Komunikacija za dvije flip up kacige

E to mi je kod Sene veliki problem, iako je podesena drukcije javlja se sama na vecinu poziva. Zato sam morao raditi isto grupu obitelj da ostale mogu blokirati. I nemam pojma kako to rijesiti.
To bi se trebalo moći podesiti preko Sena Utility aplikacije, ako i dalje zeza probaj napraviti update softvera samog uređaja.
Meni se sama nikada ne javlja bilo da je spojena na tft ili direktno na telefon.
 
Pozdrav
Je li netko uspio spojiti Freedconn T-com OS i Senu SRL?
Muku mucim vec 2 sata ali nikako,obadvije uspijem spojiti na mobitele,navigaciju itd...
Samo njih dvije zajedno nikako
Jedina mogućnost za to je ako Senu podesiš na spajanje sa “other intercom” ali i to vjerojatno neće uspjeti zbog razlike u verziji bluetootha.
 
To bi se trebalo moći podesiti preko Sena Utility aplikacije, ako i dalje zeza probaj napraviti update softvera samog uređaja.
Meni se sama nikada ne javlja bilo da je spojena na tft ili direktno na telefon.
Mislis da skinem app na mob ili da spojim kacigu preko kompa na njihovu stranicu? Nisam ni znao da to postoji... Imam tri Sene ali koristim jedan mob.
 
Mislis da skinem app na mob ili da spojim kacigu preko kompa na njihovu stranicu? Nisam ni znao da to postoji... Imam tri Sene ali koristim jedan mob.
Skineš aplikaciju na mobitel i spojiš kacigu i sva podešenja radiš preko mobitela. Update softvera možeš napraviti i preko kompjutera direktnom vezom (USB).
 
Spojio sam uređaje, ažurirao sofware i skužio u čemu je problem. :mrgreen: U defaultnim postavkama je uključena opcija VOX Phone koja omogućuje javljanje izgovorom riječi Hallo ali i puhanjem u mikrofon. Nisam ništa govorio ali vjetar se vrlo lako zamijeni za puhanje, zato se to nekad događalo, nekad ne.:mrgreen: Uglavnom, sad sam deaktivirao opciju pa ćemo vidjeti kako će se ponašati. Hvala u svakom slučaju, brijem da je to sad to. (y)
 

Attachments

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    64.1 KB · Views: 0
Šteta je ne koristiti Connected kad ga već imaš a cijela stvar je dosta komplicirana tako da se često javljaju problemi kod drugih proizvođača.
Probaj prvo upariti telefon sa TFT- om, onda ugasi tu bluetooth vezu, potom upari kacigu sa TFT- om (kao telefon 2) a onda upari navigator sa kacigom (kao telefon 1).
Na taj način će ti navigator imati prioritet nad ostalim vezama pa čak iako aplikacija šteka obavijesti sa navigatora će raditi.
Probaj pa javi kako je prošlo.
Evo da javim, nisam stigao ranije...
Upario telefon sa TFT, a onda Cardo isto sa TFT (na Cardo sam TFT odabrao kao telefon 1) i ok radi. Ali ja sam jednostavni korisnik i nemoj ovo uzimati kao “siguricu” jer jos uvijek cackam :) Ne koristim za muziku, browsanje imenika i poziva preko TFT i sl. Kratko sam to probao i radilo je. Ne znam sada kako ce se dugorocno ponasati.
Ono sto definitivno zeza je ako uparis Cardo i TFT direktno sa telefonom. Tada TFT preuzme prioritet za voice prenos. Ovo sam skontao sa radarbot aplikacijom. Onog momenta kada upalim motor, izgubim zvuk sa telefona pa tako i notifikacije... Moram onda na telefonu (Iphone) prebacivati Airplay na intercom
Navigator trenutno nemam, ali sam ga narucio i kada dodje njega cu upariti kao navigaciju (ovaj Cardo 2+ osim 2 telefona ima i poseban kanal za uparivanje GPS-a) pa ti i to javim kako radi (y)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: zokx
Evo da javim, nisam stigao ranije...
Upario telefon sa TFT, a onda Cardo isto sa TFT (na Cardo sam TFT odabrao kao telefon 1) i ok radi. Ali ja sam jednostavni korisnik i nemoj ovo uzimati kao “siguricu” jer jos uvijek cackam :) Ne koristim za muziku, browsanje imenika i poziva preko TFT i sl. Kratko sam to probao i radilo je. Ne znam sada kako ce se dugorocno ponasati.
Ono sto definitivno zeza je ako uparis Cardo i TFT direktno sa telefonom. Tada TFT preuzme prioritet za voice prenos. Ovo sam skontao sa radarbot aplikacijom. Onog momenta kada upalim motor, izgubim zvuk sa telefona pa tako i notifikacije... Moram onda na telefonu (Iphone) prebacivati Airplay na intercom
Navigator trenutno nemam, ali sam ga narucio i kada dodje njega cu upariti kao navigaciju (ovaj Cardo 2+ osim 2 telefona ima i poseban kanal za uparivanje GPS-a) pa ti i to javim kako radi (y)
Imaš negdje na YT detaljne upute za TFT kako, kojim redoslijedom i na koje kanale spajati device. Jako korisno. Nemam sad link pri ruci ali je lako naći. Non BMW video, neki lik objašnjava 15tak minuta.
 
