Kawasaki ZZR 1400

Odradili smo 5.200km u 9 dana...
ZZR je i dalje fantastičan kao što je i bio :mrgreen:

Zagreb - Bugarska (Sofia) - Turska (Canakkale, Gallipolli, Troja, Pamukale, Turska Riviera) - Grčka (Meteora) - Makedonija (Ohrid, Skopje) - Zagreb (y)

Ekipa.jpg


Duo.jpg
Goltnesh.jpg
Goltnesh2.jpg
Meteora.jpg
Meteora2.jpg
Ohrid.jpg
Turkey.jpg
 
Kak je onda tu situacija sa 1.gen.?
Na kaj obratit pažnju?
Našel sam jednog, 08g. ( skoro pa 1.vlasnik, kupio ga je kad je motor bil 8mjes.star)..
Mehanički fino očuvan, probal sam ga vozit.. mašina radi fino, mjenjač fin ..mekan, precizan.
Kaj se tiče razvodnog lanca i španera, kaj je tu za dodat?
Ima li još kaj za dodat,pogledat ?
 
45k na satu, servisiran na ovlaštenom servisu, računi,dokumentaacija..neznam sa tim kilometrima čovjek nikad nezna🤣
 
45k na satu, servisiran na ovlaštenom servisu, računi,dokumentaacija..neznam sa tim kilometrima čovjek nikad nezna🤣
Ako nepise 14 tkm ne kupuj 😂😂😂 , moze biti star i 20 god ali kilometri samo do tehnickog da je isao .
 
Ma velim kilometri..možda jesu a možda i nisu..
Fora je da ima vlasnik 4 motora.
Fjr 1300 mu je nekak,krstarica za dulja putovanja
Onda ima još nekog HD..malo ono do kafane da se k....či🤣
Fazer 1000 ..je ostal u garaži još od 2003🤣
I tog zzr.
Čovjek je star 61g i kaze da bi prodal zzr..jer ga skoro i ne vozi zadnjih par g.
Ok sve to može i nemora bit🤣
 
Pogledaš jel slini na poklopcu ventila i da nije brljavo zadihtan masom već da je gore lepi dihtung.
Ljudi idu kod svakakvih majstora...

Drugo nemaš kaj ak je uredno servisiran, pogotovo ak je uživao ruke od Dac-a.
Ovo ostalo kao što su lanac, lančanici, kočnice itd je ionako potrošno.

Vidi dal kucka španer faznog, na toj kilometraži bi mogao biti blizu zamjene (ali i ne mora).
Na 48k ti ionako ide i veliki servis.

Kilometraža te ne bi trebala brinut ni da je još dvaput tolika. Bitno da je se uredno brinulo o njemu.

Gen1 ti je super motor ali nije ni do koljena Gen2.
 
Last edited:
Hvala za info..
Da taj španer faznog me je zanimal, al motor nisam imal prilike čuti hladno paljenje (motor je bil ugrijan jer smo se našli sa čovjekom.
Doduše..vručeg sam ga palil par puta i fokusiral se na španer ( recimo na supertenere bi mi se culo i kod paljenja vručeg motora kad je odstojala recimo 20min+)
Doduše ak je samo španer u pitanju, to i nije neki problem zamijenit (u nekim oglasima sam zaslijedil da su ljudi mijenjali i fazni lanac a ono kao cca 45-55tkm...vjerojatno, predpostavljam da ti dotični motori imaju nešto "više" km😅) ili je stvarno i fazni lanac kritičan?
 
45tkm se tek razradio. Ja sam na jednom strancu u prolazu mijenjao lanac i kumplug na 100 tkm i nista se nije dogodilo. Diskovi, pogonski lanac i zupčanike to mijenjaš kad se potroši. Taj dihtung poklopca ventila zna nekad popustit ulje jer se brtva ukruti od vremena i temperature ali to nije ništa strašno za primijenit. Ako je dugo stajao i nije vozen obrati pažnju na termostat, imao sam slučaj jednog iz uvoza koji je zalijepio od stajanja. Uglavnom motor je nepoderiv ako malo paziš na njega. Koja je cijena ako nije tajna
 
Pogledaš jel slini na poklopcu ventila i da nije brljavo zadihtan masom već da je gore lepi dihtung.
Ljudi idu kod svakakvih majstora...

Drugo nemaš kaj ak je uredno servisiran, pogotovo ak je uživao ruke od Dac-a.
Ovo ostalo kao što su lanac, lančanici, kočnice itd je ionako potrošno.

Vidi dal kucka španer faznog, na toj kilometraži bi mogao biti blizu zamjene (ali i ne mora).
Na 48k ti ionako ide i veliki servis.

Kilometraža te ne bi trebala brinut ni da je još dvaput tolika. Bitno da je se uredno brinulo o njemu.

Gen1 ti je super motor ali nije ni do koljena Gen2.
Teške riječi za Gen 1! 🤬
 
  • Like
Reactions: MOONSHIELD
Ma da.. diskovi..pločice..pogonski lanac,zupčanici to je manje bitno to se mijenja kad se potroši kak veliš..
Ajd ovaj fazni lanac to mi je več malo muka..al ajd..
Dihtunga poklopca ventila je bila sad na prošlom servisu mijenjana i vidi se da je nova.
Znači 08g.. gume skoro nove, servis odrađen prije 1500km... akrapovič karbonski lonci, nosač kofera ..ostalo serijala.. nismo točnu cijenu definirali.. 7500eur je početna,pa sad kolko uspijem skinut🤣
Ruku na srce..čini mi se puno za 14g star motor....
Al nema puno za birat pa sad ko voli nek izvoli.🤣
 
Teške riječi za Gen 1! 🤬
Frki kaj buš ti rekel?
Iz prve ruke, kaj si ti sve mijenjal na svome u tih 100hiljada?
Kuplung?
Španer faznog,fazni lanac? Zvecka,ruži, kad počne ružit?
Ventile si štelal,kontroliral?