Koje motore uzeti u obzir - adventure klasa?

Yamu 660 zaboravi.....
Kawu Ok allo ticse svida
Strom650......nemos falit za prvi motor.za budet od 5000 eura
Znaci cca 2012 godiste........
Mozda Cbf 600 ili CBF 1000(ali to je malo vise love)
Zavisi sta preferiras.......
Zasto ne 660?

Pa realno mislim da ce na kraju i biti ili kawac ili strom, cb500x ako se potrefi bas neka super prilika. To pod uvjetom da 660 ne bude ponude, ali evo, sad me zanima zasto da njega zaboravim?
 
Ma nisam vozio nista 😄
Da ne budem sad tvrdoglava mazga, mogu ga ja stavit na popis i nista me ne kosta probat pogledat kojeg. Ali prvi motor i to sve - realno, koliko ljudi odabere glavom? Osjecaja za voznju nemam i subjektivno ce mi bit najbolji za vozit onaj koji ce mi se najvise svidjat i s kojim cu moc kolko-tolko baratat. Vjerujem da razumijes o cemu pricam, i da znamo i ti i ja da ako stavis Tmaxa uz npr. CB500X, da cu odabrat CB500X i da ce ta odluka bit donesena i prije nego sjednem na ijedan.

A opet, vidi odgovor gore, Strom mi je neki no brainer u svemu tome ako se bas ne zaljubim u nesta drugo.

Necu lagat da cu donijet 100% racionalnu odluku, kad svi znate da necu i dam ruku u vatru da je svako od vas imao bar jednu takvu odluku u dosadasnjem vozackom stazu 😄
to su najssladje odluke,kad neznas sta da odlucis...imao sam Varadero...pa uzeo Stroma...te ga prodao,pa opet uzeo novog Stroma jer vise nisam morao donositi nikakve odluke...
 
Po ovome šta si opisao Tenere 660 ti ne treba...

A po opisu si preskočio jedan motor koji bi ti odlično pasao - Transalp 700
Nisam ga preskocio, nego ga nisam uvrstio na popis - ne znam zasto, gledam ih po oglasima i apsolutno nula osjecaja izaziva u meni. A ne znam zasto. Onaj okrugli far na liniji do 2012 mi super izgleda, nesto izmedju adv i nakeda, i sve super al ono. Gledam ga i nista.
 
Nadji jos 3 soma i dobijes opremljenog 650 XT Stroma 2017 god.,s kojim mores i u planine i do Mongolije... da uzmem 1050 XT_a ... :coffee:
Realno govoreći, nije li 8000 malo previše za stroma iz 2017?

Moja Africa iz 2017. vridi 8000 (realno, ako je želim prodati, a ne da mi stoji 2 god u oglasniku) koja je ipak iznad stroma...

Po meni takav Strom ne vridi više od 6000... Bez ikakve uvride
 
to su najssladje odluke,kad neznas sta da odlucis...imao sam Varadero...pa uzeo Stroma...te ga prodao,pa opet uzeo novog Stroma jer vise nisam morao donositi nikakve odluke...
Jesu, al ja vec godinama sumnjam da imam neki blagi OCD, ubijaju me te stvari. Mobitel koji mijenjam svake 2-3 godine biram tjednima, di necu prvi motor 😀

Novi Strom XT? E, da je malo veci budzet... al za par godina garant bude u vrhu liste.
 
Nisam ga preskocio, nego ga nisam uvrstio na popis - ne znam zasto, gledam ih po oglasima i apsolutno nula osjecaja izaziva u meni. A ne znam zasto. Onaj okrugli far na liniji do 2012 mi super izgleda, nesto izmedju adv i nakeda, i sve super al ono. Gledam ga i nista.
A ono, neće ti srce lupat za vrime vožnje, a ni poslin, a ni kad ga gledaš, ali je sasvim OK motor za ono što si opisao. Isto sigurna kupovina, čak i bolja od Stroma, ali nema takvu reputaciju...
 
  • Like
Reactions: vespinjo and Švabo
Realno govoreći, nije li 8000 malo previše za stroma iz 2017?

Moja Africa iz 2017. vridi 8000 (realno, ako je želim prodati, a ne da mi stoji 2 god u oglasniku) koja je ipak iznad stroma...

Po meni takav Strom ne vridi više od 6000... Bez ikakve uvride
i sta je bilo kad si se probudio ... ;)
 
Ma sve je stvar ukusa i potribe...to su one slatke muke...
 
  • Like
Reactions: filip989
A ono, neće ti srce lupat za vrime vožnje, a ni poslin, a ni kad ga gledaš, ali je sasvim OK motor za ono što si opisao. Isto sigurna kupovina, čak i bolja od Stroma, ali nema takvu reputaciju...
Meni je motor " kupujem iduce godine" vec skoro citavo desetljece, kad ugasim radio u autu i otvorim prozore, lagano me streca vec 😄 lupat ce na bilo cemu za pocetak.

Ma bit ce i on u igri na kraju, sigurno, samo eto, od ovih koji su mi zapeli za oko, nije dosao na uzi spisak. Plus je v-twin, s obzirom da sam se ko klinac zaljubio prvo u harleye i onda godinama mastao o punokrvnom cruiseru, trebao bi mi bit prirodni prelaz izmedju te dve klase.

Transalpi su se do 2012 radili ako se ne varam?
 
