ponekad trazi malo gasa. Ljudima zna javljat greske ako bi imali malo gasa kod paljenja: svijetli na displayu KTRC i Power upozorenje i ne mogu se birati mape (sport, road, rain, rider). I pusti da nakon davanja kontakta sat odradi svoje, tek onda pali.

I budi spreman da ce se svako toliko resetirat sat, parcijalna kilometraza, zapravo sve osim ukupne kilometraze. Meni se desilo 3 puta u godinu i pol nicim izazvano. I nisam jedini, cesta pojava, ocito neki softwareski bug, definitivno nije do loseg kontakta i nestanka struje, ali efekt je bas takav, kao da si izvadio akumulator i vratio ga nazad.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: rabbit75
Ne znam, dok motor radi ne smije nikakvo upozorenje bit vidljivo niti ista blinkat (osim low fuel eventualno :D ), ali, meni je Dario iz KMS-a (gdje sam kupio motor) rekao da se motor prije isporuke treba spojit na komp i "inicijalizirat", sto god to sve ukljucivalo u postupak.

Inace, kad palis motor, nemoj davat gas, bio hladan ili zagrijan, samo stisni gumb za paljenje. Ljudima zna javljat greske ako bi imali malo gasa kod paljenja: svijetli na displayu KTRC i Power upozorenje i ne mogu se birati mape (sport, road, rain, rider).
ok, Hvala ti....to za gas znam, preko 20 godina vozim.....vidio sam da sipas Motorex top speed pa sam kupio par litara da se nadje :) javim u svakom slucaju sta je bilo sa lampicom cisto ako se nekome slicno bude desavalo
 
Motorex top speed koristim jer sam imao ok iskustva (tj nisam imao negativnih :D ) na Z750. A i cijena u ZG je prihvatljiva, nesto preko 60kn po litri i mijenjam (i filter) svakih 5000km. Inace, motor sad ima sitno preko 25.000km i savrsen je (osim tog sata koji se resetirao par puta) :D
 
uzivo nevjerovatan

ako ti nesto znaci, citajuci tvoje postove danima odlucio sam se za Z900, samo te nisam poslusao za mat boju....znam kako je zeznuta za odrzavanje jer jos uvijek imam Z750R u crnoj mat boji sa crvenim detaljima.....reci mi znas li zasto mu lampica motora blinka konstantno dok motor radi ? To sam primjetio tek kada sam dosao kuci i pogledao snimke, motor je jos uvijek kod prodavaca i cekam da se zavrsi carina i homologacija pa da ga pokupim
Lampica ti nebi smjela gorit ni blicat..na pocetku dok ne krenes samo abs lampica treba svijetlit.. bar je tak meni bilo na 650 i 900 sad predpostavljam da je na 2021 ista stvar
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Motorex top speed koristim jer sam imao ok iskustva (tj nisam imao negativnih :D ) na Z750. A i cijena u ZG je prihvatljiva, nesto preko 60kn po litri i mijenjam (i filter) svakih 5000km. Inace, motor sad ima sitno preko 25.000km i savrsen je (osim tog sata koji se resetirao par puta) :D
kod tebe je Z900 2020 koliko sam upratio ?
 
Lampica ti nebi smjela gorit ni blicat..na pocetku dok ne krenes samo abs lampica treba svijetlit.. bar je tak meni bilo na 650 i 900 sad predpostavljam da je na 2021 ista stvar
vidio sam na YT u par klipova kod prvog paljenja im se isto desava kao kod mene, sutra idem kod prodavca da jos malo razgledam motor pa cu pitati sta je, ima jos jedan zeleni nov pa pogledam da li je isti slucaj i sa njim, javim u svakom slucaju sta je bilo
 
Motorex top speed koristim jer sam imao ok iskustva (tj nisam imao negativnih :D ) na Z750. A i cijena u ZG je prihvatljiva, nesto preko 60kn po litri i mijenjam (i filter) svakih 5000km. Inace, motor sad ima sitno preko 25.000km i savrsen je (osim tog sata koji se resetirao par puta) :D
Ne znam kad sam zadnji put resetirao sat za bilo sta..bilo tocenje bilo servis 😅😅 prije sam pisao u onu app svako tocenje ovo ono cistio motor nakon svake voznje ovo ono nakon 15k km odustao 🤣 sad drugi motor evo uopce me ne sekira jesu mi felge ciste ili kad sam tocio..bitno samo kad vidim d aje ispod pola tanka benga i full natocit i gas dalje.. tak cu ga zamazat opet cim krenem zaljepit ce se 10 buba.. tak cu ga tocit ko da mi je bitno jel 100 kn ili 130.. moram ga natocit.. felga ce mi isto bit prljava cim naletim na malo mokrog asflata ili neceg prljavog..da ne pricam nakon podmazivanja lanca.. a servis znam da radim svakih 6k km tak da mi je svejedno jel trip a na 2k ili na 4k..
 
  • Like
Reactions: rabbit75
Ne znam kad sam zadnji put resetirao sat za bilo sta..bilo tocenje bilo servis 😅😅 prije sam pisao u onu app svako tocenje ovo ono cistio motor nakon svake voznje ovo ono nakon 15k km odustao 🤣 sad drugi motor evo uopce me ne sekira jesu mi felge ciste ili kad sam tocio..bitno samo kad vidim d aje ispod pola tanka benga i full natocit i gas dalje.. tak cu ga zamazat opet cim krenem zaljepit ce se 10 buba.. tak cu ga tocit ko da mi je bitno jel 100 kn ili 130.. moram ga natocit.. felga ce mi isto bit prljava cim naletim na malo mokrog asflata ili neceg prljavog..da ne pricam nakon podmazivanja lanca.. a servis znam da radim svakih 6k km tak da mi je svejedno jel trip a na 2k ili na 4k..

Meni je samo bio problem sto volim vidjet koliko je sati kad se vozim, a i to se resetira :D
 
Ahaaa dobro da to je malo problem..meni se ne resetira al sam skuzio da mi kasni nekih 20min sad 😅😅 pa se zeznem idem negdje mislim imam jos vremena kad ono gle kasnim vec 🤣