kinez i problem sa strujom

MaRi0_St

Active member
preskočimo dio da se radi o baotianu i ostalu filozofiju :D

prvi problem ne radi štop kad stisnem zadnju kočnicu, naša san dvi žice koje kad spojim štop svijetli, znači otpače su sa prekidača a neman pojma di bi on triba bit?

drugi problem ne rade svjetla, tj. kad upalim samo pozicije rade a kad prebacin na dugo/kratko ništa ne radi... e sad jel problem opet samo u prekidaču, jel ima kakav relej, trafo ili nešto treće, odakle da krenem?

i usput, jel ima neki servis u splitu da to može sredit nabrzinu i jeftino (ipak je riječ o baotianu... :mrgreen: )
 
e da iman 3000kn u đepu ne bi sad bia tu na forumu u tome i je najveći problem :mrgreen: triba mi nešto za lito da troši 2 litre i da ne tražin parking po gradu, ništa više od toga  :)
 
najbolji nacin za to ti je da nadjes na netu user manual. i tamo ces sve naci.

ovako moze biti miljon stvari. prekidac ti je mozda riknuo (jesi ga probao skinuti i pogledati?)
mozda zica koja ide u glavni unit se izvukla o_O


http://www.chinesescooterclub.co.uk/technical_docs/4-stroke50cc-service-manual.pdf

probaj ovdje pogledat ako ce ti pomoci.
 
Prekidac od stopa je na rucici kao i na svakom drugom skuteru a moze biti do prekidaca ako ne rade svjetla
 
ajde probaj samo u sve prekidace naspricat wd 40 pomocu one cjevcice... mene je to na baotianu spasavalo :)
 
c2h5oh said:
to je moguce.
samo radije neka rastavi i malo osmirgla kontakte.

ma netreba, samo malo neka "pali-gasi" i oslicno, meni trajalo po 2 mj :)
 
c2h5oh said:
ma sve kuzim ali to nije dugotrajno rjesenje :D
isto tako moze na kacigu stavit lampu onu rudarsku pa ce imat svjetlo xD

jedino dugotrajno rjesenje bi bilo da scupa prekidac s nekog piaggia i gurne nutra... tako da...

vozio sam kineza 5 k km, i imam iskustva ;)
 
za svjetlo nebi bilo loše promijenjiti sijalice...  :vidiga: :hehehe:
 
strasilo said:
za svjetlo nebi bilo loše promijenjiti sijalice...  :vidiga: :hehehe:

da, npr h4 55w, ali onda kad se to slozi, onda se topi plastika...tak da, nije bas jednostavno ;)
 
letecideda said:
Ne topi se plastika ali ne svijetli nikako jer to nije far za H 4 žarulju...
Svijetli svuda samo ne po cesti... :D

meni se stopila..
 
damarko said:
da, npr h4 55w, ali onda kad se to slozi, onda se topi plastika...tak da, nije bas jednostavno ;)

ne pričam o promjeni vrste sijalice, već o promjeni neispravne za ispravnu .....  :LOL: :jesus:
 
ma ispravna je ona, nema napona nikakvog na grlu... pozicija uredno radi dok je prekidač na položaju pozicije dvije smeđe žice su pod naponom, kad prebacim na kratko/dugo nema nigdje napona, a neznam ni di ga treba bit, valjda na onoj plavo-bijeloj ili na sve 3 :misli:

i prekidač od prednje kočnice je normalno spojen i radi a od zadnje uopće nema prekidača nikakvog kod ručice a dvije žice vise sastrane :LOL:
 
damarko said:
da, npr h4 55w...

neznam šta ti voziš, i neznam kolko govno od 50cc daje snage na "leru", mislin da je 55w malo previše :LOL: zbroji još poziciju prednju zadnju osvjetljenje table i šta mu još guta struju dok je upaljen...
 
damarko said:
jedino dugotrajno rjesenje bi bilo da scupa prekidac s nekog piaggia i gurne nutra... tako da...

vozio sam kineza 5 k km, i imam iskustva ;)

znaci ti si svoje iskustvo skupio u 5 tisuca km? :D nemoj me zafrkavat. mislim neam nista protiv argumentiranih rasprava ali prijatelju ja sam 5 kila natuko u pol jedne sezone a na samo na baotianu sam se vozio 3 sezone :)

i svejedno ne govorim da imam iskustva :)
 
iša san rastavit prekidač ispala mi je opruga od botuna za verglat prekidač za palit svitla, po djelova san pogubia i nisan ništa napravia pametno :misli: