Kawasaki Z900 ABS-2017

Meni je samo bio problem sto volim vidjet koliko je sati kad se vozim, a i to se resetira :D
pomislio sam da nije do datuma, ako se ne podesi datum da blinka ova lampica, to mi se na par auta desavalo, kada nije godina ok pocne greske izbacivati
 
Ahaaa dobro da to je malo problem..meni se ne resetira al sam skuzio da mi kasni nekih 20min sad 😅😅 pa se zeznem idem negdje mislim imam jos vremena kad ono gle kasnim vec 🤣
koliko dugo ga imas? Meni u godinu i pol cca 3 puta se resetiralo, rekao bi u donekle pravilnim intervalima, jednom u pola godine otprilike
 
koliko dugo ga imas? Meni u godinu i pol cca 3 puta se resetiralo, rekao bi u donekle pravilnim intervalima, jednom u pola godine otprilike
Ja imam 2018 a sad evo par 2mj negdje nije ni jednom..al imao sam z650 prije nije mi se to ni jednom dogodilo.. a i prijasnji vlasnik mi nije rekao da je imao problema s tim sad nez
 
pomislio sam da nije do datuma, ako se ne podesi datum da blinka ova lampica, to mi se na par auta desavalo, kada nije godina ok pocne greske izbacivati
Pitaj prodavaca jel spojio motor na komp prije isporuke i "inicijalizirao" ga. (rijeci Daria iz KMSa)
 
aha, to je skroz druga prica, nema veze sa 2020 i novijima. Resetira se sve zivo, i bluetooth konekcija, parcijana kilometraza, prosjecna potrosnja, sati rada, ma sve zivo
Ahaa a to da nezgodno ima dosta stvari koje reseta.. a nez mozda gubi kontak negdje iako je to cudno prije bi ga u voznji prekinulo nego kad stoji..
 
Ahaa a to da nezgodno ima dosta stvari koje reseta.. a nez mozda gubi kontak negdje iako je to cudno prije bi ga u voznji prekinulo nego kad stoji..
Nije do kontakta, stvar je vrlo cesta, bezbroj ljudi (strani forumi) imaju istu situaciju. Neki bug u softwareu, nema sto drugo bit kad je pojava vrlo cesta.

Nikad u voznji, dodjem kuci, sparkam motor, drugo jutro resetirano. Ko da je neko makno akumulator, ali ponavljam, nije do kontakta
 
Nije do kontakta, stvar je vrlo cesta, bezbroj ljudi (strani forumi) imaju istu situaciju. Neki bug u softwareu, nema sto drugo bit kad je pojava vrlo cesta.

Nikad u voznji, dodjem kuci, sparkam motor, drugo jutro resetirano. Ko da je neko makno akumulator, ali ponavljam, nije do kontakta
A cudno kak do softwera moze bit ak ugasis motor..mislim i nema logike bas da se dogodi samo nekada.. mislim nez kaj su to tak fulali da imas takav bug koji nije konstantan nego ono ponekad..
 
A cudno kak do softwera moze bit ak ugasis motor..mislim i nema logike bas da se dogodi samo nekada.. mislim nez kaj su to tak fulali da imas takav bug koji nije konstantan nego ono ponekad..
Brinuo bi da sam jedini, ali, kad sam se raspitivao, naisao sam na 50tak identicnih slucajeva. Da je do kontakta, i u voznji bi se desavalo, jos lakse nego kad je motor u mirovanju (zbog vibracija).
 
taj motor (2020 i noviji) ima problema i ako mijenjas prijenosni omjer vise od 1 zuba naprijed, podivlja KTRC, ABS, Power...... Previse elektroniek za tako jednostavn motor. Svidja mi se sto ima led rasvjetu, display je informativan i pregledan, ali, elektronicki je kompliciraniji od starog modela i osjetljiv na sitnice: ako ga upalis sa malo gasa, "sto gresaka" javi i traction control i biranje mapa vise ne radi. Pa ajde onda to resetirat, bilo kod ovlastenog servisera, bilo postupkom koji je dosadan i dugotrajan (ima procedura za korisnika, ali traje jer treba nac komad ceste da se vozi 10+ minuta preko 40 ili 50 kmh, palit i gasit motor, radnju ponavljat 3 puta........
 
Brinuo bi da sam jedini, ali, kad sam se raspitivao, naisao sam na 50tak identicnih slucajeva. Da je do kontakta, i u voznji bi se desavalo, jos lakse nego kad je motor u mirovanju (zbog vibracija).
Pa to kazem nije do kontakta jer bi u voznji prije krepavalo nego dok stoji al opet kazem nema smisla kakav je to blesavi bug da se pojavi samo nekada i to kad je motor ugasen 😅 kaj softwer salje pitanje jel ima struje i onda dobije odg nema struje pa se resetira 🤣 ili kolka je kilometraza pa na svakih 100 sati dobije odgovor reset 😅
 
Pa to kazem nije do kontakta jer bi u voznji prije krepavalo nego dok stoji al opet kazem nema smisla kakav je to blesavi bug da se pojavi samo nekada i to kad je motor ugasen 😅 kaj softwer salje pitanje jel ima struje i onda dobije odg nema struje pa se resetira 🤣 ili kolka je kilometraza pa na svakih 100 sati dobije odgovor reset 😅
nije do kilometraze, vremenski je prije, 3 puta u godinu i pol, tak onekako i drugima na 2020 modelu, a ja imam preko 25.000km dok vecina ima manje od 10.000km, neki i manje od 2000km.
Kao sto i PC zna zblesirat, mobitel itd..... Cudi me da nisu rijesili i napravili opoziv jer su forumi puni takvih slucajeva i sigurno je doslo do Kawasakija. Ali, kad vidim kako im radi(tj ne radi) rideology app za mobitel i to iz verzije u verziju, ne cudi me da im je informatika stran pojam :D