kišnjak , kožna oprema i kiša!

sehrz

Well-known member
Danas pičim u aftomobilu iz zagreblanda domeka i vidim laganini pada kiša oko dugog sela... taman lijepo čiko i teta na GS-u oblače kišna odijela i lagano kisnu... iako su imali odjela od neke tkanine koja nije koža... zanimaju me vaša iskustva!

Pošto mi je bilo dosadno zamislio sam ideju , idem na put u kožnim hlačama i jakni , opere me kiša , prema iskustvu odjelo se u dobrim uvjerima osuši za 3-4 dana a u ovima kakvi su danas da te pljusak opere do kože i onda moraš napravit još 200-300 km možda i do 5-6 dana, kako nastavljate putovanje...


[list type=decimal]
[*]ujutro oblačite mokru opremu i nastavljate
[*]odustajete od puta dok se ne osuši oprema
[*]idete doma i odustajete od puta = ?
[/list]
 
koristimo mekanu tvar između ušiju i uzimamo kišnjak u tank torbu


Srki
 
U trapericama i jaketi a kišno u tank torbi ili doma,cigarete i upaljač ne zaboravljam  :smoke:
 
kad idem na duzi put ne nosim kozu,prakticniji mi je tekstil
 
baš zato i pitam imam sve od kože naravno kišnjak je uvijek samnom ali najćešće se uzima u obzir i prema putopisima ,a i danas viđeno ljudovi oblače kišnjak kad već kiša krene hehe :p (nisu stigli do mosta pa da makar ispod obave presvlačenje)
 
recimo kad idem na neki duzi put sa spavanjem,tekstil mi je prakticniji,alpinestarova jakna i hlace,za malo kise vodonepropusno,za vise navucemo kisnjake,tekstil mi je lakse i spremit,manje mijesta zauzima
 
Često je i koža vodonepropusna za malo kiše iz mog osobnog iskustva...
 
sehrz said:
Danas pičim u aftomobilu iz zagreblanda domeka i vidim laganini pada kiša oko dugog sela... taman lijepo čiko i teta na GS-u oblače kišna odijela i lagano kisnu... iako su imali odjela od neke tkanine koja nije koža... zanimaju me vaša iskustva!

Pretpostavka je ovakva: imaju GS-a znači ili su stvarni putnici ili šminkeri. U oba slučaja najvjerojatnije imaju kvalitetnu opremu za koju kišnjak skoro da ne treba. Ako i treba, onda šminkerska oprema neće promočiti u tih par minuta kiše. Do tad se obuku i idu dalje. :jesus: :mrgreen:
Na testu Caponorda je padala kiša cijeli dan, kvalitetno IXS tekstilno odijelo i nije promočilo ni kapi. O kišnjaku nisam ni razmišljao, nije bilo potrebe. :mrgreen:
 
moja prepostavka da su zadnju kintu dali za gsa i voze se u trapericama i obicnim majicama,a kisnjaci su im ostali od prije,kada su isli na ribiciju :wink:
 
črnomerec said:
moja prepostavka da su zadnju kintu dali za gsa i voze se u trapericama i obicnim majicama,a kisnjaci su im ostali od prije,kada su isli na ribiciju :wink:

U tom slučaju, kiša im je najmanji problem.  :mrgreen:
 
sehrz said:
Danas pičim u aftomobilu iz zagreblanda domeka i vidim laganini pada kiša oko dugog sela... taman lijepo čiko i teta na GS-u oblače kišna odijela i lagano kisnu... iako su imali odjela od neke tkanine koja nije koža... zanimaju me vaša iskustva!

Pošto mi je bilo dosadno zamislio sam ideju , idem na put u kožnim hlačama i jakni , opere me kiša , prema iskustvu odjelo se u dobrim uvjerima osuši za 3-4 dana a u ovima kakvi su danas da te pljusak opere do kože i onda moraš napravit još 200-300 km možda i do 5-6 dana, kako nastavljate putovanje...


