Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

Uopće nije bitno, i u pravu si totalna je bedastoća i nije vredno spomena, ono što je vredno spomena i što se mora promijeniti da bi nam svima bilo bolje je ovo što si napisao. Ovakvo razmišljanje i uzimati sebi za pravo određivati što je pravilno a što nije, što je opasno a što nije vredno spomena sve dok nisam popodne vidio na dnevniku da je momak bez vozačke ubio motorom curu na zebri......
Samo nek se moroni zalazu za zabrane, pa nek se cude kad dodju na red...
A usporedba bicikle i voznje motora bez vozacke je sama po sebi poprilicno glupa. Isto tako su po Londonu se ljudi bunili za nozeve I kriminal pa dobili zakon po kojem ih se na pikniku kaznjava za posadu za mazanje po istom postupku ko lika s macetom usred grada.
Upravo takav apsurd trazis i za biciklu ako je zelis proglasit ravnopravnom motoru. U kratko, kratak si ako smatras to dvoje jednakim.
 
Last edited:
Ja bih se radije založio da svatko tko se biciklom vozi po cesti mora imati položene prometne propise, bicikl po propisu (prednje i stražnje svjetlo, katadiopteri na pedalama i bočnim stranama) i ispravne kočnice, po mogućnosti i policu osiguranja da se imaš od koga naplatiti kad napravi sranje. O električnim romobilima bolje da ne pišem kud se sve voze i kak, treba preživjeti ovu hajku na motoriste. Iako onaj tko vozi bez položene vozačke za mene nije motorist. To je isto kao da ja sjednem u autobus i zgazim nekog, jel bi ja onda bio vozač autobusa? Ili u vlak, teško da bih bio strojovođa 😁😁
 
Danas se vracam sa moto skupa i vozim se magistralom i likovi na biciklama odmaraju u kraju ceste dok jednom od njih 4 pola biciklete viri vanka...pa koliko god mi idu na nerve cak su vise manje i donekle pristojni ovi stranci koji voze bicikle po magistrali a gori su ovi domaci po gradu...


A ti vozaci elektricnih izvjetrivaća vagina to je posebna sorta ljudi, misli da ima pravo svuda unatoc tome sto voze po nogostupu i voze slalome ko ludjaci...nedaj boze da mu zasmetas
 
MA ne zalažem se ja ni za što, činjenica je da ljudi ginu zbog nepoštivanja prometnih propisa, tako da nema tu opravdanja ni pred zakonom ni pred Bogom, jedino se možeš opravdati samom sebi.
Poanta ove male rasprave je da vidimo koliko nas ovdje opravdava kršenje prometih propisa i sa kakvim obrazloženjima, naravno kao što se može iščitati iz postova, kada mislimo da smo u pravu nalazimo bezbroj obrazloženja i razloga, mada cijeli svijet zna da nismo u pravu i da kršimo zakon...pa i mi sami znamo da smo u krivu.
Sve ove prometne nesreće su samo posljedice.
 
  • Like
Reactions: Kawah
Svi krše zakone (vozači motora, automobila, kamiona, autobusa i ostalih otto prometala), ali na motoru lim ne amortizira grešku pa su primjetne posljedice postotno češće i teže.
 
MA ne zalažem se ja ni za što, činjenica je da ljudi ginu zbog nepoštivanja prometnih propisa, tako da nema tu opravdanja ni pred zakonom ni pred Bogom, jedino se možeš opravdati samom sebi.
Poanta ove male rasprave je da vidimo koliko nas ovdje opravdava kršenje prometih propisa i sa kakvim obrazloženjima, naravno kao što se može iščitati iz postova, kada mislimo da smo u pravu nalazimo bezbroj obrazloženja i razloga, mada cijeli svijet zna da nismo u pravu i da kršimo zakon...pa i mi sami znamo da smo u krivu.
Sve ove prometne nesreće su samo posljedice.
Onda tako reci, treba kulture, a ne jos drzave da nas sve skupa regulira, dok ustvari samo pune proracun, a statistike ostaju iste.
Kamera i kazni nikad vise, a ljudi i dalje ginu ako ne i u jos vecem broju, a jos nikom od tih koji traze rjesenje nije palo na pamet da sanira nepregledne izlaze na magistrali, ceste nakon obnove obicno dobiju jos niza ogranicenja samo da se sljeva lova., a o reciprocitetu kazni ne treba raspravljati.
Ziveci u splitu vozio bi biciklu kroz sumu, od vrha marjana, setnicama uz plazu i po cestama, preko rive, pregazio bi uzbrdo i niz brdo svaki set stepenica koji mi se nasao na putu do ulaznih vrata portuna i nikad nikog nisam ozljedio niti izazvao prometnu, a 50% te voznje je bilo na prednjem kolu, zadnjem i u letu.
Sve sta je trebalo je malo otvorenih ociju i uz sve to znalo se nac pametnjakovica kad bi na znjanu u 10 navecer nigdi pasa, sjednem i dodje lik koji je sjedio 30m dalje drzat predavanje da sta ako nekog udrem tu biciklom.
 
