Kawasaki Z900 ABS-2017

23300 km,prednji lančanik sa prigušnicom,zadnji crni u setu 15/42 isporučija Motobox kao i set guma M7rr.
Lanac D.I.D. 525 ZVMX naručen je u Louisa jer je bija na akciji...
Uglavnom motor je neprepoznatljiv u vožnji,pari da je na struju koliko sve mirno radi 👍👍
 

Attachments

  • Screenshot_20220724-134646_Gallery.jpg
    Screenshot_20220724-134646_Gallery.jpg
    824.9 KB · Views: 0
  • Screenshot_20220724-134624_Gallery.jpg
    Screenshot_20220724-134624_Gallery.jpg
    204.2 KB · Views: 0
Jucer odem na kavu u Samobor, ostanem 20tak min i krecem doma, motor skljocne samo (relej anlasera). Ugasim kontakt, pricekam 10tak sec, stisnem kuplung i nekako je motor upalio, inace bi guranac bio jedina opcija. Akumulator star 2.5 godine (dosao s novim motorom). Vise nije Yuasa tvornicka ugradnja. Nikad nije prepraznjen, jednostavno je nekvalitetan i rikno (tj. oslabio do mjere da ni vruci motor nije htio upalit).

Bio danas u Berenu (ZG, u Dubravi jer mi je blize nego u Zagrebackoj) s njim, testirali ga i da, jako je oslabio, neupotrebljiv (napunio sam ga sinoc sa CTEKom iako nije dugo vukao struju, mozda 2-3 min bas za potrebe danasnjeg testiranja).

U Berenu u ponudi Yuasa za cca 450kn i Exide za 277kn, kupio Exide, garancija godinu dana, valjda bu toliko i izdrzao :D
Nema kupovine dodjes-platis-nosis, oni moraju natocit kiselinu, srecom, kad sam zvao telefonom da pitam jel ga uopce imaju, na povjerenje da cu doc kupit je covjek ulio kiselinu, ja dosao pol sata kasnije, platio i pokupio akumulator, a stari ostavio kod njih (a i ostvaruje se popust kad se stari ostavi).

Sad je doma na CTEKU da se napuni i zavrsi aktivacija baterije kako spada pa nakon toga ide u motor.
 

Attachments

  • 20220725_092022.jpg
    20220725_092022.jpg
    3.3 MB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: cadjo
Koji mu je stavljen kao prva ugradnja 🤔
Nisan nikad pogleda 😅
Do sad san uvik kao zamjenski kupova LP i pokaza mi se odličan za nikakve novce 👍👍
Exide bi triba isto biti dobar,ta Yuasa iz Berena nije neka srića a košta puno...
Unibat teško smeće 👎👎
 
Nikad nisam skrivao. Ono sto i mene cudi je da na prijasnjim motorima nisam ni blizu tolko km radio. Kaj mi je doslo - ne znam, mozda mi je ovaj motor lego bolje od prijasnjih iako su isti (2 zeca 750 zadnje generacije prije ovog motora), al nemrem se skinut s motora, cak si navijam alarm u 6 ujutro kad je ovako vruce jer preko 27-28C ne podnosim nikako (to su onda djirevi od 150tak km sa pauzom za kavu i kad sam doma prije 10-11h)
Doduse, tempo mi je ocito slabiji nego prije (kaze motor prosjek 63 km/h, ali svaki djir pocinje i zavrsama kroz cijeli ZG pa to dosta utjece na prosjek), prosjecna potrosnja s ovim motorom mi je 5,2l/100km, evo friske fotke Metzeler M7RR sa 9850km :D To ne znaci da kvalitetne zavoje sa kvalitetnim asfaltom necu izgustat, dapace, zato i vozim sport gume, a ne sport touring, jedan od razloga za takve gume je bas to sto ih potrosim 2 seta godisnje bez brige da ce pusit negdje gdje bi ST guma mozda pustila, iako, prosjecno bi se i na felgama mogao vozit, ali, prosjek je varljiva kategorija :D
 

Attachments

  • 20220806_134951.jpg
    20220806_134951.jpg
    1.4 MB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: cadjo
Možda višak slobodnog vremena zbog boljih poslovnih poteza 🤔. Al u svakom slučaju bravo za kilometrazu.
 
Možda višak slobodnog vremena zbog boljih poslovnih poteza 🤔. Al u svakom slučaju bravo za kilometrazu.
sretno nezaposlen, pa kako drugacije to odvozit u tom periodu u RH (OK, bilo je sitno po SLO, al slobodno zanemari taj dio jer je nebitan) btw, motor jos nije vidio voznju po mokrom, kamoli voznju po kiši :D
 
I onda da je nezaposlenima u RH lose... 😁

Ja uz posao i sve obveze uspijem zadnjih par godina napraviti s dva motora + skuterom ukupno oko 4000 - 5000 km po godini 😂
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
I onda da je nezaposlenima u RH lose... 😁

Ja uz posao i sve obveze uspijem zadnjih par godina napraviti s dva motora + skuterom ukupno oko 4000 - 5000 km po godini 😂
I sad dodaj ženu, pomnoži sa 2 male djece i dobiješ 2000km. Zato se i divim čovjeku 👏 👏
 
  • Like
Reactions: singlica
I sad dodaj ženu, pomnoži sa 2 male djece i dobiješ 2000km. Zato se i divim čovjeku 👏 👏
Evo ja u takvoj situaciji odradim 8-10 000 km godišnje s tim da motor ne koristim za posa.Jednostqvno kad vidim rupu od 1-2 u isplaniranom danu odem se voziti...
Dok san iša na posa s motorom to je bilo oko 18 000 km na godinu 🙂
Alfa živi Hrvatski san,svaka čast 😎
 
  • Like
Reactions: Dene
Danas nove gume (opet M7RR) i disk plocice.
To s disk plocicama mi je nevjerojatno u kontekstu trajanja i usporedbi sa trajanjem guma.
Ovaj danas skinuti set M7RR izgurao 11500km (ne do konaca nego do markera i mozda malo ispod). A disk plocice 17.500km i ostalo im je manje od 1mm mesa Znaci, voznja je fluidna, ne prebrza, inace gume nebi toliko trajale, a ipak, disk plocice se trose duplo brze nego na Z750 (ovo su cetvrte na ovom motoru: OEM trajale cca 17500km, kao i 2 seta EBC HH - sada opet stavio EBC jer sam jos prije brexita kupio 4 seta po super cijeni pa je jos jedan u rezervi).

Kotac se definitivno slobodno okrece, kad je motor na stenderu i zavrtim rukom kotac, vrti se bez velikog otpora, par krugova napravi, tako je od prvog dana.

Mjerio sam i potrosenost prednjih diskova: na pola su vijeka do limita ako ce se i dalje trosit ovim tempom: 5mm su novi, moji su na 4,75mm, a limit je 4.5mm. To je nekih 100.000km do limita i to mi djeluje OK, pogotovo sto sam vec 3 seta plocica potrosio na njima.

Sad mi je i prilika zamijenit kocionu tekucinu, ali, nije mi se dalo danas, budem sutra (mijenjam jednom godisnje)
 
  • Like
Reactions: Xj6_2013 and cadjo
Zamijenio i kocionu tekucinu nakon djira. Protjero 3 spremnika kroz zadnja klijesta i ostatak od pola litre kroz prednja. Opet DOT 5.1 stavio (ovaj put Liqui Moly jer sam ga nabavio bitno jeftinije od Motula). Nije bila jako tamna stara tekucina (mijenjam jednom godisnje, ali to znaci 20.000km izmedju zamjene).
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Xj6_2013 and cadjo
Danas odrađen tehnički za Z900 rs,polica u Croatia osiguranju ravno 1000 kn sa AO+,1000 kn poreza na luksuz 🤢 i cca 400 kn tehnički...
 
Danas odrađen tehnički za Z900 rs,polica u Croatia osiguranju ravno 1000 kn sa AO+,1000 kn poreza na luksuz 🤢 i cca 400 kn tehnički...
A lipo san ti reka, ključ za ključ, i nemaš tih problema.
😁
 
  • Haha
Reactions: cadjo