Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

baš sam došo tu pitat jel vam se čini da u zadnje vrijeme gro ekipe sječe zavoje? neki dan sa dragom idem po zagorju (autom) i neki slovenac iza mene... ni jedan, ali ni jedan zavoj nije prošo a da nije sjeko...
u proteklih par tjedana na svakoj cest na kojo sam bio autom ili motorom, svaki 2. ili 3. zavoj je neko sjekao... pa kaj je ta crta tu kozmetike radi?
neki dan me ćale furo na posel i presjeko taman prije firme, reko to više nemoj delat...

da, primjetim to di god da odem. pogotovo po manjim mjestima. najgore je na cestama koje nisu jako prometne ko meni jucer. ekipa misli vjerovatno: a popil san pivicu i rakijicu sad sam ja hamilton, pa cu malo zasjec zavoj, ionako nema nikoga. ja s motorm nikad preko crte, za mene je crta sklizavo đubre koje treba izbjegavat
 
Meni se čini da se prije sjeklo zavoje jer je to bilo sporcki rejsing a sada se to radi jer su ljudi jednostavno postali toliko jebeno lijeni i samoživi da im se ne da vozit uredno.

je promjenio se stil vožnje..pogle rossija sad i prije deset godina.. :mrgreen:
 
vise nije baza pokazat srednjak debilima u prometu, sad je u djiru zaplesat im kozaracko, ili uzicko ako je bas debil.. malo kompliciranjie ali uspjesno vrijeda dostojansto i dignitet :mrgreen:
 
Last edited:
A gle, da si spojio brodsku trubu na živu struju ne bi bio na 80% nego na 100% manje takvih situacija.:mrgreen:
evo dat cu mali savjet.. stavite onu francusku zutu zarulju.. ne vidis niste dok vozis ali tebe apsolutnoi svi vide.. meni je to spasilo zivot par puta.
Ne mogu doc k sebi od ovih ultra mega smjesnih podjebavanja na razini IQ-a tetrapaka 😅
Mora da je uzbudljivo zivjet na forumu i srat novima. Ko da grupno imate mengu. Ispricavam se sto sam vam povrijedio osjecaje…a sad si nastavite dalje medusobno lajkat komentare :)
 
Danas isao na malo dalji djir i ima jedan mali dio di ga bas fino stisnem i tako ja gustam i u jednom lijevom zavoju fino legnem i po gasu i stranac mi namjerno skrene prema meni i skoro me pokupio, naglo sam se dignuo da ga izbjegnem i skoro se zapuco u brdo...kako sam se iscupo ni sam ne znam..lijepo sam slozio zavoj i nisam ni blizu bio crte...jebem majke i gledam di cu se okrenut da ga izvadim vani kroz prozor...ali kontam sto mi treba to...nastavio vozit i to je to. Zaboravio lika da postoji..treba se cuvat i to je to...


I vec drugi put u deset dana izgubio tablicu ali sumnjam da cu je opet pronaci hahaha
 
  • Like
Reactions: Luke
Ja jucer jedva nagovorio zenu da se po prvi put provoza samnom na motoru. Odemo do Louisa, kupim joj jaknu, kacigu i sve ostalo, doma po motor i krenemo polako. U prvih kilometar i pol 3x oduzimanje prednosti na 20 metara ispred mene. I to me gleda u oci i izlazi pred mene!
Srecom, vozio sam lagano tako da nije bilo nekih close callova, ali svejedno...
 
  • Like
Reactions: Luke
Ja jucer jedva nagovorio zenu da se po prvi put provoza samnom na motoru. Odemo do Louisa, kupim joj jaknu, kacigu i sve ostalo, doma po motor i krenemo polako. U prvih kilometar i pol 3x oduzimanje prednosti na 20 metara ispred mene. I to me gleda u oci i izlazi pred mene!
Srecom, vozio sam lagano tako da nije bilo nekih close callova, ali svejedno...
NHF, ali kad čitam tvoje dogodovštine iz prometa, ka da slušam svog dobrog prijatelja Jozu marendologa...
Skupa se vozimo, i kad negdi stanemo, on krene nabrajat puste jedva preživljive situacije s kojima smo se tokom vožnje susretali, a koje ja uopće nisam percipira (ili bar doživija tako dramatično kako su njemu izgledale), tako da se često pitam jesmo li uopće bili skupa u istom điru.
 
Last edited:
Nekome kad izađe auto pred njega i on mora malo pustiti gas je stres dok drugome nije i ak je ABS lupkal 50ak metara ali je stal na metar-dva od prepreke, sve je to individualno kak ko doživljava situacije u prometu. Nekome je frka kad vidi srnjaka 100 metara od ceste kak pase travu, drugome je kad su rogovi završili u kileru 😁.
 