Last edited:
U Splitu si iša do vrha marijana? Možda Marjana, šalim se haha
Ne razumin, oćeš reć dakle može brzo, može na kolo, al treba imat otvorene oči? To što si Rivu uduž i popriko priša na zadnje kolo bez da si ikoga opaučija, ne znači da si odličan i pažljiv biciklista, dapače vrlo djetinjasto i neodgovorno. Po Marjanu ima staza, Kozjak isto, tamo leti i lebdi, a na šetnici budi u skladu sa nazivom. A to je ta prometna kultura koju nemamo. Pretpostavljam da imaš priko 4 banke, sićaš se u naše vrime u osnovnoj školi smo imali poligon, par godina. Vožnja bicikle, pješačenje, vožnja motora 49ccm ziko. Tu sam i motor počeo vozit, učit propise, i ponašanje. Vozi na kolo ovo ono, odmah te isključi iz prometa priko onog megafona.
Sada toga nema. Poligon je youtube... Nažalost.
 
U Splitu si iša do vrha marijana? Možda Marjana, šalim se haha
Ne razumin, oćeš reć dakle može brzo, može na kolo, al treba imat otvorene oči? To što si Rivu uduž i popriko priša na zadnje kolo bez da si ikoga opaučija, ne znači da si odličan i pažljiv biciklista, dapače vrlo djetinjasto i neodgovorno. Po Marjanu ima staza, Kozjak isto, tamo leti i lebdi, a na šetnici budi u skladu sa nazivom. A to je ta prometna kultura koju nemamo. Pretpostavljam da imaš priko 4 banke, sićaš se u naše vrime u osnovnoj školi smo imali poligon, par godina. Vožnja bicikle, pješačenje, vožnja motora 49ccm ziko. Tu sam i motor počeo vozit, učit propise, i ponašanje. Vozi na kolo ovo ono, odmah te isključi iz prometa priko onog megafona.
Sada toga nema. Poligon je youtube... Nažalost.
Jedini poligon je bio malo iznad stadiona I to se vozilo jednom u 8 god skole.
A glede voznje po rivi poanta je da ni tu nisam sasao nego ako je guzva usporim i prilagodim se i ne ugrozavam pjesake... Ako je kasno navecer i sve skupa 5 ljudi preskakao sam i klupice.
Isto tako na crveno nebi preletavao cestu nego bi stao. Jer nisam bio retard kojem netko treba napisat zakon da ne podljece pod auta ili gazi ljude iz objesti.
A jednom kad se zakon napise, mozes biti sam na rivi i da te policajac vidi sa 150m, saceka, kaznit ce te kao da si vozio po mrtvima. Isto kao spomenuti zakon u Londonu gdje kako rekoh su zabranjeni nozevi van (zbog broja probadanja I kriminala izvrsenih nozem) , a najcesce kazne se ispisuju ljudima na pikniku uz grad koji imaju noz za mazanje...jer jebi ga nozevi su zabranjeni. Isto kao sto su u HR uvodjenjem kamera najkaznjivija skupina postali vozaci koji voze 75-80kmh, Iako statisticki je to zanemariva skupina u prometnim nezgodama sa teskim ili fatalnim posljedicama.
P. S. Kad vec spominjes Marjan i kozjak zaprepastio bi se koliko je primjedbi na bicikliste tek tu...a osim primjedbi redovno se i postavljaju kao i za endurase raznorazne zamke jer eto svi se zalazu za zabrane neceg sta nije njihov fazon. Zato kazem, malo kulture i ima mjesta za sve.
 
Last edited:
Onda si malo mlađi... Poligon je taj kod Splitovog igrališta, i bilo nam je mislim od 6. do 8. osnovne, mjesečno 1 put. Tu sam položio i dobio prvu dozvolu za motore do 50ccm sa 14 god...
 
