KLE 500 zadnji kofer

njuskalo13

New member
kupujem kle ovih dana, i posto ovaj kojeg gledam(polovni, 2006god) nema kofer nego samo onu neku tvorničku pripremu (neka ploca iza zadnjeg sica) zanima me kak to ide s ugradnjom kofera, dal moram kupovat i nosac ili ne, koja velicina je optimalna da mi stane kaciga i eventualno neke sitnice nutra? te kolko kostaju otprilike koferi, nema na netu nis a da nejdem sad hodat po ducanima...?
thx :)
(ps. nek moderator premjesti temu ako misli da nije na dobrom mjestu, ispricavam se ako je tako)
 
Ima pripremu, ali svejedno moras kupiti nosac.
Idealna velicina za kacigu plus stvari (jaketa ili druga kaciga)
bi bila 46l.
Ja sam svoga Givi 46 platio oko 1600kn sa nosacem.
Ima i nekih kapa jeftinijih ali izgube boju brzo i deklarirana
nosivost im je duplo manja.

Sretno sa kupovinom, poz.
 
Givi za Monokey kofere ima nosivost 10kg a tolko ima i Kappa za Monokey kofere.
Givi za Monolock kofere ima nosivost 3kg a Kappa za Monolock kofere ima nosivost 5kg.
Ali te nosivosti se nitko ne pridržava i još nikome nije pukao kofer, bar nisam čuo da je.
 
ja imam kappu 42 litre, taman da ne stanu 2 kacige  :)

a blijed je ko krpa, bas ružno izgleda, apšisao je skroz
 
Brat mi vozi KLE-a i ima Givi maxia 52 litre i stoji mu ka budali pleska-dakle odlično.
Ako voziš ženu na motoru tad ti je sa koferom ka sa kur..m- nikad nije prevelik  :mrgreen:
 
zoomzoom said:
Brat mi vozi KLE-a i ima Givi maxia 52 litre i stoji mu ka budali pleska-dakle odlično.
Ako voziš ženu na motoru tad ti je sa koferom ka sa kur..m- nikad nije prevelik  :mrgreen:
dobra dobra :p
ma malo mi puno dat 1600kn za kofer, il kolko vec kostaju, vidim da ima na njuskalo.hr neki 45l sam ne pise koji ni nis, bum nazvo i pito, kaj mislite bi u 45l stale 2 kacige(moja je malo veca - IXS XL)...?
joj kak se veselim sutra motoricu, valjda ga nije danas jos prodal(rekel je da bum mi javil ak proda) :S
:mrgreen:

EDIT: ma drek, ne stanu 2 kacige, jedino ak su male, kaze covjek, sad zvao...a bas bi mi super bilo za 750kn piknut kofer :(
 
Pogledaj si i Kappa kofere:

Cijenik ti je tu: http://www.forticar.hr/CJENIK%20KAPPA%202009.xls (samo dodaj 23% PDV-a na ove cijene u tablici i nakon toga oduzmi 5% gotovinskog popusta).

Također računaj da sa Monolock koferima dobiješ i ploču za montažu kofera a kod Monokey kofera ploču moraš kupiti.
 
Medo said:
Pogledaj si i Kappa kofere:

Cijenik ti je tu: http://www.forticar.hr/CJENIK%20KAPPA%202009.xls (samo dodaj 23% PDV-a na ove cijene u tablici i nakon toga oduzmi 5% gotovinskog popusta).

Također računaj da sa Monolock koferima dobiješ i ploču za montažu kofera a kod Monokey kofera ploču moraš kupiti.
o fala ti puno na linku :)
a koja je razlika izmedu monokey i monolock, osim u nosivosti kak je neko vec napiso?
i dal bi bio ok ovaj monokey za 700kn bez pdv, za 2 kacige?
e da, i dal su te ploce za montazu univerzalne, tj ako motor vec imam pripremu(ko kle) dal ce sve pasat? tak da znam ak naletim na neki oglas di se prodaje ploca + kofer al sa nekog drugog motora dal ce pasat...i kolke su cijene tih ploca opce, jer ima ovih givi 52 par komada sam naso ali bez ploce...?
 
Imaš cijene ploča u cjeniku na linku, al tu su oko 200-250kn. Ploča ima više vrsta,a tebi bi trebala univerzalna tipa: Kappa K609 (250kn) za Monokey kofere, a sa Monolock koferima se dobije ploča, a ako je ne dobiješ treba ti Kappa K628 (160kn).

Monokey koferi su čvršći i predviđeni su za motocikle, a Monolock su malo slabiji i predviđeni su za skutere, ali puno ljudi koristi Monolock kofere na motociklima bez ikakvih problema (također i ja, al ja ga kratko imam pa rađe još uvijek navodim tuđa iskustva).

Također trebaš znati da Monokey koferi idu samo na Monokey ploči kao što Monolock koferi idu samo na Monolock ploču.

Ja sam sada dok sam kupovao kofer gledao Kappa K49 (47L - Monokey) i Kappa K46 (46L - Monolock) (Givi sam nakon usporedbe cijena prekrižio). Istina da je K49 čvršći i ulijeva mi više povjerenja, ali kada sam vidio veličinu univerzalne ploče za njega i vidio veličinu i oblik ploče za K46 (a uz to je bio i K46 u boji gotovo identičnoj mome motoru) odluka je pala na K46. http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,32003.msg2414896.html#msg2414896

K46 - 860kn (mat crni) (u mome slučaju crveni 1150kn -15% jer je na jednom mjestu bio zeru grecnit = 970kn)
K49 - 1200kn (mat crni) + 250kn ploča = 1450kn

K46 iako je litru manji lakše primi dvije kacige unutra nego K49 i iako je malo slabiji od K49 još nisam čuo da je kofer ikome pukao. (y)
 
Givi 45L, stane Nolan flip up 101 i IXS 243 integralka - zajedno.
Čuo sam da je bilo slučajeva s otpadanjem kofera, ali osobno sam vozio 230 km/h sa svojim i još je na mjestu.
 
a jel ziher pase givi (maxia 52) na kappa monokey nosac?
jer ima po oglasima dost kofera i onda si ga piknem za 100€ i jos novi kappa nosac i sve zajedno me dode manje od 1000kn :)
 
kappa 46 lit stanu dvije sharkice rsf2i u S veličini bez problema.

Što se tiče nosivosti, pretovaren je i to daleko vrlo često i za sada nisam primjetio nikakve nepravilnosti.
 
Ajd kad je već spika o koferima.....pola mi ga je apšisalo....ima tu kakve pomoći :misli:
 
u vezi apsisanja 0 bodova, jedino da ga probas prefarbati, samo ne znam kak ce to zgledati.



http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,154164.0/topicseen.html imas ovdje nesto receno oko farbanja kofera
 
Jel to kad tko reklamiro....ima kakvu garanciju :misli:
 
tvigi said:
Jel to kad tko reklamiro....ima kakvu garanciju :misli:

ne znam sto mozes reklamirati. ono nije da ocekujes da ce kofer biti 300 godina iste boje :p

da smo u americi tamo mozes tuzit svakoga za sve, kod nas mislim da bi ti se samo nasmijali u facu.
 
c2h5oh said:
ne znam sto mozes reklamirati. ono nije da ocekujes da ce kofer biti 300 godina iste boje :p

da smo u americi tamo mozes tuzit svakoga za sve, kod nas mislim da bi ti se samo nasmijali u facu.
....dvije...tri....bar....