Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

Pozdrav, eto jedne od jučer. Vozimo žena i ja sina na trening u autu i u Šestinama prilazimo crkvi glavnom cestom, naravno da sam usporio i sva sreća da jesam jer je iza crkve sa sporedne pred nas iskočio doslovno mladić na motoru, stao sam kao ukopan zahvaljujući odličnim Michelinkama (važnost dobrih guma) tek kad je siromak vidio i skužio što je napravio vidio sam prestravljen pogled, nekako je skrenuo lijevo i nastavio pored nas.
E sad, da sam malo samo stisnuo tih 185 KS pod haubom bilo bi svega, dakle opet se vraćamo na brzinu i mogućnost predviđanja koja mi je iskustvom nekako automatska pa sam sva sreća maknuo nogu s gasa pred crkvom i sve je dobro završilo.
Ono što znam kad i sam idem motorom odozdo kao i ovaj mladić, stvarno je gadno uzbrdo zaustaviti se kod crkve i krenuti sa motorom na znak stop, ali brate ovaj je iskočio doslovno pred nas, tako da eto imamo oduzimanje prednosti motoriste autu. Uglavnom žena veli na to sve, nije čudo da ginete ako se ovako vozite, i to je to, možemo se mi opirat koliko nas volja, statistika nam ne ide u korist na žalost.
 
  • Like
Reactions: thommy
Pozdrav, eto jedne od jučer. Vozimo žena i ja sina na trening u autu i u Šestinama prilazimo crkvi glavnom cestom, naravno da sam usporio i sva sreća da jesam jer je iza crkve sa sporedne pred nas iskočio doslovno mladić na motoru, stao sam kao ukopan zahvaljujući odličnim Michelinkama (važnost dobrih guma) tek kad je siromak vidio i skužio što je napravio vidio sam prestravljen pogled, nekako je skrenuo lijevo i nastavio pored nas.
E sad, da sam malo samo stisnuo tih 185 KS pod haubom bilo bi svega, dakle opet se vraćamo na brzinu i mogućnost predviđanja koja mi je iskustvom nekako automatska pa sam sva sreća maknuo nogu s gasa pred crkvom i sve je dobro završilo.
Ono što znam kad i sam idem motorom odozdo kao i ovaj mladić, stvarno je gadno uzbrdo zaustaviti se kod crkve i krenuti sa motorom na znak stop, ali brate ovaj je iskočio doslovno pred nas, tako da eto imamo oduzimanje prednosti motoriste autu. Uglavnom žena veli na to sve, nije čudo da ginete ako se ovako vozite, i to je to, možemo se mi opirat koliko nas volja, statistika nam ne ide u korist na žalost.
A da si odma udria po gasu, proša' bi prije motoriste.
Ne bi ga ni vidia. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Luke
Pozdrav, eto jedne od jučer. Vozimo žena i ja sina na trening u autu i u Šestinama prilazimo crkvi glavnom cestom, naravno da sam usporio i sva sreća da jesam jer je iza crkve sa sporedne pred nas iskočio doslovno mladić na motoru, stao sam kao ukopan zahvaljujući odličnim Michelinkama (važnost dobrih guma) tek kad je siromak vidio i skužio što je napravio vidio sam prestravljen pogled, nekako je skrenuo lijevo i nastavio pored nas.
E sad, da sam malo samo stisnuo tih 185 KS pod haubom bilo bi svega, dakle opet se vraćamo na brzinu i mogućnost predviđanja koja mi je iskustvom nekako automatska pa sam sva sreća maknuo nogu s gasa pred crkvom i sve je dobro završilo.
Ono što znam kad i sam idem motorom odozdo kao i ovaj mladić, stvarno je gadno uzbrdo zaustaviti se kod crkve i krenuti sa motorom na znak stop, ali brate ovaj je iskočio doslovno pred nas, tako da eto imamo oduzimanje prednosti motoriste autu. Uglavnom žena veli na to sve, nije čudo da ginete ako se ovako vozite, i to je to, možemo se mi opirat koliko nas volja, statistika nam ne ide u korist na žalost.
Budimo realni, zakocio si unaprijed zato sto znas da je to jako zajebano mjesto jer ljudi na uzbrdici ne znaju krenuti pa izlecu na glavnu cestu ko muhe. 😂
I preglednost je gotovo nikakva pa se zato i gradi rotor.
 
Jučer konačno sjeo na motor nakon tjedan dana (bio na moru sa ženom i klincima bez motora naravno) Ivanić ... prelazim prugu i vidim žensku izlazi autom iz sporedne ulice meni s desne strane, baca pogled lijevo (ne vidi me ili si računa da je brža) pa desno i kreće pred mene bez ponovo gledanja lijevo, skužio sam da će mi oduzeti prednost usporio maksimalno skužila me u zadnji tren već je ušla u raskrižje mahnem joj rukom da nastavi dalje i nikom ništa, još jedna situacija Vrbovečka Dubrava taman prije samog centra dećec na APN-cu puni gas, bez kacige, kratke hlače i majica, ne gleda uopče leti meni s lijeve strane sa sporedne nisam išao brzo (centar, birtija, pješaci) prikočim on jedva stane kočio je ali kočnica skoro ko da nema već je bio u lijevoj traci kad je uspio stati, mahne mi kao isprika zna da je izletio ali da sam išao ja ili bilo tko iz suprotnog smjera on bi tako bi fino podletio ... prednost je definitivno kad poznaješ cestu i predviđaš situaciju
 
