Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

Boris87

Active member
Kako je došlo lijepo vrijeme svaki dan sam na motoru. U zadnjih par dana nije prosao dan a da nisam morao bjezat od nekog ili da me netko skoro naguzio. Danas na semaforu stojim na crveno i da nisam gledao u retrovizor bio bi malo poguran.Ne strasno ali svejedno.ili baba koja ne gleda,auto u koji pretjece u zavoju...Od prvog skutera pa do sada uvijek su se takve situacije događale no kako nisam nikad po moto susretima i nemam bas drustva koji voze motor pa nisam s nikim o tome pricao. a kasnije na to ni ne obracas paznju.Pitam sad je to tako svima ili sam ja maler
 
to se dogadja samo bemvejašima na gsovima, oni uvijek cvile da ih sve napada




Srki
 
Ima dana kad su ljudi ko muhe po cesti, rade svakakve gluposti, valjda ovisi o pritisku zraka ili čega već, takve dane imam osjećaj da me svi žele "skinuti" s motora.
 
Ti si Motorist, biće više razine svijesti koje koristi jedini civilizirani način transporta. Na tebi je da predviđaš situacije i budeš bolji vozač od drugih.

"Promet je poput morskog psa, ti moraš biti poput one male ribice što priljepljena pliva uz njega"

Mr. Miyagi :mrgreen:
150fdf025fb19c1f232554f674e97940.jpg
 
  • Like
Reactions: BreakM and Luke
oko 350 dana godišnje sam na motoru. radim u centru pa idem motorom na posao. prosječno godišnje imam 4-5 takvih situacija.
:neznam:
 
Zanimljivo je kako s iskustvom naša podsvjest počne percipirati "problematične".
Sigurno vam se desilo da uočite auto koji u tom trenutku ne djeluje ništa neobično... da kažem opasno, no ipak vam iz nekog razloga privuče pažnju pa recimo ne krenete u pretjecanje iako ste mogli.  Trenutak kasnije legne na kočnicu i skrene lijevo bez žmigavca  :shock:

Koliko često? Naravno ovisno o godišnjoj kilometraži ali svakako više puta godišnje i zanimljivo je da kad me zareda onda baš zareda, moguće da ima uzročno-posljedična veza s južinom (barem kod nas na moru)  :misli: 
 
  • Like
Reactions: BreakM and Luke
Srki said:
to se dogadja samo bemvejašima na gsovima, oni uvijek cvile da ih sve napada




Srki

Hahaha, mene jučer skoro pokupila stara kamatarka---preticao lola kamion mixer (betonara). Skužio sam da neće bit dobro ako se dva bmw znaka sretnu pa sam se potpuno zaustavio (čim je krenio preticat).
Doduše nemam GS. Kako ću dalje?  :mrgreen:
 
Bed je što me to inače ne tangira niti obraćam pažnju kad radim (vozim kamion)Sranje nastane kad sam na motoru  :)
 
Znači iskustvo, na zebrama stani uz kraj, na cesti po sredini i dobro prati druga prometala i predvidjaj što može druga budala  učiniti .
 
  • Like
Reactions: R3mba and Luke
JosipS said:
Hahaha, mene jučer skoro pokupila stara kamatarka---preticao lola kamion mixer (betonara). Skužio sam da neće bit dobro ako se dva bmw znaka sretnu pa sam se potpuno zaustavio (čim je krenio preticat).
Doduše nemam GS. Kako ću dalje?  :mrgreen:

Meni se to desilo s Fiat punto pred 2 tjedna. Lik se posro u gace kad je vidio volvo kontra :mrgreen:
 
Na motoru sam od 92. godine, po sezoni napravim 10-15 kkm, vozim se svaki dan, a protekle tri zime nije ni bilo nekog pauziranja, po gradu na posao sa posla, itd. Oduzimanja prednosti, upravo danas kada sam se vraćao sa posla jedna fina plavuša, svakodnevno po Zagrebu mogao bih nabrajati....
Nema naglih nepromišljenih radnji, neki dan sa ženom na slavonskoj u lijevoj traci odjednom opako kočenje, i to takvo da me žena pogodila kacigom, a prati i odličan je suvozač, no ovo je bilo opako, otišao sam lijevo koliko sam mogao i lik iza nas je ušao do pola motora desno od nas, iskustvo, a sve zbog lika koji je stao i pokušavao se prestrojiti iz kranje lijeve trake u krajnju desnu za Selsku odvojak.
Dok sam bio mlađi onda sam se jako ljutio i psovao na takve, sad već godinama sam hladan smiren i pokušavam predvidjeti što je više moguće, naime ne smijemo ipak smetnuti s uma da i uz upaljene obje lampe na motoru, ljudi nas ne vide, ne zato jer ne gledaju, nego zato jer smo mali, da je auto ili kamion onda bi stali, ali kad vide motor, skuter isl, ne doživljavaju nas kao ravnopravno prometalo, i jednostavno daju gas i idu, sigurno ste to doživjeli bezbroj puta, zato ja kažem jebo prednost.
 
