keeway 250

Hypercube

New member
Eto konačno i mene u ovoj temi...

Znači zrtva je keeway cruiser 250. dugo dugo sam razmisljao da ga prodam i na kraju odustao te odlucio slozit ga po svome ukusu...

Uglavnom plan je napraviti airbrush i promjenu boje, promijeniti sve svjetleće objekte na njemu, izmjeniti volan i jos svasta....

Nemam neki plan nego sve fino iz glave i radim polako

Ovak je izgledao:
P2060002.jpg


Nakon demontaže:

P2060008.jpg


Ono u cosku slike je moj vjerni pomagač pri radu u garazi...  Rex

Znači poskidao sam tank i blatobrane te skinuo lak komplet da bih mogao skinuti one grozne naljepnice koje su kosooki nabili pod lak.  Rotex veliki mi je krepao pa je za skidanje laka posluzila masina iz lidla:
P2060015.jpg


A ovak izgledaju nakon tretmana s masinom:
P2130005.jpg


Nakon ovoga sam morao pripasati rupe tj. nosače za zadnju lampu. Isjekao sam stare nosače van i zatvorio rupe sa poliesterom:
P2110017.jpg


Nakon kaj sam isjekao rupe sa vanjske strane sam zatvorio sa krep trakom da dobijem finu ravnu površinu, a sa unutarnje strane je došao poliester:
P2110018.jpg


P2110019.jpg


To sam sve ostavio jedan dan da se posusi kak spada pokitao s vanjske strane da poravnam to sve i onad sam napravio nove rupe za novu lampu i nove zmige pa to sad sve izgleda otprilike ovako:
P2130003.jpg


Nakon toga na red je doslo jos zavrsno brusenje sa spuzvicom i filler u tri ruke.
Bitno je da temperatura gdje se to radi bude bar 15 stupnjeva kako kasnije nebi stvaralo probleme.  Prvu ruku se nanosi sasvi lagano, a zatim nakon kaj zmatira(izgubi sjaj) ide druga ruka filera i jos jednom sve tako...

P2130006.jpg


P2130007.jpg


P2130008.jpg


P2130009.jpg



Trenutno se taj filer susi u mojoj sobi pored radijatora na nekih 20-25 stupnjeva i tako ga planiram ostaviti tjedan dana prije nanosenja boje podloge.

U meduvremenu sam skinuo oba kotača kako bi ispolirao felge koje su u ocajnom stanju, a ujedno cu i gume promijeniti a i cini mi se i kocione obloge...

IMG_0357.jpg


IMG_0359.jpg



Eto toliko za početak a dalje kako budem radio sve pratim slikama i saljem tu...
 
Eto nakon male pauze uzrokovane prehladom napravio sam jos nekaj posla.  Svu pripremu povrsina sam zavrsio, te prelakirao crnom bazom i dvjema rukama bezbojnog laka:

IMG_0376.jpg


IMG_0375.jpg


Znaci filer koji se susio tjedan dana lagano sam pospricao sa crnim matom tek toliko da padne magla na povrsinu i zatim sa 400 brusio povrsinu a taj crni mat sam koristio kao vodilju da vidim gdje su udubine i izbocine. nakon toga sam sve presao sa superfine spuzvicom pa sa ultrafine spuzvicom da uklonim eventualne riseve koji su nastali zbog brusenja.  sve sam postavio u komoru i obrisao sa antisilikonskim cistacem i zatim ofarbao i na to bacio 2 ruke laka dvokomponentnog bezbojnog.  Rezultat je sada ovakav:

IMG_0377.jpg



IMG_0378.jpg



Nakon ove sve price krenuo sam raditi airbrush. Dva dana nakon lakiranja tj. u subotu sam sve fino prebrusio sa 2000 voddobrusnim papirom.  Za sada sam zavrsio samo sa zadnjim blatobranom ali nisam imao sa cim slikati medu korake ali obecajem da budem na ostalim dijelovima.

Ovo dolje su slike opreme za airbrush koju sam koristio:

P1010011.jpg



Evo i lak je pao sinoc gore...

na kraju sam ostavio airbrush jednostavan...  mislio sam neke vukove stavljat ali nakon pokusaja mi se to nije svidjelo te sam ostavio samo ovako:

P1010012.jpg




P1010011.jpg



P1010013.jpg




Sad lagano krećem sa sastavljanjem....

Pozdrav
 
Ljubo_01 said:
Svaka čast, ljepo radiš. Korak po korak i pedantno.
Pratim dalje.... (y)

Hvala to mi puno znaci...  

A ja taj motor radim vec dva tri mjeseca polako sam kaj se nisam sjetio stavit tu slike i to...  Bit ce jos toga...
 
