kawasaki zx6r

Vlad3

New member
Pozdrav, zanima me vaše misljenje o kvaliteti zx6r 2008 i vaša iskustva?
Hvala lijep pozdrav!
 
Odlican motor... imao 2008god tamo pred 10 godina... uzeo ju od susjeda sa 5 tkm, napravio u dvi sezone 21 tkm, kasnije ju prodao frendu i on ju sa cca 36 tkm prodao Modesty s foruma... ona napravila do cca 65 tkm i niko nije ima nikakvih problema s njom

samo redovni servisi i gas...

Stavis naprvo zupcanik zub manje i to joj puno znaci... na serijskom prijenosu je dosta lijena... zub manje i taman

Po polozaju dosta velika za 6-icu, jedino dosta polozaj nasaden prema naprvo... dosta se visi na volanu...

Serijski ovjes dobar... za nase ceste mozda i pretvrd... prode i bez nekog posebnog stelanja i za open day na grobniku

kocnice serijske vrhunske... ostao mi u sjecanju da koci odlicno...
 
  • Like
Reactions: Skoda90 and Vlad3
26289C3D-5F0D-4C12-93FD-936AFD51225A.jpeg
 
  • Like
Reactions: Vlad3
Ja sam ima 2, jednu 2007 i drugu 2008. Obe sam stotalio, ali dok su vozile bio sam jako zadovoljan.

Ima sam i 636 i sada imam 2010 i taj 07/08 pa mogu dat neku usporedbu, i mogu reć da taj model uopće nije loš. Šta se tiče kvalitete tu nema nikakvih problema, bez obzira kako da ga voziš ne smi ti trošit ni kap ulja, ja nisam ima niti jedan kvar u nekih 30ak km šta sam napravio sa oba.

Kočnice su odlične, ovjes je isto ok, a u odnosu na 636 mašina je mrtva ispod 8K RPM, tako da ako se oćeš pošteno vozit tribaš ga držat iznad 10k, a to osim po osjećaju u guzici osjetiš i po zvuku, jer se baš lipo čuje kad se zavrti.

Uz spomenuti manjak snage na nižim okretajima, ono šta je mene malo smetalo je malo duži međuosovinski razmak u odnosu na druge modele i to se osjeti u kraćim zavojima.

Kad usporediš cjenu sa konkurentskim modelima sličnog godišta zaključiš da je možda u toj klasi najbolij omjer dobiveno/uloženo.
 
  • Like
Reactions: Vlad3
samo pripazi kod kupnje... vida sam ih zadnje vrime svakave...

Original 2007 zelena, crna, narandasta... imaju sive oslonce nogu vozaca i suvozaca i sive vilice naprvo

original 2008 zelena i crna... oslonci nogu i vilice naprvo u crnoj boji

i 2008 zelena ima one bocne crne grafike, a 2007 zelena je cisto zelena samo naprvo izmedu svjetala ima crnu traku

po tome najjlakse na prvu vidjeti jel odgovara godiste... po tim detaljima...
 
  • Like
Reactions: Logicus and Vlad3
Od Mod je otisla sa stvarnom kilometrazom 65 - 66 tkm...

A posle je vjerojatno imala 25 tkm :mrgreen:
 
samo pripazi kod kupnje... vida sam ih zadnje vrime svakave...

Original 2007 zelena, crna, narandasta... imaju sive oslonce nogu vozaca i suvozaca i sive vilice naprvo

original 2008 zelena i crna... oslonci nogu i vilice naprvo u crnoj boji

i 2008 zelena ima one bocne crne grafike, a 2007 zelena je cisto zelena samo naprvo izmedu svjetala ima crnu traku

po tome najjlakse na prvu vidjeti jel odgovara godiste... po tim detaljima...
Hvala puno!
 
Stavis naprvo zupcanik zub manje i to joj puno znaci... na serijskom prijenosu je dosta lijena... zub manje i taman
Kad se vec spominje prijenos da pitam...mislio sam kad budem mijenjao lanac staviti kraci prijenos,da li je stvarno dovoljno samo naprijed zub manje ili i iza +2 ?
 
Ja sam imao samo naprvo -1 i ok je bilo u odnosu na serijski prijenos...

sa -1 , +2 nisam probao pa ti ne znam rec dojam
 
  • Like
Reactions: Skoda90
Sa naprvo - 1 je meni lipo drugom isao na zadnji na gas ( bez upotrebe kvacila) ...za 600 meni bilo dovoljno :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Skoda90