Koji i gdje silikonski sprej?

trinity said:
mjerilo mi je kad mi se na zadnji lančanik na zubcima nakupi masnoće onda ga dignem na centralni i isperem benzinom

Ako tvoj lanac ima gumene ringove, onda ga benzinom ne peres nego ubijas
 
ja od kad sam jedne plastike premazal sa motul silikonskim ... izgubile su sjaj ... ono kad ih poslje pranja osusim skroz su bile mat , tako da sam ih poslje morao stalno sa tim vragom spricati ...
zato sam se davnih dana ostavio tih sprejeva :neznam:
 
3alfa3 said:
Ako tvoj lanac ima gumene ringove, onda ga benzinom ne peres nego ubijas
Puno njih zaboravi na to pa je kasnije kriv ovaj,onaj  (y)
 
Ja koristim Bardahlov impregnacijski silikonski sprej i snjim prebrišem kompletan motor osim sjedala i diskova (špricam u krpu pa onda po motoru, prvi put sam se zajebo pa sam šprical, vjetar mi odneso kapljice spreja na sjedalo i diskove, jebeno sklisko, moral sam prat alkoholom). (y)
Sve klizi s njega a mušice sa vjetrobrana skinem jednim potezom krpe a motor izgleda ko da je sad izišo iz dučana! (y)
 
trinity said:
Ja se držim riječi Vlade Kumića koji mi je kad sam 2004. lupio KLE rekao za lanac: "Lanac mora uvijek biti čist tako da ga možeš skinuti, objesit oko vrata i da ne uprljaš majicu", dal je to malo pretjerano ili nije ja se toga držim i nikad nisam imao problema sa zabacivanjem po štitniku kao ti.


Uglavnom, nije doslovno tako , mjerilo mi je kad mi se na zadnji lančanik na zubcima nakupi masnoće onda ga dignem na centralni i isperem benzinom, a nema ti baš puno efekta od čišćenja ako u isto vrijema kad čistiš lanac ne čistiš i lančanik.


A špricam ga sa MOTULOM i Shellom za sada i sve 5, malo baci po felgi ali to WD 40 na krpicu i samo povučem i problem rješen.


I ako se može uvijek ga našpricam dan prije vožnje tak da se osuši po noći.
E pa taj baš i nije u pravu, u mehanici i u sexu niš nesmije bit suho inaće zariba! :mrgreen: :mrgreen: Već sam u nekoj drugoj temi napiso, j..e mi se za par kapi po felgi, lanac mora bit mastan, ionak razbaca višak. Ak nije mastan zahrđa a onda postoji šansa da pukne! :mrgreen: Pa Ti biraj, čista felga i poluhrđav lanac ili mastan lanac sa pošpricanom felgom, biram ovo drugo! (y)
 
Ma jasno, "TKO MAŽE TAJ SE I VOZI", moj lanac je uvijek čist besprijekorno, perem ga u benzinu, imam gumene ringove, poslije pranja provučem ga kroz krpu i našpricam sa sprejem dok ne pobijeli. motor mi ima 21 tkm i lanac je besprijekoran a već mu se bliži vrijeme kad ga moram mjenjat.


Ali svakih 400 do 600 km ga ponovno našpricam.



 
trinity said:
Ma jasno, "TKO MAŽE TAJ SE I VOZI", moj lanac je uvijek čist besprijekorno, perem ga u benzinu, imam gumene ringove, poslije pranja provučem ga kroz krpu i našpricam sa sprejem dok ne pobijeli. motor mi ima 21 tkm i lanac je besprijekoran a već mu se bliži vrijeme kad ga moram mjenjat.


Ali svakih 400 do 600 km ga ponovno našpricam.

Moj ima blizu 30tkm, nikada ga nisam oprao..namažem ga kad se sjetim..još uvjek je besprijekoran. :mrgreen:
 
trinity said:
Ma jasno, "TKO MAŽE TAJ SE I VOZI", moj lanac je uvijek čist besprijekorno, perem ga u benzinu, imam gumene ringove, poslije pranja provučem ga kroz krpu i našpricam sa sprejem dok ne pobijeli. motor mi ima 21 tkm i lanac je besprijekoran a već mu se bliži vrijeme kad ga moram mjenjat.


Ali svakih 400 do 600 km ga ponovno našpricam.
a kad je to vrijeme? Jel ti to gledaš po kilometraži ili...?
 
Mazanje lance je precjenjeno, osim u ekstremnim slučajevima kao hard enduro ili vožnja po stazi. Skala je svoj originalni lanac na KTM-u EXC nakon skoro stotinjak sati prepilio fleksericom i unutra je još bilo dosta bijele tvorničke masti. Radi se o lancu koji se u prosjeku pere s miniwashem svakih dva radna sata, a znamo dobro da većeg tihog ubojice od miniwasha nema.
 
mate said:
Mazanje lance je precjenjeno, osim u ekstremnim slučajevima kao hard enduro ili vožnja po stazi. Skala je svoj originalni lanac na KTM-u EXC nakon skoro stotinjak sati prepilio fleksericom i unutra je još bilo dosta bijele tvorničke masti. Radi se o lancu koji se u prosjeku pere s miniwashem svakih dva radna sata, a znamo dobro da većeg tihog ubojice od miniwasha nema.

Pogotovo u razmjerima o kojima govore gospoda u ovoj temi.......
 
makazica said:
Pogotovo u razmjerima o kojima govore gospoda u ovoj temi.......





- i pogotovo što se pokretač ove teme interesirao za silikonski sprej, ali ne za lanac   :mrgreen:
 
i eto tako , dobili smo jos jednu temu o podmazivanju lanaca ...  :lolcry:
 
markookram said:
i eto tako , dobili smo jos jednu temu o podmazivanju lanaca ...  :lolcry:

  (y)

- zahvaljujući "stručnom timu" i oštroumnim forumašima


              :LOL: :LOL: :LOL:
 
mladen59 said:
Ja koristim Bardahlov impregnacijski silikonski sprej i snjim prebrišem kompletan motor osim sjedala i diskova (špricam u krpu pa onda po motoru, prvi put sam se zajebo pa sam šprical, vjetar mi odneso kapljice spreja na sjedalo i diskove, jebeno sklisko, moral sam prat alkoholom). (y)
Sve klizi s njega a mušice sa vjetrobrana skinem jednim potezom krpe a motor izgleda ko da je sad izišo iz dučana! (y)


a gdje se kupi to?