[list type=decimal]
[*]ujutro oblačite mokru opremu i nastavljate
[*]odustajete od puta dok se ne osuši oprema
[*]idete doma i odustajete od puta = ?
[/list]

Ove opcije su mi malo smiješne. Ako idem na put sigurno me neče kiša spriječiti da put nastavim. Ako moram mokar dalje, idem mokar dalje.
 
Koža je bolja makar je tekstil praktičniji a u kombinaciji s kišnjakom je super i jedno i drugo, ali koža je koji put bolja od tekstila i kišnjaka zajedno  :021:
jesam tu svakaj nadrobil  :jesus: :shock:
 
mg749ie said:
Koža je bolja makar je tekstil praktičniji a u kombinaciji s kišnjakom je super i jedno i drugo, ali koža je koji put bolja od tekstila i kišnjaka zajedno  :021:
jesam tu svakaj nadrobil  :jesus: :shock:
Bome jesi! :LOL:
 
Ma zapravo hoću reći da je koža bolja, a da ne otvaram neku besplodnu polemiku . Naime i cijene to govore  :021:
 
einstein said:
Ove opcije su mi malo smiješne. Ako idem na put sigurno me neče kiša spriječiti da put nastavim. Ako moram mokar dalje, idem mokar dalje.

a kaj je sa ženom ona je isto ustrajna ???

 
sehrz said:
Danas pičim u aftomobilu iz zagreblanda domeka i vidim laganini pada kiša oko dugog sela... taman lijepo čiko i teta na GS-u oblače kišna odijela i lagano kisnu... iako su imali odjela od neke tkanine koja nije koža... zanimaju me vaša iskustva!

Pošto mi je bilo dosadno zamislio sam ideju , idem na put u kožnim hlačama i jakni , opere me kiša , prema iskustvu odjelo se u dobrim uvjerima osuši za 3-4 dana a u ovima kakvi su danas da te pljusak opere do kože i onda moraš napravit još 200-300 km možda i do 5-6 dana, kako nastavljate putovanje...


[list type=decimal]
[*]ujutro oblačite mokru opremu i nastavljate
[*]odustajete od puta dok se ne osuši oprema
[*]idete doma i odustajete od puta = ?
[/list]

Kožno odijelo se na autocesti osuši kroz nekoliko desetaka kilometara, zavisi o uvijetima, ali ako prestane kiša a mokar si, vjerovatno dolaziš suh na destinaciju. :mrgreen:

Ja sam se jednom vozio Grobnikom, ljetno Dainese kožno odijelo sa pamučnim otvorima za zrak (ludilo :LOL: ) padalo je kao da nema sutra, smočilo me nakon 5-6 krugova, odvezao sam ukupno 10-11, nakon toga sam krenuo za PU autocestom, jako je padalo do cca. čvora Kanfanar (cca. 80 km), do odmorišta Pula (cca. 25 km nakon) sam već bio suh. :mrgreen: Do te mjere suh da sam popio kafe na terasi benzinske pumpe. :mrgreen: To je bilo čini mi se u svibnju, tako da nije baš bilo pretoplo.

Inače, u normalnim okolnostima nosim kišno odijelo sa sobom. :mrgreen: Imam Biefe kabanicu, kupljeno u IT, cca. 15 € gornji dio i 10 € hlače, napravljeno je i više nego odlično, vučem ga sa sobom već 5-6 sezona i kao novo je.

Goretex odijelo mi ima isto toliko godina i 60-70.000 km (IXS jakna, HELD hlače) i unatoč godinama i km i dalje obavlja funkciju i više nego dobro. Pogotovo zato jer ja ne stajem dok god nisu uvijeti takvi da više manje i auti i sve drugo staje - čak i u tim uvijetima mu treba i do 100 km prije nego "pusti" vodu unutra. U suhim ali hladnim zimskim uvijetima ne pušta zrak nigdje, tako da ispod komotno vozim u kratkim rukavima i u sred zime (svega par stupnjeva vanjske temp.).

(y)
 
pitanje je postavljeno čisto iz razonode jer me još nije niti jednom opralo pa neznam kak je to imam kišno odjelo ali ga nikad nisam iskoristio ,nije me uvatilo :021:  :jesus: