Koji turer , maxienduro ili sport turer

Cuk

New member
Ako tema nije prikladna ovdje , molim moderatore da je premjeste ...
TDM 850 sam prodao , vozao ga dvije godine i sad bi zelio provozati jedan od ova tri motora Varadero 1000 - V Strom 1000 - TDM 900 , godiste bi bila od 2003  nadalje ... koliko je bolji BMW 1200 GS od njih .  Gledat cu modele sa ABSom ( jel ABS stvarno tako dobar koliko ga hvale )
Najvise me privlaci Varadero ali njegova tezina od 280 kg me odbija , drugi bi bio TDM 900 ( sa onim 850 sam bio zadovolja - jel velika razlioka izmedju 850 i 900 ) , za Stroma vele da je udoban , dobra zastita vjetra ... Najvjerojatnije da je BMW najbolji ( ako je ) ali je prepapren , jel on opce daje puno vise od ovih japanaca to koliko je skupljiji od njih ... kod TDMa 850 me smetalo ( lastwechselreaktion ) nisam ga moga vozit pod manjim obrtajim jel je to kod 900 poboljsano kako je to kod ostalih motora ...
Nisam  vozac koji trazi maximum od motora , vec laganu voznju , udobnost , da se osjeti snaga kad ju trebam , sigurnost i gustanje .
Zanimale bi me vozne osobine tih motora od ljudi koji su ih vozili , jos draze bi mi bilo da neko napise iskustvo ako je vozio ove motore pa da ih usporedi  ...
 
Ako ti ne paše "kumpluženje" kod dva cilindra onda će ti 4 cilindra bit bolja varijanta.
Tdm je daleko bolji od 850ke. Pouzdan je, lako se preproda, udoban je, živahan itd. ABS je nešto što je tu i ne smeta,a može glavu (ili dvije) spasit.
Varadero, Strom ili TDM su sve dobra kupovina, osim što je Honda malo žednija. ;)



©
 
cosmic said:
Varadero, Strom ili TDM su sve dobra kupovina, osim što je Honda malo žednija. ;)

Varadero 99.-02. je žedniji, model 2003. i kasnije je u rangu 6 litara, znači prosjek klase :wink:

280 kila je sa svim tekućinama, punim tankom, a dodao bi i pun top case jer je model od 2003. težak 235 prazan ili 241 ako ima ABS (ugrađuje se od 2004.)

A i težina se osjeti samo kad ga guraš po parkiralištu, u vožnji to nije problem  :wink:
 
Hvala na savjetu ...
Za Varadera sam znao da je od 03' poboljsan i  modificiran dobio einspritz koji mu smanio potrosnju , ali nisam znao da je i oslabio tj. laksi par kila od starog .... Super 240 kg od TDM tezi samo 20 Kg.
Sad me sve vise privlaci Honda  ,  u opciji stoji i TDM , mislim da Strom odpada  ...
Strom je kvalitetan motor i najjeftiniji u ovoj varijanti  ali  vizualno mi ne sjeda ...
Varadero 03' - 04' sa 30 - 40 km' ovje se krece od 4000 € na dalje , TDM 900 od 3000 € pa tu je negdje cijena i Stroma ...
Cekm jesen jos ce koji euro pasti cijena i onda stupm u akciju do tat razgledam i slusam savjetre ...
U garazi imam coppera skojim cu kratit par dana urlaba ...