KLE 500 2004 - cestovne felge/gume

stock

Well-known member
Pozdrav ekipa!

samo kratko pitanje.. da li je moguće kod KLE-a, uz minimalne zahvate, zamijeniti prednju felgu sa manjom, na koju bi mogla ići neka cestovna guma.
ako je, od kojeg motora bi pasala i na što bi trebalo obratiti pozornost?
znači zamisao je plug&play varijanta, ako je moguče.

lp

stock
 
naravno da je moguce, ali to dosta kosta. Neisplativa investicija. Trebas prezbicati felgu (staviti drugii obruc) i prilagoditi kocnicu. Tada ti vise nece odgovarati prednji blatobran, km/h cuka postaje lazljiva, cijeli motor je nizi i nagnut naprijed...

hm,  :misli:
 
Ako hoces samo cestovnu gumu,stavi Dunlop d607 i bit ces prezadovoljan
 
Branko-ST said:
Ako hoces samo cestovnu gumu,stavi Dunlop d607 i bit ces prezadovoljan

jesi probao Anakee?
(y)
 
tvigi said:
jesam i nisam zadovoljan :mrgreen:
Imao anakee na kle 500 i ide do nožice i nikad me nije iznevjerila a tebi nevalja???? :misli:
Anakee su najbolje na kle-u znam jer sam sve skoro probao.
 
Anakee je odlicna guma  (y)
 
AnteK said:
Nekako su na KLEu većina bila zadovoljnija sa D607 nego Anakee.
Pogotovo na nakon serijskog Trailmaxa.

kle ne voze mestri od zanata i kad je njima osjetna razlika od gume do gume, onda znas koliko je sati. Probao sam D607 i bolja je od obicne trailmax... ih, sto puta :)
Anakee mi je jos meksa i bolje drzi od d607, ali je zato maaalo losija po makadamu. Mozda zato sto sam ju drzao na vecem tlaku? Po kisi i na sklizavici mogu voziti i na felgama, jelda, tako da tu ne bih davao neke usporedbe.
Tvigii voli jeftinjare
:mrgreen:
 
klesoo said:
kle ne voze mestri od zanata i kad je njima osjetna razlika od gume do gume, onda znas koliko je sati. Probao sam D607 i bolja je od obicne trailmax... ih, sto puta :)
Anakee mi je jos meksa i bolje drzi od d607, ali je zato maaalo losija po makadamu. Mozda zato sto sam ju drzao na vecem tlaku? Po kisi i na sklizavici mogu voziti i na felgama, jelda, tako da tu ne bih davao neke usporedbe.
Tvigii voli jeftinjare
:mrgreen:
(y)
BTW jeftinjara  :jesus:
I tebi su jeftinjare.....tam gdje ih kupuješ  :LOL:
 
jaki said:
:misli: :misli: :misli:Nije mi jasno kako nevaljaju??
:LOL: malo  :wc: :LOL: :LOL: :LOL:

Hitil sam kost da vidim komentare (y)

Kaj se tiće gume......najbolja (y)
Prošao sam deset soma i spremna je za zamjenu.
Možda joj je jedina mana što se troši malo brže,recimo naspram metzelera,ali za tisuču i
koju kunu više,za obje nove gume, nije previše.
 
tvigi said:
:LOL: malo  :wc: :LOL: :LOL: :LOL:

Hitil sam kost da vidim komentare (y)

Kaj se tiće gume......najbolja (y)
Prošao sam deset soma i spremna je za zamjenu.
Možda joj je jedina mana što se troši malo brže,recimo naspram metzelera,ali za tisuču i
koju kunu više,za obje nove gume, nije previše.
Budi sretan jer gume mijenjaš svakih 10000km,a ne svakih 5 :mrgreen:
 
Interesantno je to. Meni je problem što ne mijenjam istovremeno prednju i zadnju. Zadnju sam promijenio na deset tkm i to opet Dunlop Trailmax, a sada na 12 tkm trebam promijeniti prednju. I što m i preostaje nego opet Trailmax? Uzgred, meni su te gume sasvim O.K. Možda u drugoj rundi kupim obadvije odjednom...pa uzmem Anakee recimo.
 
Depp said:
Interesantno je to. Meni je problem što ne mijenjam istovremeno prednju i zadnju. Zadnju sam promijenio na deset tkm i to opet Dunlop Trailmax, a sada na 12 tkm trebam promijeniti prednju. I što m i preostaje nego opet Trailmax? Uzgred, meni su te gume sasvim O.K. Možda u drugoj rundi kupim obadvije odjednom...pa uzmem Anakee recimo.

matematicki gledano, usteda kod promjene guma svaku za sebe je mizerna. Koliko si ustedio sto si prednju mijenjao nakon samo 2k km?????? Definitivno si popusio bar na malo gustanja dok su gume (obje) relativno nove i drze k'o blesave. Nakon godinu dana i 5-10 kkm opet stara prica
:wink:
 
klesoo said:
naravno da je moguce, ali to dosta kosta. Neisplativa investicija. Trebas prezbicati felgu (staviti drugii obruc) i prilagoditi kocnicu. Tada ti vise nece odgovarati prednji blatobran, km/h cuka postaje lazljiva, cijeli motor je nizi i nagnut naprijed...

hm,  :misli:

trošak je u ovoj priči bitna stavka.. - mislio sam ako ide varijanta, skini/stavi.. na felgu mislim  :mrgreen:
 
Depp said:
Interesantno je to. Meni je problem što ne mijenjam istovremeno prednju i zadnju. Zadnju sam promijenio na deset tkm i to opet Dunlop Trailmax, a sada na 12 tkm trebam promijeniti prednju. I što m i preostaje nego opet Trailmax? Uzgred, meni su te gume sasvim O.K. Možda u drugoj rundi kupim obadvije odjednom...pa uzmem Anakee recimo.
Dok sam imao KLE-a prednja je izgurala jedva 2000km više,ali ta ušteda je stvarno mala i neisplativa......staviš dvije odmah i miran si