Koliko kilometara mogu napraviti motocikli???

Pinta 001 JA

Well-known member
Naletio u nedjelju 22.05.02016. na ova 2 motora pa rekoh da vidim kako će reagirati gospoda forumaši. Bilo je tu u nekim temama već priča o tome koliko motori mogu prijeći kilometara, bila je i jedna nedavno koja se zvala "Motori za veće kilometraže", ma bilo je svega, pa hajde sad da vidimo. Osobno znam nekoliko motora koji su već debelo prebacili 200000 na svojim brojčanicima (naravno znam i njihove vlasnike). Isto tako poznajem i Darka Labaša (oni koji ga ne poznaju vjerovatno su barem čuli za njega i njegovu Yamahu FJ 1100), a njegova je pila okrenula milijun uz 1 ili 2 generalke (čini mi se) i još pokoji veći i manji servis. Šitao sam i o drugim motorima sa puno prijeđenih kilometara u stranoj štampi pa rekoh ajde da vas vidim što velite na sve to?

Prvo 3 anegdote:

Frend Slovenac prodaje TDM 850 čiji je prvi vlasnik nakon 3 godine sa prijeđenih 134000 km (kolimetar sat na tom motoru broji do 99999 i onda vrti od početka, dakle na satu piše 34000). Dolazi kupac i šudom se čudi kako je ovaj u 3 godine napravio 34000 i nije li to malo puno za jedan motor :misli: :misli: :misli:

Na to će frend: "A jebi ga vozim se". Ništa više ne komentirajući. Lik na kraju kupi taj motor sa 34000 :mrgreen:


Drugi frend stavi svoj V Max u oglas krajem 90tih i napiše da je motor (godište početak 90tih, zaboravih točno) prošao 82 tisuće i nešto km. Nazove ga lik i pita nije li to malo puno za to godište, a frend mu odgovori: "Želite li da skinem kilometre na nekih 30000?"

Treći lik proda CBR 1000 RR 2005 godinu nakon 2 godine i 8 mjeseci sa 62000 kilometara prijeđenih (čovjek ga kupio novog) u jebačkom tempu (vadio mu je mast ali ne pucajući po susretima i turiranjem u prazno (iako mu se ako je bio u cugi i to znalo desiti tu i tamo) full gas kad god je moguće i isto tako po zadnjaku, bio s njim po Albaniji, Crnoj Gori, Italiji, Češkoj i tako to sam i sa supatnicom (DOSLOVNO SUPATNICOM) i eto motoru nikad niš osim 2 puta poguljenih oklopa radi padova. Da bi ga nakon mjesec dana vidio u oglasniku sa 17000 prijeđenih km.

I da. . .  kako nikom nije čudno kad Golf 1 ili 2 naprave 500 i više tisuća, ili neka Mečka 115, 123 izvrti milijun ili uopće kad auto ima brdo kilometara, a čude se ko pura dreku kad takve kilometre natuče motor :misli: :misli: :misli:

Eto!
 
Malo je čovjek zaokružio na 882000, ali skoro je tu :mrgreen:
 
Pila broj 2 vrti do 99999 pa jbg sad kaj pokazuje kilometar sat. . .
 
A kaj bi rekel za 125 4t sa 140000km i još vozi.
Tak da me ovo gore ne čudi nimalo.  :wink:
 
Koliko km mogu napraviti ?
Odgovor je isti kao i na pitanje koliko brzo se može proći zavoj ;

..sve je stvar vlasnika,tj. onoga tko vozi        :wink:
 
Koliko km do prvih simptoma za generalku :misli:, a ne kilometraža napravljena sa tri generalke. :neznam:
 
Johnny 1 said:
Koliko km mogu napraviti ?
Odgovor je isti kao i na pitanje koliko brzo se može proći zavoj ;

Johnny, u pravu si to najviše ovisi o vlasniku (y)

..sve je stvar vlasnika,tj. onoga tko vozi        :wink:
Zog said:
Koliko km do prvih simptoma za generalku :misli:, a ne kilometraža napravljena sa tri generalke. :neznam:

Da, ajmo reć do prvih simptome za generalku (y)
 
Jednostavan recept, motor sa sto manje obrtaja, duge relacije i nema smrti. A ovo s generalkama, pa moze svaki bar 100 000 000 km.
 
James1100 said:
A ja sam čul da je Guzzi govno  :misli:

I HD isto...
mogal je Guzzi napravit jako puno kilometri  8) ...dok mu nisu počeli stavljat elektroniku  :mrgreen:

...meni je krepal na 80k km  :undecided: ....kilometrasat ...Guzzi ne pokazuje znakove umora  8)
 
Moja ,CBR 600 F 1989 , danas krenila u 279 000.Još živa nakon padova i nevjerovatnih ganjanja.Pravi motor,samo poile ga godine.Tribalo bi uzet nešto novije  (2008) a ovu držat u kući.A i VF  750 je tu  sa kilometražom večom od 150 000 al neznam točno koliko jer je nisam imao od prvog dana.
 
bmw r 1100 132000 ,raspala se getriba na 105000 km ,Nekidan radio na yamahi xjr 1300 preko 100000 km ne troši kap ulja i ide kao raketa ,mada nije nešto posebno mažena.
 
Vfr 750f, 239 000 km. 91g. Za potencialne kupce, 39 000 km, bez servisne knjizice. Naravno otisla sa servisnom, skoro kao iz ducana.
 
Pa ja sam sa MZ om napravio dva i pol milijuna km sa jednom svijećicom.Koga vi muljate i trolate?Klošari najobičniji.
 
a svi R-ovi u oglasnicima skupa ne mogu skupiti  niti 100 000 km?
ko tu koga  :pelvic_thrust2:
 
Živčani said:
Pa ja sam sa MZ om napravio dva i pol milijuna km sa jednom svijećicom.Koga vi muljate i trolate?Klošari najobičniji.

Normalno kad je bila Bosna Super :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: s nijednom drugom to nije moguće :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
miro said:
Ovo je super tema. Očekujem milionske iznose. Sve ispod toga ne priznajem!  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(y)

Ufff bit će ih puuuuuuno s tim kilometrima :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: