Koje ulje?

poison

Member
Dakle, zna li netko kakva je tocno razlika izmedju sintetickog i mineralnog ulja za 2-T motocikle i koje je bolje za starije tipove motora, 15 god i vise sta nemaju mjesalicu za ulje?
 
Dvotaktol - nikad problema, najbolja cijena.
 
Kolega ima Harley Davidson V-Rod.

Koje ulje 20W-50 ide u njega?

Dosad je uzimao u ovlastenog, koji na ambalazi nema oznaku prave marke ulja unutra.
 
Kolega vjerojatno ima neka uputstva ili ih može skinuti sa neta i pogledati koje ulje tj. koja gradacije/specifikacija ide u njega  :wink:
 
Getriba said:
Kolega ima Harley Davidson V-Rod.

Koje ulje 20W-50 ide u njega?

Dosad je uzimao u ovlastenog, koji na ambalazi nema oznaku prave marke ulja unutra.
Ako nema, ovde bi trebao moći pronaći manual;
Manualslib.com
Na kantici original ulja bi trebala pisat API oznaka blizu oznake gradacije - a u manualu bi trebalo pisat koje sve može ulivat.

:misli: a i nebi bilo loše da pronađe neki HD forum i pročita iskustva drugih vlasnika, ja npr. ulja razlikujem jedino po tome kako mi motor šaltaje na kojem ulju :mrgreen:

Edit;
Na slici je primjer šta meni piše za Fazera
 
bricksrheavy said:
Edit;
Na slici je primjer šta meni piše za Fazera

Dakle, u Fazera može ići bilo koje ulje, obzirom da lošije od SE niti ne postoji.  :mrgreen:
 
AnteK said:
Dakle, u Fazera može ići bilo koje ulje, obzirom da lošije od SE niti ne postoji.  :mrgreen:
Kakav motor - takvo ulje - takav vozač :mrgreen:
 
Pitanje..
SILKOLENE PRO 4 10W-40 1L 85kn
SILKOLENE PRO 4 PLUS 10W-50 1L 135kn
Koja je razlika izmedju ova dva ulja osim gradacije i dali je opravdana razlika u cijeni, tj. isplati li se platiti vise za 10w50!? Oba su full sinteticka ulja koliko vidim..  :misli: