Koliko unaprijed se moze produziti registracija?

Maestral

Active member
Naime rega mi istice 15.07. a najavljene su nekakve nove cestarine od 01.07. pa bi ga regao 30.06. ak je ikako moguce.
Zna li netko?
Znam za osiguranje ali kaj je sa tehnickim i stambiljem da mi je produzena rega?
 
Mislim da vrijedi od dana kad napraviš a opet, bila je ona neka fora unutar mjesec dana tak da nisam siguran, nazovi najbliži tehnički i pitaj.
 
Maestral said:
Naime rega mi istice 15.07. a najavljene su nekakve nove cestarine od 01.07. pa bi ga regao 30.06. ak je ikako moguce.
Zna li netko?
Znam za osiguranje ali kaj je sa tehnickim i stambiljem da mi je produzena rega?

ja sam pred istek rege (4-5 dana prije isteka) napravio novu policu osiguranja jer sam išao van države na 7 dana... napravio sam tehnički bez problema tjedan dana prije isteka, samo što su mi na tehničkom tražili staru policu (važeću) jer nova je vrijedila tek nakon isteka stare
 
netijak said:
ja sam pred istek rege (4-5 dana prije isteka) napravio novu policu osiguranja jer sam išao van države na 7 dana... napravio sam tehnički bez problema tjedan dana prije isteka, samo što su mi na tehničkom tražili staru policu (važeću) jer nova je vrijedila tek nakon isteka stare

A jesu li ti unap'rijed opalili stambilj sa datumom kada istice stara rega (+1 godina)?
 
Maestral said:
A jesu li ti unap'rijed opalili stambilj sa datumom kada istice stara rega (+1 godina)?

stavili su pečat dana tehničkog pregleda i registracije... pita san ih koja polica triba (nova ili stara) rekli su aktualna(stara koja vrijedi još tjedan dana)... isto tako na granici sam slučajno dao "novi" zeleni karton pa me pitalo stari, od stare police...
 
netijak said:
stavili su pečat dana tehničkog pregleda i registracije... pita san ih koja polica triba (nova ili stara) rekli su aktualna(stara koja vrijedi još tjedan dana)... isto tako na granici sam slučajno dao "novi" zeleni karton pa me pitalo stari, od stare police...

… i ja sam tako napravio, zbog višednevnog puta  (y)

u prometnoj datum ostao stari, a nosim obije police i zelene kartone


ne znam koliko se može to tako napraviti, treba pitati,
ali mislim samo unutar tekućeg mjeseca  :misli: :neznam:
 
Maestral said:
Naime rega mi istice 15.07. a najavljene su nekakve nove cestarine od 01.07. pa bi ga regao 30.06. ak je ikako moguce.
Zna li netko?
Znam za osiguranje ali kaj je sa tehnickim i stambiljem da mi je produzena rega?

I osiguranje i registraciju možeš napraviti i vrijedit će do kraja šestog mijeseca slijedeće godine...
 
bocojaki said:
I osiguranje i registraciju možeš napraviti i vrijedit će do kraja šestog mijeseca slijedeće godine...

Nije to pitao...dakle može napraviti u toku istog mjeseca, ako rega izlazi 15.07. može se registrirati 1.7. a da se upiše 15.7. !

Ovo tvoje se podrazumijeva al on bi se jebo a ne bi skinuo gaće... :wink:
 
bocojaki said:
I osiguranje i registraciju možeš napraviti i vrijedit će do kraja šestog mijeseca slijedeće godine...

... on hoće izbjeći ovo novo najavljeno poskupljenje ;)

BTW
kad sam ih pitao, na STP kako to bude išlo sad - težina vozila i te šeme - kažu; još nemaju pojma  :?

... za 5min  :012: motor samo fotkali, provjerili brojeve i vozi  :D
 
bocojaki said:
Pa da, ističe 15.07 a može odmah sad obaviti registraciju i vrijedit će do 30.06.2015
meni nikad nisu na taj nacin produljili
ako idem 3 dana prije isteka onda mi i taj datum upišu  ... i tako svake godine ...
već sam im poklonil mjesec dana
 
Uvijek odem (auto) prije isteka (al u tekucem mjesecu) i upisuje mi se datum kad je bio prvi tehnicki pregled
 
Bio sam do stanice za tehnicki i izgleda da je stvarno moguce samo u tekucem mjesecu.

Malo je kilav taj zakon jer stavja u neravnopravan polozaj one kojima rega istice npr. 01.07. u odnosu na one kojima istice 31.07.

Nisam pitao koji datum mi u tom slucaju upicuju u knjizicu ali do sada su mi uvijek upisivali isti dan i mjesec kao i prethodne godine uz +1 godinu, a nisam uvijek bio na tocan datum na TP.
 
DADO+ said:
... a vjerojatno neće da "izgubi" 15 dana ;) :mrgreen:

Naravno da necu. Ima li netko od vas mudraca da je mazohist koji bi to volio?  :mrgreen:
 
A jel se uopce znaju nove cijene cestarine? Mozda ti se debelo isplati to obavit u 6. mjesecu, pa makar izgubio tjedan, dva, tri police. Pogotovo ako imas 50% bonusa pa ti je svejedno
 
btw, javi kaj si/ces napravit jer moj jedan auto je ovih dana na tapeti, ali zenin auto je bas sredinom 7. mjeseca pa bi ja to obavio ovaj mjesec ako mogu ustedit
 
... kažu da će ići i više nego što smo sad uhvatili an OS, tako će se vjerojatno isplatiti otići prije,


ali što je više kod nas sigurno  :misli: osim krize  :LOL: