Kawasaki ZX-7RR Superbike replica

GePeZe

Well-known member
Netko na skijanje, a ja natrag u garažu.
Projekt za stazu, sa ciljem da motor bude što lakši i brži.
Idemo redom: rama od ZX-7RR, odlično stanje, čeka svoj red na skidanje tvorničke boje i poliranje. Slike poslije.

Nabavljeni gusnati trkači Brembo diskovi, 320 mm, rastavljeni, očišćeni, sastavljeni i čekaju na montažu.
 
pred neko vrijeme je bio postavio taj logo s diska na forum i pitao da li netko zna o cemu se redi ... mislim da nitko nije nasao neko suvislo objasnjenje pa je za pretpostaviti da je covjek znanstveno istrazivackim radom dosao do informacije koju je tu iznio 8) :mrgreen:

mislim da bi ovo mogao biti jako zanimljiv projekt, jedino ovo poliranje rame malo zabrinjava :? :mrgreen:
 
Brembo, željezni, 320 mm. Sa 916-ice. Ima Brembo logić samo na jednoj strani, koliko sam primjetio.

DSC06611_.jpg


DSC06612_.jpg


DSC06613_.jpg


DSC06614_.jpg


 
Kod starijih Kawasaki modela, osobito ZXR ili ZX-7R najveći danak težini uzimaju originalne felge.
Zato sam nabavio super lagane Marvic felge od magnezija, za prednji model Penta I a za zadnji Penta II.
Marvic prednja felga teži 2,7, a stražnja Penta II cca 3.9-4 kg.
Prednja felga je već prošla tretman čišćenja i provjere da li ima kakvih oštećenja. Ipak su kupljene polovne felge... :wink:

više o felgama na: http://www.hardracing.com/rims/Marvic.htm
 
Čuj ja sam kupio sva 3 nova od TRW Lucasa , naprjed pločice SRQ mješavina iza standard. Nisam vagao čini mi se prilično lakše od orginala, koči jako dobro, sve zajedno 370€ u D.
A poliranje rame također nebi preporučio.

A za te se i dalje nebi kladio da su brembo, ako i jesu polovni su.
 
gepeze said:
Kod starijih Kawasaki modela, osobito ZXR ili ZX-7R najveći danak težini uzimaju originalne felge.
Zato sam nabavio super lagane Marvic felge od magnezija, za prednji model Penta I a za zadnji Penta II.
Marvic prednja felga teži 2,7, a stražnja Penta II cca 3.9-4 kg.
Prednja felga je već prošla tretman čišćenja i provjere da li ima kakvih oštećenja. Ipak su kupljene polovne felge... :wink:

više o felgama na: http://www.hardracing.com/rims/Marvic.htm

Ljepota, pošalji na rengen.
 
Na red je došla i stražnja vilica.
Odabir je pao na vilicu od ZXR 750 J model, 91-92, čija je vilica identična ZX-7RR modelu, ali nešto lakša, jer je cijela napravljena od varenih profiiliranih komada aluminija, dok je na 7RR već korištena kombinacija aluminijskih odljevaka i profiliranih komada.
Skidanje stare boje i naravno, poliranje... :mrgreen:
 
I ja mislim da je ovo neki fejk Brembo. :jesus: :mrgreen:

Ako hoćeš da te jednom promoviram na portalu onda pripremi tri vreće sladoleda, dokaz o porijeklu svih dijelova i žig ovlaštenog servisera da su stvarno i ugrađeni. :mrgreen:
 
A da ti nisi bio u posjeti mojoj garaži, kad me nije bilo tamo :misli:. Idem u provjeru ranom zorom :mrgreen:.
 
Rekel je Strašilo da briše postove u kojima je samo smajlić, pa sam onda odlučil da ga nebum stavil  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, pratim temu i biljezim se!
 
:paper:
Kod poliranja rame nadam se da ce biti adekvatno prezentirano.  :mrgreen:
zanima me i razlog zasto neki ne preporucuju poliranje?
Best wishes.  (y)