Imaš negdje na YT detaljne upute za TFT kako, kojim redoslijedom i na koje kanale spajati device. Jako korisno. Nemam sad link pri ruci ali je lako naći. Non BMW video, neki lik objašnjava 15tak minuta.
To je garant ovaj

 
Evo da javim, nisam stigao ranije...
Upario telefon sa TFT, a onda Cardo isto sa TFT (na Cardo sam TFT odabrao kao telefon 1) i ok radi. Ali ja sam jednostavni korisnik i nemoj ovo uzimati kao “siguricu” jer jos uvijek cackam :) Ne koristim za muziku, browsanje imenika i poziva preko TFT i sl. Kratko sam to probao i radilo je. Ne znam sada kako ce se dugorocno ponasati.
Ono sto definitivno zeza je ako uparis Cardo i TFT direktno sa telefonom. Tada TFT preuzme prioritet za voice prenos. Ovo sam skontao sa radarbot aplikacijom. Onog momenta kada upalim motor, izgubim zvuk sa telefona pa tako i notifikacije... Moram onda na telefonu (Iphone) prebacivati Airplay na intercom
Navigator trenutno nemam, ali sam ga narucio i kada dodje njega cu upariti kao navigaciju (ovaj Cardo 2+ osim 2 telefona ima i poseban kanal za uparivanje GPS-a) pa ti i to javim kako radi (y)
Super, drago mi je da radi! Hajde kad ti dođe Navigator javi kako radi sve skupa, a Navigator ti je bolje spojiti kao telefon jer je puno jači protokol, ali ništa te ne košta isprobati sve opcije!👍🏻
 
Super, drago mi je da radi! Hajde kad ti dođe Navigator javi kako radi sve skupa, a Navigator ti je bolje spojiti kao telefon jer je puno jači protokol, ali ništa te ne košta isprobati sve opcije!👍🏻
Pa vjerovatno cu uraditi isto kao ovaj sa youtube videa - upariti Navigator kao telefon 2, svakako mi stoji slobodan slot. Javim opet kako to sve skupa radi
 
  • Like
Reactions: TIS
Super, drago mi je da radi! Hajde kad ti dođe Navigator javi kako radi sve skupa, a Navigator ti je bolje spojiti kao telefon jer je puno jači protokol, ali ništa te ne košta isprobati sve opcije!👍🏻

Stigao i Navigator, pa evo da javim dojmove

Ovo je Set-up:

Mobitel uparen sa TFT-om
TFT uparen sa Cardo kao telefon 1
Navigator uparen sa Cardo kao telefon 2

Napravio probnu rutu na Navigatoru i vozio po glasovnim instrukcijama, a paralelno mi na telefonu aktivan Radarbot i njegove zvucne notifikacije - sve radi bez greske. Probao i par telefonskih poziva direktno sa TFT-a, dok u pozadini radi navigacija, i to je bilo OK.
Zaustavljanje i gasenje motora/TFT/Navigatora i ponovno paljenje i nastavak voznje brzo vrati sve konekcije. Nije se desilo da je po zaustavljanju nesto od konekcija izgubio i nije mogao vratiti (ovo mi se cesto desavalo sa kineskim FreedConn intercomom)

Tako da je, ovako na prvu, zakljucak da Cardo dobro radi sa BMW TFT-om. Vidjet cemo na duze staze, ali za konkretno moje (skromne) potrebe je ispunio sva ocekivanja (y)
Dosta je i glasan, fino se cuje i na brzinama preko 100 km/h. Dobro radi i ponistavanje buke - kod telefonskog poziva osoba sa druge strane skoro da i ne cuje pozadinsku buku
 
Last edited:
Odlično, to mi govori da su jako poboljšali aplikaciju👍🏻
Možeš i u Navigator ubaciti file sa pozicijama kamera pa kad ga koristiš ne treba ti Radarbot ( to je jedan od razloga da mi je Navigator stalno na motoru).
 
Odlično, to mi govori da su jako poboljšali aplikaciju👍🏻
Možeš i u Navigator ubaciti file sa pozicijama kamera pa kad ga koristiš ne treba ti Radarbot ( to je jedan od razloga da mi je Navigator stalno na motoru).

To nisam znao da moze. Vidio sam da se u Garmin Express moze kupiti Speedcam paket, ali ne dam pare :mrgreen:
Ako ima neko uputstvo gdje nabaviti fajl sa kamerama i kako se ubacuje u Navigator, bit cu ti zahvalan (y)
 
To nisam znao da moze. Vidio sam da se u Garmin Express moze kupiti Speedcam paket, ali ne dam pare :mrgreen:
Ako ima neko uputstvo gdje nabaviti fajl sa kamerama i kako se ubacuje u Navigator, bit cu ti zahvalan (y)
Instaliraš Garmin POI loader, skineš Snatcherov file i instaliraš u Navigator! Nemoj zaboraviti pri instalaciji odrediti distancu na kojoj će te upozoravati i to je to, radi perfektno!
 
  • Like
Reactions: esso_sa