Koje motore uzeti u obzir - adventure klasa?

aha pocelo je... onda vako...uzmi Varadero 125 kb.,vozi ga god.dana...na njemu naucis voziti,te onda opet po mukama...uzmes nesto bolje i jace...
 
Tu ti ja ne mogu pomoc
To su osnove

Mislin mogu ali ne da mi se
Isti agregat, isti ovjes, ista rama, iste kočnice, isti dizajn, ma čak i iste grafike na pojedinim modelima... Stvarno je ova 2016/2017 ajme, a ova 2018/2019 top, najbolji motor na svitu...

3 vs 7 TC, gas na sajlu vs throttle by wire, 2018 malo drugačiji display, gase joj se sami žmigavci.... Stvarno je zbog toga ova 16/17 ajme, šta je je
 
aha pocelo je... onda vako...uzmi Varadero 125 kb.,vozi ga god.dana...na njemu naucis voziti,te onda opet po mukama...uzmes nesto bolje i jace...
Sta je pocelo, to sto pitam za cijenu? Ne kazem nista za cijene i trziste kakvo je, fala bogu nije ni 5000 eura ne znam kakva investicija za nekakav luksuz (u hrvatskim okvirima), samo mi nije nikad bio bas jasan taj nesrazmjer cijena.

Evo, bas taj Strom i Transalp da uzmem za primjer, Strom je puno popularniji motor i za cca istu cijenu se moze uzeti Strom iza 2010 ili Transalp prije 2010. Je da je odabir za Stroma bogatiji pa je i konkurencija jaca, al nije bas ni da su Honde samo 2-3 u ponudi.

Ako sam fulao poantu, jebiga 😄
 
Sve OK...dao sam ti samo dobar i posten savjet... a na tebi su muke...pomalo...
 
  • Like
Reactions: filip989
Sve OK...dao sam ti samo dobar i posten savjet... a na tebi su muke...pomalo...
Ma sve 5, samo ne bi htio da krivo ispadne to sto sam pitao za cijenu.
Gledao sam i par ovih manjih modela, tipa Versys-X 300 ili BMW G310GS na primjer. Ali opet u istoj cijeni sto bi znacilo par godina star motor.

125 nisam razmatrao, jer sa svojih 180 cm i skoro 90 kg... ne znam.
 
Isti agregat, isti ovjes, ista rama, iste kočnice, isti dizajn, ma čak i iste grafike na pojedinim modelima... Stvarno je ova 2016/2017 ajme, a ova 2018/2019 top, najbolji motor na svitu...

3 vs 7 TC, gas na sajlu vs throttle by wire, 2018 malo drugačiji display, gase joj se sami žmigavci.... Stvarno je zbog toga ova 16/17 ajme, šta je je
Vidis kako mozes sam
Ne triba ti pomoc......👍👍💪💪💪
 
Isti agregat, isti ovjes, ista rama, iste kočnice, isti dizajn, ma čak i iste grafike na pojedinim modelima... Stvarno je ova 2016/2017 ajme, a ova 2018/2019 top, najbolji motor na svitu...

3 vs 7 TC, gas na sajlu vs throttle by wire, 2018 malo drugačiji display, gase joj se sami žmigavci.... Stvarno je zbog toga ova 16/17 ajme, šta je je
Pouzdanosti gledano stara je bolja, manje stvari za pokvariti se. Ovo malo đinđi minđi na 2018 modelu nije pretjerano vridno spomena. A ni taj ride by wire im nije neko svjetsko čudno usporedbe sa KTM-om, ko ni taj TC od 7 stupnjeva kojem fali finese pogotovo na tim manjim vrijednostima TC1 pa je većinu vremena i ugašen. Sve u svemu na vidim neki generacijski napredak između tih 16-17 i 18-19 modela. Može proći pod neki facelift ali na kraju balade isti k....
 
