Kišno odijelo

gfest

Member
Vozim skuter, planiram za zimu nabaviti kišno odijelo koje se oblači preko odjeće.

Dakle, odijelo bi trebalo izdržati brzinu do 100 km/h. Gradska i prigradska vožnja.

Jednodjelno ili dvodjelno? Prozirno ili ne? Na što treba obratiti pažnju? Materijal? Vrste kopčanja?


Sva iskustva, savjeti i preporuke su dobrodošli, hvala.
 
ja sam uzeo dvodjelno Revit i izdržalo dobre kiše na putovanjima... plaćeno oko 100€ sa kišnim navlakama za cipele.
žena koristi neko malo jeftinije od LS2, isto dvodjelno

ako nemaš kišne postole, obavezno uzmi i kišne navlake za cipele ili nosi sa sobom fen za sušit postole iznutra...
 
Trebas obratiti paznju da ne budes vise mokar od znoja nago od kise.
Za krace voznje nekakakvo "plasticnjaca" odjelo a duze voznje i dinamicne voznje po gradu najbolje "tkanina"+mrezasta podstava odjelo.
Iz isustva bolje da je dvodjelno nego jednodjelno.

Ne moras nuzno kupiti "moto" kisno odjelo.
Moze i ribarsko/ribicko, lovako, radna kabanica. Bilo sto.
Bitno da te ne ometa u poslu i da ne propusta.

Pazi na okovratnik. Mora biti takav da se moze malo stisnuti oko vrata da ti kisa niz vrat ne curi.

Osobno ima nekolicinu kisnih odjela, al posljednje koje sam kupio je radno kisno odjelo marke Snickers.
Dvodjelo je i nije kruto. Tkanina + mesh.
Jedini problme je sto kostaaaaaaa poprilicno.

Ipak, ako kupis kvalitetno moze te posuziti godinama pa tu mozes iskompenzirati cijenu na spram ovih jeftinijih koja se raspadnu.

Jeftinija kisna odjela mozes i za treking/trcanje pa kupi malo veci broj da mozes preko jakne (probj u ducanu).

U krajnjoj nuzdi velika vreca s tri probijene rupe moze posuziti (vreca "od grozdja" ili velika za smece) :ROFLMAO:

Navlake a cipele su dvosjekli mac. Dobre su kaod napljuskavanja al znaju biti nezgrapne za hodalje.
Bolje kvalitetne nepropusne cizme/cipele.
 
100kmh prigradska vožnja, treba dobro kišno odjelo...
navlake za cipele se moraju skidat, ako ćeš hodat pa je dobro uložit u neke čizme/cipele
 
  • Like
Reactions: DADO+
varichello i kk, hvala vam na pomoći. Vidiš, taj ovratnik i zaštita cipela mi nisu ni pali na pamet, to je to iskustvo...
 
  • Like
Reactions: kk
navlake za cipele su dvosjekli mac. Dobre su kaod napljuskavanja al znaju biti nezgrapne za hodalje.
Bolje kvalitetne nepropusne cizme/cipele.
👍 i ne samo to, nego i za
vožnju, nisu baš... osim ako
voziš laganini

ja sam svoje prodao prijatelju,
i odmah ga upozorio na to
iako vozi GTR-a

dobre su za suvozačicu, a najbolje je za vozača odmah
uzeti prave čizme 😎
 
  • Like
Reactions: kk