Evo, puno se radilo zadnje vrijeme, nisam puno slikao jel je sve u principu sastavljanje.

Bilo je tu razno raznog pripasivanja i izmisljanja, nova struja i tak...  Uglavnom jako puno posla, skoro svaki dan od nekih 16 pa do 20, 21 nekad i duze...  Rezultat je dolje nize pa sami procijenite koliko mi se ispatilo: meni se cini da jest jel sam prezadovoljan

otkobd.jpg



30w12u1.jpg


m9sppd.jpg


6r6ihy.jpg


2qjg51w.jpg


nppdut.jpg


350tkcl.jpg


swfn9x.jpg


2e64flx.jpg


m35n5.jpg


elb6go.jpg


33xej3s.jpg


2rejyo1.jpg


2rhvayt.jpg


34oou46.jpg



Eto, jos imam par sitnica- ona plastika mi fali jedna kromirana moram je povariti jel je pukla prilikom skidanja, u utorak idem na tehnicki i regu ak bu sve ok...

Kaj se ape hangera tice stvar je fenomenalna- potpuno novi bolji osjecaj voznje, imam osjecaj ko da citav motor drzim u rukama, nekak mocni osjeca...
Nakon registracije jos na red dolaze turn out pipes na montazu kad se uvjerim da me nece zezat ta par dB vise i to bi bilo to... 

Na motoru je promijenjen lanac i lancanici, svjecice, ulje i filter ulja, hrpa sarafa i razno raznih sitnica. jos imam za poslozit malo te sajle i takve sitnice ali mogu se vozit pa ce malo pricekat to sad sve :)

U planu su jos i WW gume ali za to moram skuppit nekaj novaca pa ce malo pricekat jos, ove stare gume su zasad zadvoljavajuce...
Nisam siguran dali da moniram bisage ali za neki put cu morat. Namontirao sam si i uticnicu od 12V ko za upaljač na volanu da mogu koristiti navigacije i sicna cuda tak da ce vjerojatno trebat slozit i neki nosac za to ali sve u svoje vrijeme


Sve u svemu ja prezadovoljan...

Pozdrav svima i hvala jos jednom svima na podrsci i pomoci a posebno BikerMotoShopu i Kristijanu- covjek je legenda!
 
Sve 5, samo mi nekako stražnji kraj je previše podignut  :misli:, a tvoj posao sve 5  (y)
 
Najviše od svega mi se sviđa odabir motora za preradu  :mrgreen:, stvarno treba imat ogromnu volju i želju pa sređivat i ulagat u polovnog kineza  (y) (y) (y)

Majstore svaka ti mala  :naklon: :naklon: :naklon: :naklon:  (y) (y) (y)
 
Stvarno sam iznenadjen kako je sve to ispalo!!!! 8) Staviti zbicane felge i spuhice promjenit imas pravi strojcek!!!  (y) Sve u svemu jako ljepo ispalo! Svaka cast na ideji!!! Bio mi je gust popratit cijelu preradu!!!
 
kc000kc said:
Sve 5, samo mi nekako stražnji kraj je previše podignut  :misli:, a tvoj posao sve 5  (y)

Je i meni je previsok, ali cekam radi dan da ga otpeljam na regu a onda direk idem k frendu u garazu da ga digemo sa dizalicom da visi na rami a onda mog podesiti amortizere imaju vise stupnjeva. odmah i topove moram ispromijenit


A kaj se odabira mashine tice to je privremeno rjesenje dok ne skucam pare za nesto vise ccm-a a onda idemo isponova sve ovak pa i vise ak bude love.  Volje ne nedostaje- mogao bi dan i noc sarafit po motorima u garazi....

hvala svima na pohvalama

 
fora ispao motorin...  (y)

samo, CHOPPAJ ga jos, ljepsi (tanji) sic, zadnji sic makni i bit ce bonboncek, i ja bi stavio normalne fuzice, a ne ove tave...  :wink:
 
ne loše, vrlo dobro, jedino kaj me bode u oči su prednje vilice, ovo kromirano - odlično, ali donji dio vilica...prefarbaj u crno i eventualno makni katadiopter žuti
(y) (y)
 
majle said:
fora ispao motorin...  (y)

samo, CHOPPAJ ga jos, ljepsi (tanji) sic, zadnji sic makni i bit ce bonboncek, i ja bi stavio normalne fuzice, a ne ove tave...  :wink:
Slažem se, još malo sreditit te detalje i (y), sve pohvale za radove
 
Dave said:
ODLIČAN!  :mrgreen:

Ja bi eventualno uboo i druge felge i širu stražnju gumu!  8) (y)
Slažem se plus što bi ti super sjeo i mali, onako srednje visoki sissi bar iza.
Inače cjeli posao...daleko iznad mojih očekivanja.
Super  (y)