KOMPRESOR SA MANOMETROM

MARINS

Active member
Gdje ima za kupiti kakav ozbiljniji hoby prijenosni kompresor (za pumpanje i provjera guma na autu, motoru, biciklu)?
Zanima me sa priključkom na struju 220 V. Priključak na utičnicu od upaljača u autu mi nije prihvatljiv jer nije auto stalno u garaži a struje u utičnici ima stalno.
 
pa gotovo 99% kompresora ima na sebi manometar.... i to čak dva... jedan mjeri pritisak u posudi, a drugi mjeri pritisak u izlaznoj komori, i još uz to imaš ventil za podešavanje pritiska u izlaznoj komori...

ali ti vjerovatno pitaš za "pištolj" za pumpanje guma s manometrom ....

AH062161.jpg


oni na INA pumpama su OK, pa si mazni jedan ...  :LOL: :LOL:
 
Zanima me ovakav sličan prijenosni kompresor. Dakle provjerene kvalitete a ne profi pre skupo. Na benziskoj me živciraju manometri na pištolju za ispuhivanje koji su razmrdani i nikad ne znaš na koliko si napumpao gume. Jučer sam u Karlovcu na trećoj benziskoj našao manometar na pištolju za ispuhivanje koji pokazuje od 0 (nule). Krenem se voziti i onda pola sata izgubim dok provjerim i/ili napumpam gume.
 
strasilo said:
oni na INA pumpama su OK, pa si mazni jedan ...  :LOL: :LOL:

Haha, kod nas na Petrolu prije par godina stajala obavijest na kompresoru da se manometar nalazi na blagajni :D

Što se kompesora tice njega kupi najjeftinijeg moguceg koji ti odgovara po pritisku. A ako želiš precizno pumpat onda nabavi zasebno kvalitetan manometar "pištolj"  (y)
 
MARINS said:
Zanima me ovakav prijenosni kompresor.
Imamo takvog u firmi, i koristimo ga za ispuhivanje tastatura od kompjutera, a i to tek kad voda (odn. prašina) dođe do grla, jer je bučan u 3 pm.  :mrgreen:
Osobno, šta se guma tiče, s njim bih pumpa isključivo od bicikle, a i to samo za mountain bike, jer mi sve skupa ne ulijeva baš pretjerano pouzdanje.
 
Kompresor je nebitan, bitan je manometar.
Kupis manometar (ebay,...) i "baždariš" ga u vulkanizera (ne na pumpi) i to je to :wink:
 
MARINS said:
Gdje ima za kupiti kakav ozbiljniji hoby prijenosni kompresor (za pumpanje i provjera guma na autu, motoru, biciklu)?
Zanima me sa priključkom na struju 220 V. Priključak na utičnicu od upaljača u autu mi nije prihvatljiv jer nije auto stalno u garaži a struje u utičnici ima stalno.

Ako ti je za nadopuniti gume, meni za to, godinama, izvrsno i za sve (motore i auto) služi pumpa za bicikl sa manometrom.
Iako imam kompresor, ne sjećam se kad sam ga zadnji put koristio za pumpanje
 
Ova tema mi je u pretraživanju prva naletila.
Ima li tko kakav pametan savjet di kupiti dobar digitalni manometar?Ovi moji sa E baya su lagano u k... pa je vrime za nove a neman pojma šta kupiti
 
ja nedavno kupio u LIDLu onaj parkside-ov, može ga se i na kompresor nabit, jer mi sa onim kineskim ravnim tesko mjerit na prednjoj felgi tlak jer disk smeta
 
  • Like
Reactions: cadjo and SpoRRi