Klapanje Multivara

toni_st

New member
Ugradio sam multivar 2000 u Nexusa 250, i kad motor radi na leru cuje se nakakvo lupkanje.

zna li netko sto bi to moglo bit i kako napravit da se to ne cuje
 
provjeri dal je variomat "sjeo" kako treba iako tu nema neke filozofije...meni na runneru se isto culo neko lupanje i samo sam ga skinuo i vratio nazad i rjesena stvar CUDNO,inace ja imam polini speed control
 
meni je isto multivar počeo klepetati ali več kad su rolice imale kojih 4000km ali sad je serviser ih zamijenio i više se ne čuje :D
 
jesi li dobo stavio klizace?! metalno lupkanje?! kada stavljas variomat onda remen spusti u polutkama da bude labav na variomatu kako bi mogao lijepo staviti vanjsku polutku variomata i stegnuti...
 
Ja također imam sličan "problem" na Nexusu 300. Kada je motor hladan, čini mi je da lupka više nego kada je zagrijan, onda je skoro niti ne čuje.
Nisam neku maher za šarafanje pa mislim da ću do svog mehanica!

Ima li možda još tko kakav savjet?
 
Maaa, ne vjerujem da je baš problem u Nexiju  :D

Jedino što nisam napisao je to da se to klapanje čuje kada je motor u leru i radi na mjestu. Kada se krene toga zvuka više nema.
 
novi multivar il?

klizaci?

meni klapa nakon odma

jer su klizaci jebeno losi ti crni, a crvene ne mos posebno kupiti
 
Skuter ima 7300 km, nedavno sam ga polovnog kupio. Kao što rekoh, mislim da ću ga otvoriti sa svojim mehaničarem/frendom i detektirati stanje ili potencijalni kvar pa se javim na forum.

Jedino što mogu reći da to klapanje ne utjeće na vožnju i performanse, skuter je što se tiće ostatka mehanike potpuno ispravan i u odličnom stanju, jedino što eto, klapa multivar na leru  :misli: