Kocnica propada - Bev 250

T.Shura

New member
Pocetkom 7.mj zamjenjeno ulje u kocnicama, nove plocice, tuto kompleto servis.Odradeno putovanje bez greske, i jos vozanja do kraja sezone.
Motor odvezen kod frenda u garazu negdje pocetkom 11.mj i svaka 2tj cca sam ga otisao malo upalit da odradi...
Nigdje nikakve fleke nit curaka, nista... ALI  zadnja kocnica bas i ne koci... dakle rucicu mogu stisnuti skroz do kraja i prakticki nikakav otpor ne pruza :S

prosli vikend sam se malo i provozao (jbg nisam vise mogao cekat) i ako "napumpam" onda koci...ali vec kod iduceg kocenja je stiskanje u prazno
cim zatopli picim kod majstora vidit sta bi moglo biti, mozda je nesta banalno ali reko da priupitam i ovdje ako netko ima neku ideju :D ?
 
jos cekam da prestane ova dosadna kisa i da prognoza bude povoljnija na dulji period :D
nema mi smisla izvlacit motor iz frendove garaze ak ce mi nakon toga kisnut pred kucom :/
nadam se da iduci tjedan ide napokon na kontrolu a usput odma i gume rijesim
napisem ovdje na kraju sta je bilo ...hvala svima :)
 
Trebalo samo ozraciti sistem... negdje je nekako povuko zraka tokom zime...
sve u svemu danas sredjeno, namontirane nove gume ...

i odma u povratku kuc pokiso xD
 
ne može sistem "negdje i nekako" povući zrak .... ne radi se tu o magiji i čarobnom štapiću, već o majstoru i alatu .. ;)
 
a gle ne znam
kocnice su promjenjene skupa s uljem pocetkom 7.mj
odradio sam rutu od 3000km, bez greske, jos se vozao 8, 9 i 10 mj po OS i siroj okolici te nakupio jos 2000km isto bez ikakvih problema
i u 11. parkirao motor kod frenda u garazu... svaka 2tj sam ga isao upalit
i ovo se dogodilo negdje u 1.mj
mozda nakon onih temperatura od -20 po 4-5 dana....
koliko se ulje moze skupit odnosno zgusnut na takvim temperaturama ? (garaza nije grijana, i odvojena je od kuce, on je redovno koristio auto i zagrijavao ga s otvorenim vratima garaze zbog malog dijeteta koje ne moze u leden auto uci)
pitam jer eto ne znam ... znam nekolicinu motora po OS koji odstoje zimu na otvorenom pod snijegom i sl. ali nemam pojma imaju li kakvih problema nakon toga
 
Meni se dogodilo na novom x max-u da je isto propala kočnica. (Moja je bila greška) jer sam po Učki I vrletima malo žešče se vozao I spržio je ulje. No majstor je rekao stavljemo u Rijeci dot 5 umjesto dot 4 (ulje je nekih 30 kuna skuplje) I niiiikad problema vise.