Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

O oko moje pametno, ajde da mene više ne boli guzica, reci kako bi ti rješio problem ako ga vidiš. Konkretno, evo ovo što je kolega za bicikle pitao.
 
Onda si malo mlađi... Poligon je taj kod Splitovog igrališta, i bilo nam je mislim od 6. do 8. osnovne, mjesečno 1 put. Tu sam položio i dobio prvu dozvolu za motore do 50ccm sa 14 god...
J ne razumin
Poligon je kraj ili na Turskoj Kuli.bia….neznan sta je sad
Kakvi stadion,kakvo splitovo

Ma koje tamo ucia
Samo gas pa dok te megafon ne izbaci😂😂
 
  • Haha
Reactions: b0du1_2
Jbg, vidi se da si star, kad ti je nepoznat pojam semaforašenja, a s obzirom da su na navedenom potezu samo LaMan s jedne strane i Šagin kafić s druge, razumljivo je da se pred konzilijem eminentnih gradskih vozača mora proć kako triba, jer se na kraju miseca računaju bodovi umjetničkog dojma za mukte turu pića.
Neznan jel ima u toga nasuprot Sage eminentnih motorista ali tamo di je Sago bude dosta benvejasa…..
Pa razmjenjuju podatke o kvarovima
Onda kad proden malo ubacin u nizu prsticem da da se “cuje”😂😂😂😂
 
Znači ko normalan se zalaže da biciklisti moraju polagat dozvolu za vozit se, pa koja majka božja je vama, što bi vi zabranili i djeci da se voze na bicikli, kako uopće možeš doć na tu ideju.
Šta je sljedeće, dozvola da možeš ić u šumu, jbg treba platit koju tisuću, ipak nije boravak u šumi samo tako, moraš negdje platit da naučiš da ne diraš zmiju, da ne bacaš smeće, da ne bacaš opuške, jbg nije to samo tako.
Šta onda dalje, kad dobijem napokon tu dozvolu za biciklu, onda kad se desi neka nesreća ćemo se zalagat samo da se pojačaju kazne, jer jbg, ludi biciklist.
Šta je sljedeće, svaki kurac koji mene živcira, ajmo ga kaznit i taj mora polagat dozvolu jer eto meni koji ne vozim biciklu ti idu na kurac pa ih treba kaznit.
Meni planinari idu na kurac, šta imaju hodat po šumi i gazit državnu zemlju, lijepo plati pa gazi.
Meni ovi ronioci na dah i ljudi na moru idu na kurac, lijepo položi ispit i dobij dozvolu pa odi na plažu i plati kaznu ako roniš na dah više od 2min jer ja ne mogu pa me nerviraju ti idioti koji mogu, a tako ugrožavaju sebe i onda kad se podave ja moram platit njihovo izvlačenje.
Koji kurac ti smiješ trčat po vani, onda padneš pa ja plaćam tvoje liječenje a ja krvavo zarađujem svaku kunu, lijepo polaži ispit kako se trči, dobij dozvolu pa plati i odi trčat na trim stazu.
Ono, koji kurac, di je kraj, di ono još moramo uvest dozvolu i kaznu....
 
  • Like
Reactions: Anticitizen419
Neznan jel ima u toga nasuprot Sage eminentnih motorista ali tamo di je Sago bude dosta benvejasa…..
Pa razmjenjuju podatke o kvarovima
Onda kad proden malo ubacin u nizu prsticem da da se “cuje”😂😂😂😂

Vozis skuter ne prdi o saltanju 🤣
 
  • Like
Reactions: Anticitizen419
Vozis skuter ne prdi o saltanju 🤣


Molim lijepo ali eminentni gospodin je naglasio da je koristio svoj lijepi i njegovani prstić pri vracanju u nizu brzinu.

Gospon Seki nedajte se i akoboda se uskoro vidimo na piću!
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Molim lijepo ali eminentni gospodin je naglasio da je koristio svoj lijepi i njegovani prstić pri vracanju u nizu brzinu.

Gospon Seki nedajte se i akoboda se uskoro vidimo na piću!

Ispricavam se, sjedio sam ma usima(ocima) 🤣👍
 
Priča se o bicikli na magistrali, dođe se do zabrane djeci... Klasika.
Ja sam dosta vozio po magistrali biciklu i prestao sam. To treba zabraniti, kao i spora vozila po autoputu. Vozim po Krvavici, bus iza mene... Da me jebeš ja nemogu preko 40-50kmh, bus pun ljudi mora časkat za menom. Normalno ide me zaobić, prođe 20cm od mene, ja 95 kila zanjiše me ka šibu... Mišalica kroz Dugi rat žuri na gradilište, ja ga jebem... Nitko ne priča o dozvolama za bicikle nego neke edukacije za mlade da im uzori ne bude jutub itd. Al nema ništa od ničega, sve se svodi na čuvaj sam sebe.
 
Last edited by a moderator:
Molim lijepo ali eminentni gospodin je naglasio da je koristio svoj lijepi i njegovani prstić pri vracanju u nizu brzinu.

Gospon Seki nedajte se i akoboda se uskoro vidimo na piću!
Uskoro sigurno ne
Nazalost…..
Ali za pice uvik……kad san doma petkon navecer….ili suboton/nediljon Imocki/Sibenik
Ali ja se vozin pomalo.da smanjin opasne situacije u prometu na minimum
 
  • Love
Reactions: SpoRRi
Znači ko normalan se zalaže da biciklisti moraju polagat dozvolu za vozit se, pa koja majka božja je vama, što bi vi zabranili i djeci da se voze na bicikli, kako uopće možeš doć na tu ideju.
Šta je sljedeće, dozvola da možeš ić u šumu, jbg treba platit koju tisuću, ipak nije boravak u šumi samo tako, moraš negdje platit da naučiš da ne diraš zmiju, da ne bacaš smeće, da ne bacaš opuške, jbg nije to samo tako.
Šta onda dalje, kad dobijem napokon tu dozvolu za biciklu, onda kad se desi neka nesreća ćemo se zalagat samo da se pojačaju kazne, jer jbg, ludi biciklist.
Šta je sljedeće, svaki kurac koji mene živcira, ajmo ga kaznit i taj mora polagat dozvolu jer eto meni koji ne vozim biciklu ti idu na kurac pa ih treba kaznit.
Meni planinari idu na kurac, šta imaju hodat po šumi i gazit državnu zemlju, lijepo plati pa gazi.
Meni ovi ronioci na dah i ljudi na moru idu na kurac, lijepo položi ispit i dobij dozvolu pa odi na plažu i plati kaznu ako roniš na dah više od 2min jer ja ne mogu pa me nerviraju ti idioti koji mogu, a tako ugrožavaju sebe i onda kad se podave ja moram platit njihovo izvlačenje.
Koji kurac ti smiješ trčat po vani, onda padneš pa ja plaćam tvoje liječenje a ja krvavo zarađujem svaku kunu, lijepo polaži ispit kako se trči, dobij dozvolu pa plati i odi trčat na trim stazu.
Ono, koji kurac, di je kraj, di ono još moramo uvest dozvolu i kaznu....
jebi ga kad im dođe iz guzice u glavu, takovoj ekipi obično to nije ''misao''
U svojoj želji da pretvore svijet u totalno kontrolirano društvo ni ne kuže apsurd onog što žele niti kako glupost koju predlažu zvuči
 
  • Like
Reactions: Igor28
Ne tribaju dozvole za bicikle, ali polica osiguranja iz odgovornosti prema trećima da.

Jer, ako lik na bicikli izazove prometnu ili napravi štetu na tuđem vozilu, jedini način naplate štete je privatnom tužbom, a to kod nas traje poprilično vrimena, novaca i živaca.

I kad već zauzimaju cilu traku kad su u pelotonu, red bi bija da plate i malo cestarine, čist' onako.

😁😁😁
 
  • Like
Reactions: Dene
Priča se o bicikli na magistrali, dođe se do zabrane djeci... Klasika.
Ja sam dosta vozio po magistrali biciklu i prestao sam. To treba zabraniti, kao i spora vozila po autoputu. Vozim po Krvavici, bus iza mene... Da me jebeš ja nemogu preko 40-50kmh, bus pun ljudi mora časkat za menom. Normalno ide me zaobić, prođe 20cm od mene, ja 95 kila zanjiše me ka šibu... Mišalica kroz Dugi rat žuri na gradilište, ja ga jebem... Nitko ne priča o dozvolama za bicikle nego neke edukacije za mlade da im uzori ne bude jutub itd. Al nema ništa od ničega, sve se svodi na čuvaj sam sebe.
dakle ti si debil ako ti je problem propustit autobus...a još veći debil zato jer bi htio zabraniti tisućama ljudi kojima je užitak voziti biciklu na duge rute da to rade jer se ti bojiš.
Isto ko što ti recimo smeta i filtriranje i ti bi ga zabranio (jer ti to ne radiš i popuješ o opasnostima), jer očito si nesposoban da pojmiš motocikl kao vozilo koje smanjuje gužvu i recimo imun si na to da se u mnogim uređenim državama sa nižom stopom smrtnosti filtriranje ne zabranjuje nego da je legalno...evo ti prvi rezultat s googla na temu u EU
''Lane filtering is legal and tolerated happily by the people in most of the European countries. In some countries like France, Netherlands, Spain, and Italy, it is not only legal but the motorcycle riders are expected to split lanes both in city traffic and on the roads.''
A ti nastavi kmečat i slobodno zbog svog straha i nesposobnosti zazivaj još kazni ili jednostavno ako vidiš da nešto nije za tebe - odustani i pusti druge na miru
Najbolje od svega što ti pričaš o edukaciji a istovremeno si toliko glup da ne kužiš da si ti problem ako ti logika ne nalaže kad vidiš da smetaš busu da ako treba se makneš s ceste jer za razliku od osobnog automobila on te ne može proć u tako malo vremena i mjesta, te zbog tvoje gluposti i nedostatka racionalnosti i prometne kulture ti bi da se uvedu kazne i zabrane za ostatak svita.
 
Last edited:
Uskoro sigurno ne
Nazalost…..
Ali za pice uvik……kad san doma petkon navecer….ili suboton/nediljon Imocki/Sibenik
Ali ja se vozin pomalo.da smanjin opasne situacije u prometu na minimum
Kad se vratis pa cemo se organizirati 🍻
 
  • Like
Reactions: seki22
Ne tribaju dozvole za bicikle, ali polica osiguranja iz odgovornosti prema trećima da.

Jer, ako lik na bicikli izazove prometnu ili napravi štetu na tuđem vozilu, jedini način naplate štete je privatnom tužbom, a to kod nas traje poprilično vrimena, novaca i živaca.

I kad već zauzimaju cilu traku kad su u pelotonu, red bi bija da plate i malo cestarine, čist' onako.

😁😁😁
isto ko i pješak...tako da ako guramo u krajnost svaka osoba čim prohoda treba imati obaveznu policu.
Polica bi za sobom povukla i teh pregled vozila...ofc nebi bio mukte. E da i osiguranje može odbit isplatu ako pješak nije imao reflektirajući prsluk jer je time pridonio nezgodi.
Za desetak godina će se nać i prijedlog da kopiramo malo Kineski social credit program jer je to kul i podiže sigurnost.
Možda bi onda tribalo promjenit sistem naplate ko što ti neplaćeni račun za mob odma fina oduzme ili kredit za banku...zašto onda i nebi i nakon sudske odluke i račun za auto ovršilo onom tko je izazvao sudar?
Al ne lakše je uvest nama još računa...al tebe kužim. služba je služba :D
 
isto ko i pješak...tako da ako guramo u krajnost svaka osoba čim prohoda treba imati obaveznu policu.
Polica bi za sobom povukla i teh pregled vozila...ofc nebi bio mukte. E da i osiguranje može odbit isplatu ako pješak nije imao reflektirajući prsluk jer je time pridonio nezgodi.
Za desetak godina će se nać i prijedlog da kopiramo malo Kineski social credit program jer je to kul i podiže sigurnost.
Jbg, nemaju svi kasko police (prestar vozni park u državi), a šteta uslijed udara bicikle u auto ima više nego misliš.

Da ti samo triba izlimarit i/ili piturat blatobran ili vrata, to je 400-500 eura.

Zašto bi to vlasnik auta plaća iz svog džepa ako ne mora?
 
  • Like
Reactions: Volcabar and Dene
Često sidnem u jedan kafić u Vukovarskoj u ST, gori poviše higijenskog. I između 2 semafora je nekih 300m. Ma od 10 motora, najmanje pola ih nabije gas, navlači, razvlači, lete 80 na sat, pristižu auta tako brzo... ja ne razumin čemu to, koja je poanta, gušt?
Ja te ne razumim, zasto ne?!
 
Ako biciklist padne na javnoj prometnici (uključen nogostup) i završi u bolnici lakše ili teže ozlijeđen te je dovoljno glup da to izjavi liječnicima eto ti policije i zapisnika. Kasnije samo stiže kazna za izazivanje prometne nezgode s ozlijeđenim osobama. Nije mala cifra.
Zašto, ako ne trebaju ništa znat i polagat, a samo su sebe ozlijedili?

U mojoj jednosmjernoj ulici voze u kontra smjeru po lijevoj i po desnoj strani i tvrde da to ne važi za bicikle. Kad razvalim nekog sa 30 na sat sumnjam da će proć s lakšim ozljedama, a doslovce ulijeću u ulicu kao da su na nekom "Tour"-u.
Mislim da bi trebalo neke edukacije i promocije pravila vožnje. Ne trebaju ništa polagati- Možda malo više informacija u školi i okolini bi spasilo barem jedan život.
Ne bi ni policiji ruka otpala da maknu iz prometa fantome na biciklima bez svijetla. Bez nekih konstruktivnih zajedničkih poteza teško da će se nešto promijeniti.
 
Jbg, nemaju svi kasko police (prestar vozni park u državi), a šteta uslijed udara bicikle u auto ima više nego misliš.

Da ti samo triba izlimarit i/ili piturat blatobran ili vrata, to je 400-500 eura.

Zašto bi to vlasnik auta plaća iz svog džepa ako ne mora?
Opet kažem...ako se banke, mobilni operateri i ostali namire, zašto ne i osiguravajuće društvo nebi moglo?
Zašto trošak svima i obaveza za sve? Zašto hrpa zakona koja bi bila samo sebi shodna, umjesto samo da se pojednostavi naplata po sudskoj odluci. Ako je okrivljeni maloljetnik zna se tko je za njeg odgovoran i eto naplate