  • Like
Reactions: ivan_m
Zaboravio sam jedan model koji mi se isto svidja, nema neke vau performanse sto se tice brzine i nije bas predvidjen za autopu (sto me ni ne zanima). Ali za nase zavojite ceste, za voznju po gradu, ali i za ozbiljniji off road bi trebao biti odlican.
Nema ih rabljenih, ne znam ima li tko tu uopce iskustva s njima, ali radi se o Himalayanu. On bi mi i nov usao u budzet, a fakat mi je skroz simpatican motor i bez obzira kaj je puno slabiji od svega drugog na popisu, nevjerujem da bi mi to bio problem.

Najveca mana koju vidim je to sto bi trebao gotovo sigurno ici na novi, a znam da cu onda i vise brinuti oko padova, ostecenja itd.
 
Versysa uzmi, neces nikad zabavniji motor za manje para uzeti. Ali obavezno gledaj sa ABS-om!
Ili Triumph Rocket 3. Tu ti je to negdje sa Versysom i Varaderom 125.
 
  • Haha
Reactions: Njuskalo2401
Vako...ja imam 2 metra,100kg.,od toga 65 kg misica...vozio sam taj Varadero 125. 8 mj.,i mogu ti reci da sam se na njemu dobro pripremio za dalje,pravi motorin za obuku,a mos isto s njim di oces...a bez problema je vozio i moju caricu suputnicu...
 
  • Like
Reactions: filip989
Vako...ja imam 2 metra,100kg.,od toga 65 kg misica...vozio sam taj Varadero 125. 8 mj.,i mogu ti reci da sam se na njemu dobro pripremio za dalje,pravi motorin za obuku,a mos isto s njim di oces...a bez problema je vozio i moju caricu suputnicu...
A ´eba te led, ja veci od tebe. Moram onda nesto vece sebi traziti, malo ce mi biti varadero.
 
A ´eba te led, ja veci od tebe. Moram onda nesto vece sebi traziti, malo ce mi biti varadero.
dobro aj,tocno 198...u papucama 2,00... bar sijalice minjamo bez skala...
 
Jedino sto mogu reci na ovu temu je da Versys ne zalazi u Adventure vode. On je meni zamaskirani naked koji se solidno vozi i jako je udoban. Mislim da ce mi to iduci motor biti jer je mala potrosnja i mogu provesti cijeli dan na njemu. Frend mi se zalio na ovjes Versysa onog novog ali on nije mjerodavan jer covjek vozi 600RR i kupio Versysa i malo iza toga prodao jer se razocarao. Meni je on zaista za ajmo rec high midrange motore odlican.
 
Pouzdanosti gledano stara je bolja, manje stvari za pokvariti se. Ovo malo đinđi minđi na 2018 modelu nije pretjerano vridno spomena. A ni taj ride by wire im nije neko svjetsko čudno usporedbe sa KTM-om, ko ni taj TC od 7 stupnjeva kojem fali finese pogotovo na tim manjim vrijednostima TC1 pa je većinu vremena i ugašen. Sve u svemu na vidim neki generacijski napredak između tih 16-17 i 18-19 modela. Može proći pod neki facelift ali na kraju balade isti k....
Tako nekako sam i sam zaključia kad sam kupova... 👍
 
Jedino sto mogu reci na ovu temu je da Versys ne zalazi u Adventure vode. On je meni zamaskirani naked koji se solidno vozi i jako je udoban. Mislim da ce mi to iduci motor biti jer je mala potrosnja i mogu provesti cijeli dan na njemu. Frend mi se zalio na ovjes Versysa onog novog ali on nije mjerodavan jer covjek vozi 600RR i kupio Versysa i malo iza toga prodao jer se razocarao. Meni je on zaista za ajmo rec high midrange motore odlican.
Jel ti ono sad Fazera vozis? Meni Fazer ulazi u neki uzi odabir iza Versysa, pa me zanima sta te tjera sa Fazera na Versysa, naravno osim potrosnje?
 
za 4000-5000 ojra kupis TDM-a u odlicnu stanju..svi ovi nabrojani motori nemogu pruzit gust i osjecaj koji on nudi za tu lovu..idealan za pocetnike,vozljiv,nije nervozan, dovoljno snazan da ne pozelis jace iducih par godina,udoban,pouzdan, mala potrosnja, lako ga utopit,s dobrim cijevima muziku stvara..