Vremena se mijenjaju. Nekada su druga pravila važila za male motorine (ispod 50). Danas opet drukčije, za neko vrime vjerovatno opet. Kratak je onaj kom nije jasno. Tako je dermat - jednom misečno. Vozija se Puh kojemu je rezervar bija iza sica i jema je i pedale. Poligon je kod Turske kule :)

Uglavnom, za liberale bi tribalo legalizirat i vožnju skejton, rošulama, rolama i sa svim šta će se izmislit ubuduće - po cesti, bez ikakve dozvole. Zašto? Zato jerbo ne moš to usporedit s motorinon.
Ka šta ne moš usporedit ni šleper s prikolicon s motorinon. A za oba triba dozvola - vidi čuda.
Tija san reč - ko vozi ceston bi triba imat nekakvu dozvolu. Malo bolja bicikla s elektromotorom ide ko i skuterić. Ali, ne moš to usporedit? Ok.
 
  • Like
Reactions: neven
Onda si malo mlađi... Poligon je taj kod Splitovog igrališta, i bilo nam je mislim od 6. do 8. osnovne, mjesečno 1 put. Tu sam položio i dobio prvu dozvolu za motore do 50ccm sa 14 god...
I ja sam tu vozio...polozio za 50cm3... to je bilo top razdoblje👍
 
Vremena se mijenjaju. Nekada su druga pravila važila za male motorine (ispod 50). Danas opet drukčije, za neko vrime vjerovatno opet. Kratak je onaj kom nije jasno. Tako je dermat - jednom misečno. Vozija se Puh kojemu je rezervar bija iza sica i jema je i pedale. Poligon je kod Turske kule :)

Uglavnom, za liberale bi tribalo legalizirat i vožnju skejton, rošulama, rolama i sa svim šta će se izmislit ubuduće - po cesti, bez ikakve dozvole. Zašto? Zato jerbo ne moš to usporedit s motorinon.
Ka šta ne moš usporedit ni šleper s prikolicon s motorinon. A za oba triba dozvola - vidi čuda.
Tija san reč - ko vozi ceston bi triba imat nekakvu dozvolu. Malo bolja bicikla s elektromotorom ide ko i skuterić. Ali, ne moš to usporedit? Ok.
Cudo kako se ta vrimena ne mjenjaju kad je u pitanju prometna infrastruktura vec nam ogranicenja ostaju na nivou onih dok je bubanj bio primarna kocnica, a najbolja guma imala grip ko losa plastika, a ovjes nepostojeci. Vlakovi su nam jos ko sinjska rera iako bi nagibni trebao za 3ipo sata max biti u ZG, ebaji ga sto bi se ulagalo lakse mu je ogranicit brzinu kretanja na 60kmhi kaznit vozaca ako odvozi 65.
Isto tako i za prometnice. Kakav ABS, kakve nove tehnologije, kakvi ESA i ine P materine. Prometni strucnjak je rekao da je 1963 god 70kmh bilo manitanje... Zasto bi i u 2021oj bilo drugacije? Zato jer "kratkoca" dovodi samo do toga. Jos vise kontrole, ogranicenja i kazni. Brawe new world.
Kako rekao i prije tvoje placipizdjenje je jednako kao i placipizdjenje sviju o tom kako su svi na motorima ubojice i jedni i drugi cete dovest samo do zabrana za jedne i druge.
Po zagrebu ima mali milion biciklista i pedera i zena na el skuterima. Jedan napravi sranje odma bi svima nabili dodatne troskove tipa, rega, vozacka i x zakona koji nebi imali veze s pamecu, ali bi punile proracun i eto neke mimoze bi mirnije spavale.
 
Last edited:
Točno, vrimena se minjaju. Nama je tamo početkom 90-tih bilo smišno uvođenje kaciga. Koji kurac će ta kaciga, nama majstorima? Liti kaciga? A ono duga kosa, vitar u kosi, tiš meni kacigu? I smijali smo se onima koji su ih nosili. Oni su nama facama sa Tomosima, bili usrani šminkeri na Vespama.
Danas bez kacige ni u dućan nemoš i nećeš.

Često sidnem u jedan kafić u Vukovarskoj u ST, gori poviše higijenskog. I između 2 semafora je nekih 300m. Ma od 10 motora, najmanje pola ih nabije gas, navlači, razvlači, lete 80 na sat, pristižu auta tako brzo... ja ne razumin čemu to, koja je poanta, gušt? Nema tu sudara, sve je to kao sigurna vožnja, sve su to moderni motori sa sigurnosnim sustavima ABS, ESP, KFC, NBA, NFL, HNS, HDZ...
 