  • Like
Reactions: exfreerider
Da slažem se da je svaki od nas subjektivan i doživljava svaki događaj na svoj način, no ako vam se da pročitajte stare postove članova ovog foruma koji su stradali na motorima. Kada sve to saberemo ispada ipak da duže žive ljudi koji su opreziniji u prometu od frajera, mangi, faca itd.
Na žalost to su činjenice, Svaki dan sam na motoru, samo jučer sam napravio 150 km, danas me isto čeka slična tura i svaki dan mi se dešavaju situacije na koje se više ne obazirem, naravno da nisu opasne jer ne vozim prebrzo, naravno ako se navezeš 130 km/h i bilo što da izleti pred tebe puno su ti manje mogućnosti za bilo kakve manevre, nego da ideš recimo 70 km/h. Tako da na stranu krivica i prednosti i pravila, brzina je najveći uzrok prometnih nesreća. To je činjenica i brojke i statistika to i te kako dokazuju.
Na žalost imao sam takvog u obitelji, i vozili smo se zajedno i uvijek se sprdao sa mnom kako ga ne pratim , što sam 50 metara iza njega i sl. pitanja koja sam ignorirao i vozim po svome uspješno već 29 godina, na žalost njega nema od 2013. poginuo na Hondi, ostala udovica i dvoje djece.
Nitko od nas ne zna što nas čeka na cesti pa tako niti ja, no ipak je najvažnije čuvati sebe, a to se ne može uz razmišljanje da si kralj ceste i najbolji vozač na svijetu.
Želim puno dobrih kilometara svima.
 
Prvo, neki dan sam šetao trasom sinjske rere i nije mi jasno kako si ti saznao za to?????? UD8A


Drugo, rođen sam u Zg, općina Črnomerec, nije baš da sam ponosan na tu činjenicu, al valjda se hercegovac mora roditi u Zg. Tako da, tramvaj me vozija drugi dan! Treći dan me avion deportira u Split.
Jebate i na sve to zivi u Solinu. Muke ti jezeve!
 
Fak... sad kad se črni priključi.😂 Ali ima nešto u tome, i ja sam rođen na Sv. Duhu. :mrgreen:

Po pitanju svakodnevnog cviljenja, bila je nekad davno na forumu priča sivog Nissana...😂
Mate i Sv.duh. Nekako ne ide😜
 
Da slažem se da je svaki od nas subjektivan i doživljava svaki događaj na svoj način, no ako vam se da pročitajte stare postove članova ovog foruma koji su stradali na motorima. Kada sve to saberemo ispada ipak da duže žive ljudi koji su opreziniji u prometu od frajera, mangi, faca itd.
Na žalost to su činjenice, Svaki dan sam na motoru, samo jučer sam napravio 150 km, danas me isto čeka slična tura i svaki dan mi se dešavaju situacije na koje se više ne obazirem, naravno da nisu opasne jer ne vozim prebrzo, naravno ako se navezeš 130 km/h i bilo što da izleti pred tebe puno su ti manje mogućnosti za bilo kakve manevre, nego da ideš recimo 70 km/h. Tako da na stranu krivica i prednosti i pravila, brzina je najveći uzrok prometnih nesreća. To je činjenica i brojke i statistika to i te kako dokazuju.
Na žalost imao sam takvog u obitelji, i vozili smo se zajedno i uvijek se sprdao sa mnom kako ga ne pratim , što sam 50 metara iza njega i sl. pitanja koja sam ignorirao i vozim po svome uspješno već 29 godina, na žalost njega nema od 2013. poginuo na Hondi, ostala udovica i dvoje djece.
Nitko od nas ne zna što nas čeka na cesti pa tako niti ja, no ipak je najvažnije čuvati sebe, a to se ne može uz razmišljanje da si kralj ceste i najbolji vozač na svijetu.
Želim puno dobrih kilometara svima.
Nešto na tragu ovoga: "A superior rider uses superior judgment to avoid situations that require superior skill."

😁😁😁
 
  • Haha
  • Like
Reactions: Luke and lunjo
Ja jucer jedva nagovorio zenu da se po prvi put provoza samnom na motoru. Odemo do Louisa, kupim joj jaknu, kacigu i sve ostalo, doma po motor i krenemo polako. U prvih kilometar i pol 3x oduzimanje prednosti na 20 metara ispred mene. I to me gleda u oci i izlazi pred mene!
Srecom, vozio sam lagano tako da nije bilo nekih close callova, ali svejedno...

Čak i u Evropama tako????