Kawasaki zx6r ..."vrhnje" na cepu od ulja......... savjet odrzavanja

fintich

New member
pozdrav....kupio sam  Kawasaki zx6r 1999,g. motor je maximalno ocuvan  masina radi  ko singerica... stvarno motor je prva liga....al ima jedan problem koj me muci  kod cepa za tocenje ulje  vidio sam na cepu bijelo ko mast  nije nes posebno jako....eh dali bi se trebo zabrinut ili ..i dali je velik kvar ako je to uopce ikakav kvar....pitao sam  okolne mehanicare  svasta su mi rekli....kao da je to kad mjesa ulje i vodu moguci puknuti blok=...drugi je reko da mozeb bit od pranja motora pa je vlaga i  voda dosla do masine....ili je reko kao da moze bit od mjesanja  ulja kao nije kvalitetno ulje...i sad sam obriso pa cu vidjet za  par dana  dal ce se opetr napravcit ...jel bi mogli rec  kakvo bi ulje mogo stavit u njega da gfa promjenim mozda je stvarno to od mjesanja ulja ....ii sta bi naj cesce trebo mijenjati na njumu kao mali servis... hvala unaprijed
 
Palio si vise puta motor a nisi se vozio?

I potpuno ispravan motor ce to imat ako ga se po zimi samo pali, a ne vozi jer se tako nakuplja kondenzacija koja pomijesana sa uljem stvara majonezu.
Ako je nivo ulja OK, sve sto treba je provozat se 10tak km da se mashina dobro zagrije i stvar ce se rijesit sama od sebe
 
ee da da motor je vise stajao nego se vozio jer decko je ostavio motor tati a tat mu se nije usudio vozit na njemu oda pretpostavljam da je to .... jer motor ima 19531 tkm  mislim da nije puno bar mislim....Hvala
 
[ ima 19531 tkm  mislim da nije puno bar mislim....Hvala
[/quote]


Uf, još se nije nit razradio! :mrgreen: :shock:
 
nije to nista..kondezacija....pa se na cepu stvara mjesavina ulja i vode... :wink:
 
ja se nadam da je tako...inace imam peh s tim motorima koji got kupim  uvijek nes stragam il se strga
 
Provjeri ima li emulzije u hladnjaku vode?
Ako nema promjeni to ulje i filter i pilaj. I ja sam prosle zime muku muci sa tim istim motorom, diftung glave sam mijenjao.
 
mislim ipak da nije to do neceg malog jer obriso sam prije 2 dana i danas opet ima  bijeloga....kak mislis emulzija  di se to gleda.....a to za dihtung glave kolko kostai koj bi to mohanicar mogo promjenit  jer neusudim se bas davat bilo kome ......
 
Emulzija- mjesavina ulja i vode karakteristicno bijele boje.
A ispusti vodu iz Hladnjaka i pogledaj dali ima ulja u njoj. To se lako napravi samo ispustis vodu i pustis da malo odstoji ako ima ista ulja ulje ce ostati na povrsini a voda na dnu. 8)
 
otvorio sam cep odozgo i ne cini mi se da ima bar ne viudim jer je jos topao mozda....ispustit cu vodu pa cu vidjet
 
Provjeris nivo ulja da nebi bio previsok (to bi znacilo da voda pusta u mashinu). Ako je OK, provozi motor 10-20 km.
Nestat ce emulzija jer ce voda ishlapit od topline motora