Lete 80. A komarci umjesto u vjetrobran BAM! u tablicu
Malo si preglup u failanju sarkazma. Al opet i preglup si da shvatis zasto pa ocekujem jos gluplji odgovor
 
Last edited:
Točno, vrimena se minjaju. Nama je tamo početkom 90-tih bilo smišno uvođenje kaciga. Koji kurac će ta kaciga, nama majstorima? Liti kaciga? A ono duga kosa, vitar u kosi, tiš meni kacigu? I smijali smo se onima koji su ih nosili. Oni su nama facama sa Tomosima, bili usrani šminkeri na Vespama.
Danas bez kacige ni u dućan nemoš i nećeš.

Često sidnem u jedan kafić u Vukovarskoj u ST, gori poviše higijenskog. I između 2 semafora je nekih 300m. Ma od 10 motora, najmanje pola ih nabije gas, navlači, razvlači, lete 80 na sat, pristižu auta tako brzo... ja ne razumin čemu to, koja je poanta, gušt? Nema tu sudara, sve je to kao sigurna vožnja, sve su to moderni motori sa sigurnosnim sustavima ABS, ESP, KFC, NBA, NFL, HNS, HDZ...
Jbg, vidi se da si star, kad ti je nepoznat pojam semaforašenja, a s obzirom da su na navedenom potezu samo LaMan s jedne strane i Šagin kafić s druge, razumljivo je da se pred konzilijem eminentnih gradskih vozača mora proć kako triba, jer se na kraju miseca računaju bodovi umjetničkog dojma za mukte turu pića.
 
Nije mi nepoznat pojam, samo ne razumin poantu, al ako su u pitanju punti od eminentne ekipe, onda je opravdano :)
Pojma nemam da tu side neki vozači, dođem navečer maskiran "pješke" sa ženom na pivo, prije u Old hat, al je zatvorilo pa sam se pribacija u LaMan, kafanu do jer ima ok pivo iz špine. Znam samo doli u Barake da se često skupljaju neki Harley bajkeri...Kobaja mi je bija bliži karakterom hahaha
 
Samo nek se moroni zalazu za zabrane, pa nek se cude kad dodju na red...
A usporedba bicikle i voznje motora bez vozacke je sama po sebi poprilicno glupa. Isto tako su po Londonu se ljudi bunili za nozeve I kriminal pa dobili zakon po kojem ih se na pikniku kaznjava za posadu za mazanje po istom postupku ko lika s macetom usred grada.
Upravo takav apsurd trazis i za biciklu ako je zelis proglasit ravnopravnom motoru. U kratko, kratak si ako smatras to dvoje jednakim.

Ne razumijem zašto za vožnju bicikle *magistralom* ne treba vozačka, a za vožnju mopedom treba? Vozačka ipak podrazumijeva neko minimalno poznavanje prometnih pravila i propisa. Oboje je sporo, opasno, ugrožava i vozača, i vozila iz suprotnog smjera, osobito motore, jer auti, kamioni i busevi bez respekta posude pola tvoje trake, ponekad i u bogenu, da zaobiđu bradatog hipster vegana koji se klatari magistralom cik-cak na 40 stupnjeva ljeti. Jučer sam ih 20 zaobišao magistralom. Invazija idiota s niskim karbon footprintom. Još gledam mater, ćaću i dijete od 5g kako se spuštaju niz serpentine prema orebiću.
 
Ne razumijem zašto za vožnju bicikle *magistralom* ne treba vozačka, a za vožnju mopedom treba? Vozačka ipak podrazumijeva neko minimalno poznavanje prometnih pravila i propisa. Oboje je sporo, opasno, ugrožava i vozača, i vozila iz suprotnog smjera, osobito motore, jer auti, kamioni i busevi bez respekta posude pola tvoje trake, ponekad i u bogenu, da zaobiđu bradatog hipster vegana koji se klatari magistralom cik-cak na 40 stupnjeva ljeti. Jučer sam ih 20 zaobišao magistralom. Invazija idiota s niskim karbon footprintom. Još gledam mater, ćaću i dijete od 5g kako se spuštaju niz serpentine prema orebiću.
Jer ako se uvede zakon vrijedit ce za sve a ne samo za one na magistrali...I po stoti put svrha ce bit samo punjenje proracuna, a ne rjesavanje problema.
Al ok neki vole da im uvijek iznova udje pa se cude zasto ih boli guzica.
Najbolje bi bilo da i pjesaci, ako nisu u pratnji roditelja polazu ispit (sa 14god obavezno), placaju osiguranje za hodanje gradom (takodjer obavezno) jer isto tako zurlaju, iskacu i vidim neki trce i po pjesackoj zoni i van oznacenih trim staza E tu treba kameru!
 
  • Haha
Reactions: b0du1_2