Meni je motor " kupujem iduce godine" vec skoro citavo desetljece, kad ugasim radio u autu i otvorim prozore, lagano me streca vec 😄 lupat ce na bilo cemu za pocetak.

Ma bit ce i on u igri na kraju, sigurno, samo eto, od ovih koji su mi zapeli za oko, nije dosao na uzi spisak. Plus je v-twin, s obzirom da sam se ko klinac zaljubio prvo u harleye i onda godinama mastao o punokrvnom cruiseru, trebao bi mi bit prirodni prelaz izmedju te dve klase.

Transalpi su se do 2012 radili ako se ne varam?
Tako je, od 2008 do 2012 ovi 700...
 
  • Like
Reactions: filip989
Uzmi onog koji ti se najviše sviđa. Ak uzmeš nekog drugog po savjetu s foruma jer je "dobar" ili najbolji po testovima, uvijek ćeš patit za onim koji ti se najviše sviđa i nećeš biti zadovoljan dok ne uzmeš tog zbog kojeg će ti srce bit na mjestu.
Uzmi motor od kojeg ti se malo digne od same pomisli da ćeš ga upalit. Ja svaki put imam onu pozitivnu nervozu kad idem sjest na motor. Sav sam uzbuđen ko da opet idem skidat junf :p
Ak ti to motor ne pruža, onda nije to to.
 
Realno govoreći, nije li 8000 malo previše za stroma iz 2017?

Moja Africa iz 2017. vridi 8000 (realno, ako je želim prodati, a ne da mi stoji 2 god u oglasniku) koja je ipak iznad stroma...

Po meni takav Strom ne vridi više od 6000... Bez ikakve uvride
Africa je uvik Africa ali ipak od 2018 se racuna
Prije je sila puta krak.....
Tesko cu to rec ali Africa prije 2018 je ajme....
Bolji strom onda.........
Mada CBF 600 za 5000 era je skoro dobar ka i Strom
 
Africa je uvik Africa ali ipak od 2018 se racuna
Prije je sila puta krak.....
Tesko cu to rec ali Africa prije 2018 je ajme....

Bolji strom onda.........
Mada CBF 600 za 5000 era je skoro dobar ka i Strom

Elaboriraj to malo molim te.... Zbunjen san
 
Uzmi onog koji ti se najviše sviđa. Ak uzmeš nekog drugog po savjetu s foruma jer je "dobar" ili najbolji po testovima, uvijek ćeš patit za onim koji ti se najviše sviđa i nećeš biti zadovoljan dok ne uzmeš tog zbog kojeg će ti srce bit na mjestu.
Uzmi motor od kojeg ti se malo digne od same pomisli da ćeš ga upalit. Ja svaki put imam onu pozitivnu nervozu kad idem sjest na motor. Sav sam uzbuđen ko da opet idem skidat junf :p
Ak ti to motor ne pruža, onda nije to to.

Slazem se skroz, zato i mislim da mi ne bi lego Tmax, kolko god dobar mozda bio.

A problem je to sto mi se svidjaju svi 😄

Ko klinac sam se zaljubio u HD i godinama mi je to bio pojam motora i zvuka i svega, dok nisam skuzio da se 99% toga bazira na nekakvoj nostalgiji koju ja recimo nisam ni dozivio realno. Tek kad sam se maknuo od takvog favoriziranja jednog tipa i branda motora sam u stvari poceo aktivno i planirati nabavku motora i svega sto uz to ide, tako da nemam vise nikakvu iluziju da postoji savrsen motor ili nedajboze brand za mene. Samo nesto cim prije stavit pod dupe, a dalje ce vrijeme poslozit stvari.

I nije ovo ni tema za preporuku jednog motora, nego vise da vidim sto sam mozda previdio (ko sto recimo transalpu mozda nisam dao dosta sanse) ili bi nesto trebao maknuti s liste (kao sto sugeriraju za xt660z.

Sto se same kupnje tice, vec znam kak ce to izgledati. Razmisljat cu mjesecima o tome sto uzeti, al prvi motor na koji sjednem, a da bas ne bude razvaljena krama, budem iskesirao. Oko toga uopce nemam dvojbe 😄
 
Tako je, od 2008 do 2012 ovi 700...
Skicnuo sam opet malo, gotovo svi su iz 2008 trenutno na njuski i gravitiraju prema 5000 eura. Kaj je to realno stanje trzista za 11 godina star motor ili je korona izazvala neke anomalije? Opcenito kolko sam gledao, cijene su dosta visoke, od tipa GS-a 650 prije dual sparka, znaci sam pocetak tisucljeca, po 70ak tkm, a traze po 3000 eura, ako ne i vise za njih.

A s druge strane, 10-11-12 godina noviji CB500X, trazena cijena cca 4500.

Iskreno, u startu sam cak i planirao uzet nesta za cca 3000 eura, bas da mi ga ne bude zao srusit i da ga realitivno brzo mogu zamjenit, dat ga za cim manje para da ne prodajem dugo u moru drugih oglasa, al kad sam vidio odabir u tom rangu, digo sam si budzet odmah za 2000. Tu se vec da isfiltrirati nesto, al opet, dosta su visoke cijene. Ili su manje cifre rezervirane za manje kubikaze?

Evo, to mi je bila uvijek enigma s trzistem motora, nekakva ta kretanja cijena mi nikad nisu imala smisla ko outsideru.