Koji i gdje silikonski sprej?

trinity

New member
Prošle sam godine kupio kod našeg lokalnog servisera silikon sprej, mislim da je bio Shell, košta je oko 70 kn ali kad motor operam i našpricam sve plastične i aluminijske dijelove motor jednostavno zablista, stvori se nekakav sjajni sloj koji dugo ostaje i super izgleda, sada toga više nema za uzeti pa me zanima da li netko zna za nešto slično i gdje se može uzeti???'
 
trinity said:
Prošle sam godine kupio kod našeg lokalnog servisera silikon sprej, mislim da je bio Shell, košta je oko 70 kn ali kad motor operam i našpricam sve plastične i aluminijske dijelove motor jednostavno zablista, stvori se nekakav sjajni sloj koji dugo ostaje i super izgleda, sada toga više nema za uzeti pa me zanima da li netko zna za nešto slično i gdje se može uzeti???'

- meni najbolji  (y)
  (a još je i jeftiniji cca 50-60 kn, Big-bike)

 
motul_wash_wax.jpg
 
Motul je odlican ali to nije to :jesus:

Mora se cistiti, pa jos polirati :mrgreen:

Inace odgovor je; Lidl 8)
 
Sip said:
Motul je odlican ali to nije to :jesus:

Mora se cistiti, pa jos polirati :mrgreen:

Inace odgovor je; Lidl 8)

- Lidl je za mene, trgovina samo za slatkiše  :LOL:
- nema se što čistiti, radi on oboje odjednom  :wink:

(ako pereš motor sa nedestiliranom vodom i negdje ga ne obrišeš dobro "jelenskom kožom" ovaj je zakon)

    :jesus: :LOL:
 
DADO+ misliš na BIG BIKE Sl.Brod, i kolega boris_n, gdje ima za uzeti Prisma Silicon Spray????
 
trinity said:
DADO+ misliš na BIG BIKE Sl.Brod, i kolega boris_n, gdje ima za uzeti Prisma Silicon Spray????

trebao bi biti u svakog koncesionara yamahe, ako nemaju nek ti naruče.
 
Ok hvala dečki, raspitam se a do Big Bike će mi biti najbrže, ako što riješim čujemo se, a RENCO, to sam jednom uzeo i s njim ne bi ni tanjurače našpricao... :D :D


ž
 
Danas slučajno pitam kolegu limara koji spray koristi za šminkanje auta, on mi iznese Wurth silicone od 600 ml i kaže da je prva klasa i da ga već 5-6 godina koristi, cijena u maloprodaji mu je 30 kn a preko njega 25. Dao mi jedan za probu, došao kući, oprao pilu, osušio, i naglancao do jaja.


Piše spray za čišćenje i njegu plastičnih i gumenih dijelova, kaže, djeluje antistatično, daje svilenkasti sjaj, spriječava smrzavanje i djelovanje topline, sadrži silikone.

Uglavnom mrkli mrak, obzorm da ona sranja RenCo koštaju po 30 kn.

Moja puna preporuka.    (y)

 
kiki.o said:
Zna li tko u ZGu, gdje ima za uzet tah Wurth-ov sprej?

daj si nadogradi radnu memoriju :jesus: rekel sam ti pred dva dana di ga mozes nabavit ;)
 
Mislim da je diler Autokrešo za RH, znači svi koji rade s njim ga mogu naručiti.
 
ajmo još prijedloga imam neki koji je loš i sav motor mi je uprskan.pogledaj slike
koliko često čistite lanac
koji sprej
kako ga špricate.

 
vlais ng said:
ajmo još prijedloga imam neki koji je loš i sav motor mi je uprskan.pogledaj slike
koliko često čistite lanac
koji sprej
kako ga špricate.

- nisu ti ovo sprejevi za lanac  ;)

( a ni tema )


jedino,

možeš očistiti lako te fleke od spreja za lanac s onim od Motul-a što sam predložio,
a ja ga i koristim za felge i lakše se održavaju - puno bolje nego WD 40 što sam koristio prije  (y)


EDIT:
- možda nije dovoljno transparentan naziv teme  :misli:
 
vlais ng said:
ajmo još prijedloga imam neki koji je loš i sav motor mi je uprskan.pogledaj slike
koliko često čistite lanac
koji sprej
kako ga špricate.

Silkolene chain cleaner ,skup je ali sve čisti  :mrgreen:
 
očisti to sve miniwash kao sunce,nije problem čišćenje, ali ne zelim da mi to šprica hoću dobar sprej....

svakih koliko ga cistite detaljno???
 
Ja se držim riječi Vlade Kumića koji mi je kad sam 2004. lupio KLE rekao za lanac: "Lanac mora uvijek biti čist tako da ga možeš skinuti, objesit oko vrata i da ne uprljaš majicu", dal je to malo pretjerano ili nije ja se toga držim i nikad nisam imao problema sa zabacivanjem po štitniku kao ti.


Uglavnom, nije doslovno tako , mjerilo mi je kad mi se na zadnji lančanik na zubcima nakupi masnoće onda ga dignem na centralni i isperem benzinom, a nema ti baš puno efekta od čišćenja ako u isto vrijema kad čistiš lanac ne čistiš i lančanik.


A špricam ga sa MOTULOM i Shellom za sada i sve 5, malo baci po felgi ali to WD 40 na krpicu i samo povučem i problem rješen.


I ako se može uvijek ga našpricam dan prije vožnje tak da se osuši po noći.