  • Like
Reactions: Luke
Prije cca 25 godina, posudim Vespu od frenda i krenem đir. Dolazim na raskrijže sa cestom koja ima prvenstvo prolaza. Polako se zaustavljam i vidim auto meni s lijeva dolazi na raskršće. Kako sam imao još cca 2-3 metra do crte za stop pustim kočnicu, a pored mene pod auto izleti dečko as atomom. Nije mi ni danas jasno kako ga lik s autom nije skupio.
Mali se sledio i ostao na tom atomu na sred ceste još koju minutu nako što je lik iz auta izašao i napao ga verbalno iz svega oružja, ušao u auto i otišao.
Čekao sam da dođe sebi s njim pored ceste još 10-ak minuta.
Pa što ne vidiš da sam se zaustavljao?
A on meni,... Vidio sam, a onda si pustio kočnicu pa sam mislio da nema nikoga i gas.
 
  • Like
Reactions: Luke
Pred koji dan me FB podsjetio na jedan događaj koji imam snimljen.
Poanta priče - prednost prolaska ne uzimajte zdravo za gotovo, jer ima vozača kojima znak "STOP" ne znači stani-pogledaj-kreni, ma zapravo ne znači im baš ništa :sneaky:
Bilo je na FB pitanja i koliko sam ja vozio - točno 50 Km/h, tko želi provjeravati evo i lokacija pa se vidi da zadnjih cca. 55 metara prelazim za cca. 4 sekunde.

 
Talijan, hebiga.
Na motoru je sve predviđanje i adekvatna brzina kretanja.😂 Nedavno sam usporedivao potrosnju na nekim skuterima i pri tome se vozio sto mirnije. I zamisli čuda, nije se dogodila bas niti jedna situacija. :mrgreen:
Srijeda ili cetvrtak, idem na posao, prolazim tresnjevacki plac, iz Ozaljske nastavljam Vukovarskom. Kolona vec solidna, vozim prakticki lijevom trakom, kad netko izlazi s velikog parkinga od placa. Skrece lijevo, dakle prema ozaljskoj. Ja taman razvlacim drugu u krivom smjeru, a lik me uopce ne dozivljava, gleda samo u desno i nastavlja skretati lijevo s parkinga u svoju traku.
Skoro rip, bez zajebancije.
Uglavnom, hocu reci da mozes nahebat i kad vozis motor normalno, neki divljaci uopce ne obracaju pozornost na okolinu.
 
Pred koji dan me FB podsjetio na jedan događaj koji imam snimljen.
Poanta priče - prednost prolaska ne uzimajte zdravo za gotovo, jer ima vozača kojima znak "STOP" ne znači stani-pogledaj-kreni, ma zapravo ne znači im baš ništa :sneaky:
Bilo je na FB pitanja i koliko sam ja vozio - točno 50 Km/h, tko želi provjeravati evo i lokacija pa se vidi da zadnjih cca. 55 metara prelazim za cca. 4 sekunde.

tuda se prolazi 20-30 km/ h., dobro nije i kakvo dite izletilo iz kakvog dvorista...
 
Pred koji dan me FB podsjetio na jedan događaj koji imam snimljen.
Poanta priče - prednost prolaska ne uzimajte zdravo za gotovo, jer ima vozača kojima znak "STOP" ne znači stani-pogledaj-kreni, ma zapravo ne znači im baš ništa :sneaky:
Bilo je na FB pitanja i koliko sam ja vozio - točno 50 Km/h, tko želi provjeravati evo i lokacija pa se vidi da zadnjih cca. 55 metara prelazim za cca. 4 sekunde.

Evo ovakvih primjera po ZG imam svakodnevno nekoiliko, i svi su uglavnom ovakvi kao na tvom videu ili slični, ne samo na stop već i na znak nailzak na cestu s prednošću prolaza i sl oduzimanja prednosti od strane raznih prometala.
E sad sve ovo je moglo završiti grozno da si nagal na gasu, sad će neki reći da se to ne bi dogodilo da je išao brže jer bi prošao prije, ma zajebi tu spiku, istina je da se ovakve situacije oduzimanja prednosti svedu na normalu kad voziš ovako kao ti normalno, imaš vremena za reakciju i sve prođe dobro, da si vozio 100+ nemaš toliko vremena kao pri ovoj manjoj brzini. To je jedina istina kome god se sviđalo ili ne.
 
  • Like
Reactions: prpa and MIK0
tuda se prolazi 20-30 km/ h., dobro nije i kakvo dite izletilo iz kakvog dvorista...
Tuda se prolazi onoliko koliko je ograničenje, osim ako si pri toj brzini nesposoban izbjeći Golfa, dite, nečijeg maltezera ... onda je OK usporit, ali opet nikako ispod 25 Km/h jer si onda opet u prekršaju, no mooožda se izvučeš ako upališ sva četiri pokazivača smjera. :mrgreen:
 
  • Like
  • Haha
Reactions: Paf and Shepa