Kočiona kliješta jednoklipna,dvoklipna,fiksna plutajuća...?

Black3005

New member
Na motoru imam jednoklipna(dvoklipna kliješta) dva su klipa ali jedan naspram drugog
mene odlično služi u ovih 4 g. jer sam zadnju imao svega mjesec dana

E sad slažem motor za stunt, i dosta mi je ljudi reklo da se s tom kočnicom ne može dozirati da se motor vozi na prednjem

Dali bi mi promjena klješta na dvoklipna promjenila stvar? Dali da uzmem plutajuća ili sa 4 klipa?
Hoće li biti razlike ako i ručku promjenem

Dakle treba mi za ljepo doziranje da mogu dizat na prednji
 
bilo bi dobro reći o kakvom je motoru riječ ... ;)

nije stvar samo u čeljustima... veliku ulogu igra i dimenzija diska, "snaga" pumpe (promjer klipa) ... poluga... itd...

budi malo konkretniji...  (y)
 
Black3005 said:
E sad slažem motor za stunt, i dosta mi je ljudi reklo da se s tom kočnicom ne može dozirati da se motor vozi na prednjem

Pa prvo ti fino ovako probaj na prednji a nemoj se vodit s tim kaj su ti ljudi rekli...

Ja sam imao apn-a s tom kočnicom, jedino je pumpa bila od RS-a 125, kočilo je ok i dizalo lagano na prednji, samo je postojao jedan veči problem, vilice su se previše savijale i  nije uljevalo neko povjerenje.  Tomos baš nije neki motor za vožnju po prednjem, ali zato na zadnji ide bez beda  :)

evo pogle kaj je r4ptor s ovog foruma radio sve s apnom.

tomos apn 6 stunt
 
ak je sve org grimeca, trebalo bi to ić ak nije masno i u dobrom stanju  (y)

samo si polugicu i pumpicu uvuci unutra da ti je bolja poluga(veća), i ako ti je ručica predaleko, otpusti onaj vijak da ti se približi, a graničnik kolko se odmakne staviš samo šerafić umjesto onog šaltera od štop svjetla pa si s tim reguliraš
 
fico_199 said:
Pa prvo ti fino ovako probaj na prednji a nemoj se vodit s tim kaj su ti ljudi rekli...

Ja sam imao apn-a s tom kočnicom, jedino je pumpa bila od RS-a 125, kočilo je ok i dizalo lagano na prednji, samo je postojao jedan veči problem, vilice su se previše savijale i  nije uljevalo neko povjerenje.  Tomos baš nije neki motor za vožnju po prednjem, ali zato na zadnji ide bez beda  :)

evo pogle kaj je r4ptor s ovog foruma radio sve s apnom.
koje si vilice imao APN ili BT marzocchi?
raptore jesi ti uspio? Ili si ti samo za na zadnjak? Koliko znam jedino si ovdje bt-a pred kraj videa samo malo digao na prednji
tomos bt.wmv
 
fico_199 said:
Pa prvo ti fino ovako probaj na prednji a nemoj se vodit s tim kaj su ti ljudi rekli...

Ja sam imao apn-a s tom kočnicom, jedino je pumpa bila od RS-a 125, kočilo je ok i dizalo lagano na prednji, samo je postojao jedan veči problem, vilice su se previše savijale i  nije uljevalo neko povjerenje.  Tomos baš nije neki motor za vožnju po prednjem, ali zato na zadnji ide bez beda  :)

evo pogle kaj je r4ptor s ovog foruma radio sve s apnom.

tomos apn 6 stunt

Issooooooo!! :shock: :shock: :shock: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Na trudu... (y)
 
ma to se njemu u glavi uvijalo, sve je to išlo  :LOL:

pa čuješ da je zacvilila (proklizila) ta supersportska guma koja je došla u originalu sa motorom  :LOL:

a ide i na prednji al ne znam to baš i ne prakticiram kad se tu moš spičkat sam tak prek vage, na zadnjem ja lako prikočim  :mrgreen:

evo ti sa manjim diskom od bt-a i većom felgom i čepara još gore  :LOL:
sve ide kad se potrudiš  (y)
 
Šta si radio na mašini od apenca... ?  ... kako može tako dugo ići na zadnjem a da bregasta ne ostane bez ulja ? ... jesi sito produživao ili si izvlačio nove uljna magistrale ?  :misli:
 
strasilo said:
Šta si radio na mašini od apenca... ?  ... kako može tako dugo ići na zadnjem a da bregasta ne ostane bez ulja ? ... jesi sito produživao ili si izvlačio nove uljna magistrale ?  :misli:

Bregasta......na apn-u?.........Hm rano je ta berba ove godine!!!
 
strasilo said:
Šta si radio na mašini od apenca... ?  ... kako može tako dugo ići na zadnjem a da bregasta ne ostane bez ulja ? ... jesi sito produživao ili si izvlačio nove uljna magistrale ?  :misli:
ma staviš samo pola litra ulja više  :evil:
 
Koja ja razlika uopce izmedju tih svih kocnica ? jedan,dva cetiri klipa ne kuzim...
ili ta plutajuca  :misli:
 
dokii said:
Koja ja razlika uopce izmedju tih svih kocnica ? jedan,dva cetiri klipa ne kuzim...
ili ta plutajuca  :misli:
ako izvedeš kliješta tako da oba klipa imaju hod, onda kliješta mogu biti fiksna. ako šeće damo jedan klip, moraš izvesti kliješta sa plivajućim prihvatom da prilikom kočenja što manje savijaju disk
ako ti engleski jezik nije stran:
http://auto.howstuffworks.com/auto-parts/brakes/brake-types/disc-brake2.htm
 
strasilo said:
Šta si radio na mašini od apenca... ?  ... kako može tako dugo ići na zadnjem a da bregasta ne ostane bez ulja ? ... jesi sito produživao ili si izvlačio nove uljna magistrale ?  :misli:

ugradio uljnu pumpu od egzotične Suze i kiler ulja, kao i dodatne kanale za podmazivanje radi što manjih aksijalnih sila koje utječu na to zrakom pogonjeno vratilo  :mrgreen: