Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

Za ne povjerovati, ali to je baš tako.
Oprema mi je kao i velikoj većini komplet crna. Uletali mi i sjekli me sa svih strana. Svaka vožnja najmanje 2 situacije za drž gaće.
Neke godine prijatelj mi donira jaknu. Njemu mala meni taman. Kad sam vidio boju uf, stomak mi se okrenuo. Kaže: Obuci, vozi i javi.
Nisam ju prve godine ni obukao. Nosio da ju prefarbaju u crno. Kažu majstori: Neće moći.
Ajde, odlučim se napokon, vruće je i da probam. Jakna je mesh.
Nitko me ne obilazi, nitko mi ne izleće-uleće, nema ulaska u škare, voze svi iza mene kada usporim. Ništa mi nije jasno.
Javim prijatelju nakon par vožnji novo nastalu situaciju i on se smije i kaže: Pa jesi ti čorav. Obuci i pogledaj se u ogledalo. Stvarno bio čovjek u pravu.



Boja jakne i bijela slova - misle ljudi policajac
 
Vidim tu ove lokalce po Lici da imaju sad i neke zute kacige 😂

prosla bi i takva a i bijela
 
bilo bi dobro znat sta su mislili ti mestri, kad in je dosa lik da mu jaketu piturat je u crno :mrgreen:
 
bilo bi dobro znat sta su mislili ti mestri, kad in je dosa lik da mu jaketu piturat je u crno :mrgreen:
Ne ne.
Ima firma koja šije kožu i deblje materijale i naravno bave se i bojanjem.
Rekli su da taj materijal neće boju primiti i tako me spasili
 
  • Like
Reactions: alpine
Evo i mojeg iskustva kao novog vozaca ( polozio krajem prosle godine ) iako vozim skuter od 50 kubika vise od 10 godina.

Vožnja po gradu.

Ekipa visi na mobitelima ( za tipkanje na mobitel u voznji ja bi odredio oduzimanje vozacke na godinu dana ), ne daje zmigavce i ne gleda kod prestrojavanja.
Glovo kamikaze na skuterima.
Biciklisti prelaze cestu bez da gledaju.

Stvari koje mi pomazu
* Ne nosim crno i nosim nesto sto je bolje vidljivo.... plava kaciga ( svjetli u mraku ) , maskirna jakna ( na bijelo ).
* Skinuti DB Killer na motoru i skuteru - ovo me spasilo vec nekoliko puta, cim si glasnij vise te primjecuju, posebno kod prestrojavanja
* Usporim na svakom raskrscu bez obzira jer imam prednost

Voznja na otvorenoj cesti i putovanjima ( ne vozim se bas po autoputu jer mi nije gust i imam naked )

Kamijondzije koje boli k... za sve i koji se voze po polovici suprotne trake
Ekipa u nabrijanima autima iz kojih treste narodnjaci
Kolege kamikaze motoristi koji se voze 200 pa svako malo prijedu na drugu stranu ili dolete da ih ne vidis.
Šoder na cesti na izlazu iz zavoja.

* Trudim se ne divljati i uvijek se vozim vise desnom stranom ceste
* Stisnem malo jace motor jedino kad imam neku cistu i vidljivu šnitu....iako se vozim brzo
* Svako malo gledam u retrovizor da mi ne doleti neko na motoru
* Nadam se da cu prezivjet :)
 
Last edited:
Meni su najmrži bučni auspusi, za to bi motore (i skutere) u prešu. Odmah, neka mobilna preša, bez mogućnosti žalbe. Osim ducatijima, ali isključivo sa suhim kuplungom. Ducati i u okretajima djeluje kao da je na leru, a i specifičan je pa može.

Pogotovo motori koji se voze na prdi/ludi relacijama, po gradu, kuća-posao... Vlasnicima istih oduzeti trajno vozačku jer sebi dozvoljavaju uništavanje tuđih života zbog iskrivljenog osjećaja sigurnosti dok idu po burek na kolodvor.

Ako si nesposoban preživjeti bez da svakodnevno uništavaš dan okolini, ostavi se motora i idi na tramvaj.


I dramaturge koji imaju skoro RIP na svakih 25m ceste, njima oduzeti vozačku (a ne bi bilo loše i mogućnost govora nekako). Ne možeš toliko često imati kritičnu situaciju. Znači da imaš iskrivljen pogled na svijet i promet, te ti automatski u prometu nije mjesto. Opet tramvaj. Mada i tamo bi vjerojatno bilo, si vidil kak je naglo zakočil debil u šestici.
 
Interesantno mišljenje. Poštujem. Ne znam kako u strašnom velegradu, ali u prigradskim naseljima je čudno ako sretneš auto koje ne prelazi crtu jer se ili tipka po mobu ili se priča (drži jednom rukom) i vozi. Naravno, to i očekujem pa vozim desnim dijelom trake tako da nije toliko strašno. Navikneš se.
 
Ja prvi vozim bez db killera i nisam protivnik ali onda treba biti i obziran jer ne mozes pokraj mame sto seta sa dj. kolicima proci u trecoj na 7 tisuca okretaja... ja vazda kad vidim tako mamu da seta ako nisam cim vise veci stupanj i na vrhu gasa...po noci stvarno lizem vrh gasa i vozim sporo da ne uzurpiram okolo narod. Mislim kad normalno vozis da to bas i ne smeta ljudima osim onih koji mrze sebe do podne a kasnije popodne cijeli svijet...pritom ne mislim na tebe nero jer po postovima vidim da si normalan...

Veci su problem gradski trkaci bez tablica...sjecam se jednoga cijelo ljeto na z750 od ponoca pa do 2.30-3 ujutro non stop gore dole u jako visokim okretajima..nestao je samo jedan dan i nadam se da su ubili kruh u njemu :mrgreen:


A sto se tice dramaturga to si u pravu tj ili ne znaju vozit ili voze prebrzo za uvjete u kojima voze....ja isto dozivin ponekad situaciju ali promrmljam ispickaram i zaboravim..dosta sam usporio voznju po gradu i gle cuda idiota sa autima nema...a vazda se dogodi trenutak nepaznje i greske se dogadaju...na takve stvari vise ne reagiram...a ima slucajeva gdje imas fakat pravih debila koji na silu idu svojim autom ali vise ni na to be reagiram jer nema smisla...mogu samo platit kaznu za remecenje mira i covjeku zubara za izbijene zube...



Ovo za mobitele je istina ljudi fakat previse bulje u te ekrane a zato je na nama da otvorimo bolje oci i predvidimo... djaba ti prednost ako si u bolnici ili nedaj boze gorega.
 
Interesantno mišljenje. Poštujem. Ne znam kako u strašnom velegradu, ali u prigradskim naseljima je čudno ako sretneš auto koje ne prelazi crtu jer se ili tipka po mobu ili se priča (drži jednom rukom) i vozi. Naravno, to i očekujem pa vozim desnim dijelom trake tako da nije toliko strašno. Navikneš se.

Poštovani JosipeS, do njegovog sadašnjeg prigradskog naselja, bivše skupštine općina, više ni sinjska rera ne ide, a tramvaj je vidio u predškolskoj slikovnici u vrtiću Švrćo u Gabeli :mrgreen:

inače je ok čouk, ne znan šta mu je danas :ROFLMAO:
 
Poštovani JosipeS, do njegovog sadašnjeg naselja više ni sinjska rera ne ide, a tramvaj je vidio u predškolskoj slikovnici u vrtiću Švrćo u Gabeli :ROFLMAO:

Prvo, neki dan sam šetao trasom sinjske rere i nije mi jasno kako si ti saznao za to?????? UD8A


Drugo, rođen sam u Zg, općina Črnomerec, nije baš da sam ponosan na tu činjenicu, al valjda se hercegovac mora roditi u Zg. Tako da, tramvaj me vozija drugi dan! Treći dan me avion deportira u Split.
 
  • Wow
Reactions: MOONSHIELD
uvijek se vozim vise desnom stranom ceste


Time povecavas sansu da ti vozilo koje se ukljucuje u tvoju traku s desne strane oduzme prednost jer te kasnije moze uocit, a i ti njega (vidljivi kut je manji). Bolje imat "buffer" od metar dva, pa ako i izadje duzinom haube, ili ne moras, ili malo korekcije u lijevo i prodjes bez problema.
Ja se vozim lijevom stranom svoje trake, pomaknem se prema sredini kad mi ide vozilo u susret, desnim dijelom vrlo rijetko,gotovo nikad.
 
  • Like
Reactions: maRRin 06
ali preglasan auspuh nije ok prema drugima, i tocka (vozia san godinama sa cepicima u usima i znam o cemu govorim).
Prvo, neki dan sam šetao trasom sinjske rere i nije mi jasno kako si ti saznao za to?????? UD8A


Drugo, rođen sam u Zg, općina Črnomerec, nije baš da sam ponosan na tu činjenicu, al valjda se hercegovac mora roditi u Zg. Tako da, tramvaj me vozija drugi dan! Treći dan me avion deportira u Split.

ruska skola

ma ne moras se zestit :) morat cemo o tome jer sam godinama bio redovan u 14-tici... zvijezda
 
ali preglasan auspuh nije ok prema drugima, i tocka (vozia san godinama sa cepicima u usima i znam o cemu govorim).

ma ne moras se zestit :) morat cemo o tome jer sam godinama bio redovan u 14-tici... zvijezda


O ovom ćemo obavezno uživo

al samo biciklama da nažestimo magistralane
 
Meni su najmrži bučni auspusi, za to bi motore (i skutere) u prešu. Odmah, neka mobilna preša, bez mogućnosti žalbe. Osim ducatijima, ali isključivo sa suhim kuplungom. Ducati i u okretajima djeluje kao da je na leru, a i specifičan je pa može.

Pogotovo motori koji se voze na prdi/ludi relacijama, po gradu, kuća-posao... Vlasnicima istih oduzeti trajno vozačku jer sebi dozvoljavaju uništavanje tuđih života zbog iskrivljenog osjećaja sigurnosti dok idu po burek na kolodvor.

Ako si nesposoban preživjeti bez da svakodnevno uništavaš dan okolini, ostavi se motora i idi na tramvaj.


I dramaturge koji imaju skoro RIP na svakih 25m ceste, njima oduzeti vozačku (a ne bi bilo loše i mogućnost govora nekako). Ne možeš toliko često imati kritičnu situaciju. Znači da imaš iskrivljen pogled na svijet i promet, te ti automatski u prometu nije mjesto. Opet tramvaj. Mada i tamo bi vjerojatno bilo, si vidil kak je naglo zakočil debil u šestici.
Ja sam sposoban prezivjet ako ovisim sam o sebi i vozim odgovorno, ali ovisim i drugim sudionicima u prometu....ne znam u kojem svijetu ti zivis.

"Naravno"....glasni auspuh je najveci problem i kandidat za oduzimanje vozacke dozvole.... a ne krkani nabrijanim autima, ljudi koji bleje u mobitele, egomanijaci koji luduju zbog malog pimpeka koji svako malo nekog ubiju na cesti.

Ja biram glasan asupuh umjesto bolnice ili groblja, bez obzira koliko ti bio isfrustriran.

A sto se dramaturgije tice.
Lagana voznja do Rastoka. Imao sam skoro 3 nesrece zbog debila na cesti.
1. Lik u kamionu tipka na mobitel i vozi sa pola kamiona u suprotnoj traci. Da mu nisam trubio i maknuo se skroz uz desni rub lik bi me pokupio. Imam video a ovo je fotka sa GoPRO
2. Nakon pola sata voznje lik izletava iz sporedne ceste na glavnu BEZ da je pogledao. Da se nisam vozio ispod 60 zabio bi se ravno u njega.
3. Auto stoji na pola ceste i svi ga lagano zaobilazimo. Lik na motoru doletava i vozi sigurno preko 160 i pretjece nas koji zabilazimo auto. Znaci provjerio sam retrovizor i mrtvi kut i nisam ga vidio. Da sam malo sire zaobilazio auto ovaj bi me pokupio u max brzini.

Ja tu ne vidim nigdje dramaturgiju nego iskustva iz prometa koja su mogla zavrsiti kobno zbog drugih sudionika u prometnu i njihove nepaznje....a to je bila samo jedna voznja. Jebiga...tebi velikoj faci koja pametuje po forumu je to normalna stvar.
ss21.jpg
 
  • Like
Reactions: Luke
Prvo, neki dan sam šetao trasom sinjske rere i nije mi jasno kako si ti saznao za to?????? UD8A


Drugo, rođen sam u Zg, općina Črnomerec, nije baš da sam ponosan na tu činjenicu, al valjda se hercegovac mora roditi u Zg. Tako da, tramvaj me vozija drugi dan! Treći dan me avion deportira u Split.
Fak... sad kad se črni priključi.😂 Ali ima nešto u tome, i ja sam rođen na Sv. Duhu. :mrgreen:

Po pitanju svakodnevnog cviljenja, bila je nekad davno na forumu priča sivog Nissana...😂
 
  • Haha
Reactions: Nero
Ja sam sposoban prezivjet ako ovisim sam o sebi i vozim odgovorno, ali ovisim i drugim sudionicima u prometu....ne znam u kojem svijetu ti zivis.

"Naravno"....glasni auspuh je najveci problem i kandidat za oduzimanje vozacke dozvole.... a ne krkani nabrijanim autima, ljudi koji bleje u mobitele, egomanijaci koji luduju zbog malog pimpeka koji svako malo nekog ubiju na cesti.

Ja biram glasan asupuh umjesto bolnice ili groblja, bez obzira koliko ti bio isfrustriran.

A sto se dramaturgije tice.
Lagana voznja do Rastoka. Imao sam skoro 3 nesrece zbog debila na cesti.
1. Lik u kamionu tipka na mobitel i vozi sa pola kamiona u suprotnoj traci. Da mu nisam trubio i maknuo se skroz uz desni rub lik bi me pokupio. Imam video a ovo je fotka sa GoPRO
2. Nakon pola sata voznje lik izletava iz sporedne ceste na glavnu BEZ da je pogledao. Da se nisam vozio ispod 60 zabio bi se ravno u njega.
3. Auto stoji na pola ceste i svi ga lagano zaobilazimo. Lik na motoru doletava i vozi sigurno preko 160 i pretjece nas koji zabilazimo auto. Znaci provjerio sam retrovizor i mrtvi kut i nisam ga vidio. Da sam malo sire zaobilazio auto ovaj bi me pokupio u max brzini.

Ja tu ne vidim nigdje dramaturgiju nego iskustva iz prometa koja su mogla zavrsiti kobno zbog drugih sudionika u prometnu i njihove nepaznje....a to je bila samo jedna voznja. Jebiga...tebi velikoj faci koja pametuje po forumu je to normalna stvar.
View attachment 734217

SKORRO RIP

Ride safe!

Kotrlj?

P.S. ATGAT!