Kawasaki ZXR 750L

stanky069

Member
Ima netko iskustva s ovim modelom??
Na što pripaziti kod kupnje,što gledati?

Našao sam jednoga blizu mene,s hrpom dijelova,orginal i izmjenjenih.
Dosta toga je rađeno na njemu,ali iz nekog razloga ne vuče kako treba,barem tako tvrdi prodavač,tj pali bez problema,ali neće da ide kako treba.
Išao bih ga pogledati,pa me zanima na što bih trebao obratiti pažnju.
 
Bio pogledati motor...
U solidnom stanju je,dosta toga je izmjenjeno,karburatori očišćeni i sinkronizirani,nova puma goriva,skoro svi dihtuzni promjenjeni,nove gume,hrpa sitnih dijelova uz njega,trenutno je na motoru solo sjedalo s odgovarajućim repom,dobija se i drugi rep sa oba sjedala.
Servis napravljen,svi računi za sve navedeno prisutni. Novi Tüv napravljen.

E sad ono ali...motor pali uredno,ali kao da ne vuče kako bi trebao,barem moje mišljenje je tako...imao sam priliku jednom voziti ZXR-a, kao da je bolje išao.
Vlasnik kaže da se i njemu čini da je prije nekako bolje vukao...i kao njemu se čini da zeru vrti previsoko(obrtaje) u odnosu na prije...e sad ajd budi pametan.

Jel može to biti samo da nije smjesa(omjer zraka i benzina) naštelovana kako treba ili se može kriti iza toga neki ozbiljniji problem...??
 
Bio pogledati motor...
U solidnom stanju je,dosta toga je izmjenjeno,karburatori očišćeni i sinkronizirani,nova puma goriva,skoro svi dihtuzni promjenjeni,nove gume,hrpa sitnih dijelova uz njega,trenutno je na motoru solo sjedalo s odgovarajućim repom,dobija se i drugi rep sa oba sjedala.
Servis napravljen,svi računi za sve navedeno prisutni. Novi Tüv napravljen.

E sad ono ali...motor pali uredno,ali kao da ne vuče kako bi trebao,barem moje mišljenje je tako...imao sam priliku jednom voziti ZXR-a, kao da je bolje išao.
Vlasnik kaže da se i njemu čini da je prije nekako bolje vukao...i kao njemu se čini da zeru vrti previsoko(obrtaje) u odnosu na prije...e sad ajd budi pametan.

Jel može to biti samo da nije smjesa(omjer zraka i benzina) naštelovana kako treba ili se može kriti iza toga neki ozbiljniji problem...??
Daj neke slike za početak...
Kako misliš da vrti previsoke okretaje? U usporedbi sa čime?
Ako vrti okretaje, a ne ide, znači da klize lamele
 
Kako sam ja njega skužio,kao da je prije npr na 80km/h mašina se vrtila na manje okretaja nego što se vrti sad,na toj istoj brzini...tako on kaže,ja ne znam koliko bi se uopće trebao vrtiti...niti sam ga mogao pravo negdje isprobati.
Motor ide,ali po meni on ne vuče kako bi trebao,po mom mišljenju...pali na zub,ali na toj kratkoj probnoj vožnji stekao sam dojam da on ne ide kako bi trebao.

Ima dosta dijelova uz motor,sve orginal je prisutno.
Cijena nije neka,pa mi se isplati i uložiti koju stoju eura u njega.

s-l1600.jpg
s-l1600 (1).jpg
s-l1600 (2).jpg
s-l1600 (3).jpg
s-l1600 (4).jpg
 
Ako je samo kuplung...nije to puno love...
Dao bi se složiti jeftino...ovdje još ima dijelova za naći.
 
Nema oglasa više...
A taman sam se napalio...čak i ženu uspio nagovoriti na drugi motor.
Nisam ni pitao koja je zadnja cijena,tražio je nešto malo preko 1000€.
Reko, razmislit ću pa se čujemo...e jbg
 
Meni je boja koma...da sam ga uzeo dao bih ga prelakirati...u crveno-crnu kombinaciju...

Odoh sad tražiti crvenu Yamahu...kad je već jedna Yamaha u dvorištu (Dragstar) nek i drugi bude Yamaha i mir.

Šteta...
 
Last edited: