Klip za kompresor

Jolly

Member
Evo ako netko zna gdje bi se mogao nabaviti klip za kompresor. Kompresor je Alp Air  tip  600/10/100  340 cm3 sa tri klipa. Klip je promjera 60 mm i bitno mi je da od vrha bolcne do vrha klipa nema više od 16 mm,debljina bolcne je 12 mm.
Na starom klipu se je pohabala rupa kroz koju prolazi bolcna , klip ima tri karike dvije kompresiske i jednu uljnu.
Vjerujem da bi pasao i klip od nekog drugog stroja uz eventualnu doradu pa ako neko ima nešta slično ili nekakvu ideju puno bi pomoglo.

                                                            :misli:
 
nemam ništ tak malo,najmanji je fi 90 :palacdolje:
 
ima neki lik u rijeci ... sesvetana ... bas se bave time ...
mislim da ti je klim i klipnjaca nekih max 300 kn ...
budem ti probal nabavit brojeve tel ako se u medjuvremenu ne snadjes ...
 
markookram said:
ima neki lik u rijeci ... sesvetana ... bas se bave time ...
mislim da ti je klim i klipnjaca nekih max 300 kn ...
budem ti probal nabavit brojeve tel ako se u medjuvremenu ne snadjes ...

Ok ako nađeš broj javi.
 
Jolly said:
Od cvaje mi nepaše treba mi sa uljnom karikom.

ok.. ali ako prodaje-zastupa,zna-ima Vertex  :misli: probaj ga na mail, ponekad je bolje (jeftinije) odmah uzeti "tepsiju"  :wink:

 
rocky6 said:
ok.. ali ako prodaje-zastupa,zna-ima Vertex  :misli: probaj ga na mail, ponekad je bolje (jeftinije) odmah uzeti "tepsiju"  :wink:

Probat ču ga kontaktirat.
 
Imaš u Zagrebu u kvartu trokut tipa koji se 40 godina bavi samo kompresorima. jbga nemam broj ako možda netko sa foruma može da ti se raspita i vidi .
 
v3kac said:
Imaš u Zagrebu u kvartu trokut tipa koji se 40 godina bavi samo kompresorima. jbga nemam broj ako možda netko sa foruma može da ti se raspita i vidi .

Iči će kolega za Zagreb ovih dana pa će ga potražit.
Hvala...
 
Vidi u nekoj trgovini traktorskim dijelovima. Klip kompresora od malog Ursusa treba biti fi60 mm jedino ne znam da li ti bolcna odgovara.
Od većeg ursusa je mislim fi62 i ima veći promjer bolcne. Cijena je bila oko 12o kuna koliko se sjećam  (y)
 
kubik said:
Vidi u nekoj trgovini traktorskim dijelovima. Klip kompresora od malog Ursusa treba biti fi60 mm jedino ne znam da li ti bolcna odgovara.
Od većeg ursusa je mislim fi62 i ima veći promjer bolcne. Cijena je bila oko 12o kuna koliko se sjećam  (y)

  :misli: Probat ču se raspitat.
 
Jolly said:
Evo ako netko zna gdje bi se mogao nabaviti klip za kompresor. Kompresor je Alp Air  tip  600/10/100  340 cm3 sa tri klipa. Klip je promjera 60 mm i bitno mi je da od vrha bolcne do vrha klipa nema više od 16 mm,debljina bolcne je 12 mm.
Na starom klipu se je pohabala rupa kroz koju prolazi bolcna , klip ima tri karike dvije kompresiske i jednu uljnu.
Vjerujem da bi pasao i klip od nekog drugog stroja uz eventualnu doradu pa ako neko ima nešta slično ili nekakvu ideju puno bi pomoglo.

                                                            :misli:



Meni je prema starom klipu izlio novi, napravio karike i obradio cilindar za staru ALPINA kosilicu prije cca 5 godina bilo je sve oko 100 eura.

Šporčić trgovina i servis

Adresa Markovac Križevački 72 ŽupanijaKoprivničko-križevačka
E-mail              [email protected]
Web adresa      www.sporcic.hr

Kosilica još radi  (y)



SPECIJALNA RADIONA ZA IZRADU KARIKA,KLIPOVA I OBRADU CILINDARA,vlasnik je Vladimir Krog dipl.ing.-a mozete ga naci u njegovoj radioni u Maksimirskoj 62 broj tel:01/23-12-708