Kako je došlo lijepo vrijeme svaki dan sam na motoru. U zadnjih par dana nije prosao dan a da nisam morao bjezat od nekog ili da me netko skoro naguzio. Danas na semaforu stojim na crveno i da nisam gledao u retrovizor bio bi malo poguran.Ne strasno ali svejedno.ili baba koja ne gleda,auto u koji pretjece u zavoju...Od prvog skutera pa do sada uvijek su se takve situacije događale no kako nisam nikad po moto susretima i nemam bas drustva koji voze motor pa nisam s nikim o tome pricao. a kasnije na to ni ne obracas paznju.Pitam sad je to tako svima ili sam ja maler

Brza Mororrad ček lista za sigurnost u promet:
- Nosiš li flourescentnu Šubert kacigu? 10 bodova
- Nosiš li službeno BMW motorrad advenćur odijelo? 10 bodova
- Protežeš li noge na štrafnama kao iskusni advenćur pilot, čak i kad ideš 200m dalje? 10 bodova
- Imaš li full set turateć kufera? 10 bodova
- Jesu li turateč kuferi izljepljeni stickerima alpskih prijevoja i egzotičnih destinacija? 10 bodova
- Da li su maglenke postavlje i upaljene - uvijek? 10 bodova
- Voziš li u sigurnusti panzerkampfgruppe BMW kluba - min 5 članova, staggered formacija, razmak 17 metara, 75kmh? (-5 bodva ukoliko grupa nema barem 2 zubara) 10 bodova

Ukoliko imaš manje od 60 bodova, ne činiš dovoljno za svoju sigurnost i sigurnost ostalih sudionika u prometu!
 
U svom kratkom stažu sam skužio da najviše sranja mi se dogodi ili vidim da ljudi voze ko muhe bez glave kad je južina. Najgore od svega što i ja po južini isto nisam u fokusu kao inače. Zadnjih par puta sam skratio vožnje po južini i kad primjetim da svi bleje okolo, okrenem se i odem doma i završim vožnju za taj dan...

Ostale dane kao i inače, uvijek nešto u zagrebackom prometu, ali dosta toga se predvidi (iako slab motoristicki staz, sa autom se iskustva), kad je špica ljudi svakakve slalome izvode pa tada najcesce ni ne pretjecem nego vozim u koloni.
I da, ako je KR tablica, bježim što dalje... :D
 
Južina - živa istina, ponekad imam osjećaj da me svi pokušavaju skinuti s motora. KR tablica - i sam ju vozim, isto tako bježim od ZG, VŽ i ČK tablica u širokom luku kad ih zateknem u svom kraju, to su većinom vikend vozači koji se ne snalaze najbolje na tuđem terenu, bez obzira na tablicu, čast izuzecima. Prođe kroz stop, skoro me skine i još mi blenda idućih parsto metara jer niti ne zna što je napravio(la) u prometu.
 
zato ja kažem jebo prednost.

Potpisujem cijeli post, zato ja kažem j*** db killer :mrgreen: razlika kad se voziš sa i bez je više nego očita, točno snimim situacije kad se krenu prestrojavat bez žmigavca, bez da pogledaju, s mobitelom na uhu, i kako se predomisle kad čuju... ima i pozitivnih primjeri koji se kulturno pomaknu da na semaforu možeš proć između kad te čuju...

a na relaciji st-ma treba sporije vozit kraj tommyja i studenaca uz cestu nego kraj škola, redovito neki penzić bez refleksa žmigavca svjetala retrovizora i naočala misli da on ima prednost jer on tu preko puta živi i ide samo do dućana...
 
  • Like
Reactions: Luke
Tolika kolicina situacija dnevno da sam oguglao i smatram ih normalnim jer kad bi bilo drugacije, nebi ni vozio motor. Nevidljiv sam, svi zele proc kroz mene kao da me nema..... Prilagodim se toj filozofiji i osim jednom prije 8 godina kad mi je oduzeta prednost gdje sam se polomio (nepregledno krizanje), nisam imao drugih bliskih kontakata u prometu s motorom.
 
  • Like
Reactions: Luke
Je to je sasvim normalno uvijek moraš bit nekoliko koraka ispred svih
 
  • Like
Reactions: Mladen_Bandit
Nevjerojatno, jučer, provučem se po Vukovarskoj do semafora i stojim u leru i čekam na crvenom, pješaci prelaze zebru, i ide neka plavuša i tipka po mobitelu i prelazi zebru sa ovima već pomenutim pješacima, i kako gleda mobite, baca ju u stranu i pješke se zaleti u mene, kad se zbrecala pital sam ju jel treba prevoz hahaha, koliko moraš bit lud da prelaziš zebru i tipkaš po mobu.....
 
  • Like
Reactions: Mr.steady
kad se zbrecala pital sam ju jel treba prevoz hahaha, koliko moraš bit lud da prelaziš zebru i tipkaš po mobu.....

Ma nisi trebo ni pitat, odma za rukicu ju posjedneš, odfuraš na čevape da se umiri i pretvoriš nos u podmornicu ;)
 
  • Like
Reactions: Luke