komunikacija za kacigu

OK ali ako je već preporuka daj malo podataka ... trajanje baterije, kvaliteta zvuka, funkcije, domet, ... s čime je možeš usporediti.
 
Prijatelj je kupio prije otprilike 6 mjeseci. On mi je preporucio i da je vrlo zadovoljan. Ono sto mogu reci trenutno je, kad sam ga nazvao dok je vozio 120 km/h sa otvorenim vizirom. Jasno sam ga cuo bez sumova vjetra i, sto me impresioniralo. Jednostavna montaza i rukovanje. Moj paket je stigao prije 10ak dana, obzirom da se trenutno ne vozim, detaljnije cu napisati cim bude prilike.
 
https://domiosports.com/products/moto-helmet-speaker


Sasvim nesto novo, bez ikakvih kabela i zvucnika unutar kacige....
 
Getriba said:
https://domiosports.com/products/moto-helmet-speaker


Sasvim nesto novo, bez ikakvih kabela i zvucnika unutar kacige....

Sve 5 samo prema nekim rivjuovima je takav sistem dosta tih :)
 
sehrz said:
Sve 5 samo prema nekim rivjuovima je takav sistem dosta tih :)
Moguce. I u popisu dodatne opreme nude neki pojacivac. Ali, ni ne smije bit glasan u voznji.
Bilo bi zanimljivo cut ovo uzivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskoristi popust

a2a671c79064d5c5c2eb8ef492abdb43.jpg



Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
BreakM said:
Stigao Vnetphone V6 sa gearbesta, nije isproban intercom feature još (frendu još nije stigao, nit se imamo vremena sad vozit, kupljen jer je bila akcija).



Prva negativna stvar je zvuk kratkotrajne smetnje.
Kod početka/kraja telefonskog poziva (jedini razgovor za sad isproban) čuje se pol sekunde neka smetnja, nije glasno ali čuje se. Isto i kod početka slušanja muzike/kraja. Ali to i nije neki veći problem.

Druga negativna stvar je montaža zvučnika. (više negativna za kacigu nego vnetphone..)
Moja kaciga nema nikakve utore predviđene za zvučnike i dost je "tijesna" i prema tome kad sam stavio zvučnike na način kako je predviđeno, i na mjesto koje je predviđeno, iako su to od ovih kineskih najtanji zvučnici, to nije bilo izvedivo.. pritisak na uši, bol nakon 10 minuta..
Rješenje: Lijeva strana je sa zvučnikom iz kojeg ide i mikrofon, tu sam ostavio sve skupa upakirano kak je i spustio na razinu obraza u kacigi gdje je spužva najdeblja i gdje ima najviše mjesta. Desnu stranu zvučnik sam izvadio iz čičak pakiranja da bude još manji, i zagurao na cca isto mjesto na desnoj strani kacige, znači ne u razini uha nego ispod/naprijed, obraz.
Trebalo je malo pojačat zvuk ali na 50-60 kmh sam normalno čuo sugovornika i on mene (mobitel - poziv, brže se rijetko kad vozim).
Sa ovim modifikacijama bez neudobnosti 3 sata vožnje.

Treća negativna stvar je montaža intercoma na kacigu.
Jedini predviđen način montaže je clip mount koji se zakači za rub kacige.. ok je to što se tiče stabilnosti. Ali nema načina da se to namontira a da intercom kad se stavi na nosač ne bude ispod ruba kacige, i onda još kad se u njega uključi 3.5mm jack, iako je jack pod 90 stupnjeva svejedno zapne za jaknu kod okretanja glave ulijevo i to nebi trajalo dugo. Nešto kao opisano u postu iznad za BTS2 samo je ovdje manji problem jer je 3.5mm a ne usb.
Rješenje: zalijepiti na bilo koji način mount na kacigu višlje od ruba, ja sam iskoristio rezervne čičke za zvučnike koji imaju ljepilo s jedne strane, izrezao ih kak mi paše, stisnuo u mountu kak bi stisnuo rub kacige, i zalijepio to na kacigu sa strane višlje. Privremeno rješenje.

Četvrta negativna stvar su tipke.
Znači nema šanse da se stisne neka tipka (namjerno) u vožnji tipa odbij poziv, glasnoća ili nešto sa rukavicama. Ali to nije niti potrebno, kad je spojen sa mobitelom poziv otvara automatski nakon 5 sekundi.

Osim toga sve djeluje dost kvalitetno izvedeno, mislim da mu kiša neće bit problem. Baterija isto djeluje dobro, zvuk je čist, dobar. Za 200kn mislim da se nemože tražiti više. Za intercom ću još vidjet kako radi ali ako je kao poziv preko mobitela onda će biti ok. Ima i neki noise cancelling jer me druga strana čula čisto bez zvuka vjetra.

Da, i stigao je na neku foru bez pdv-a carine itd.. sa gearbesta dok je bio 32usd, dostavljen za 2 tjedna.

Vnetphone V6 napokon u akciji zadnjih mjeseci u funkciji veze između 2 motora. Sve kao iznad i dalje, tipke stisnut u vožnji nema šanse to je najveća negativna strana. Ali mi kad se nađemo spojimo to šta treba, a spaja se automatski čim se upali ako u međuvremenu nije spajan s drugim uređajem. Baterija stvarno traje ok, izdrži 2 vožnje bez problema a to je nama oko 6-7 sati, i tad se ne ugasi neg punom radi reda. Čuje se dosta dobro, ne čuje se zvuk motora čak niti vjetra, jedino u adv stil kacigama ima puno buke vjetra pa preko 80 skoro ništa ne čujem ni na max glasnoći ali zvučnike sam radi komfora namontirao ispod pozicije uha pa i to igra. I kao intercom imam osjećaj da bolje čujem drugu stranu kada mi nije posve blizu, možda zbog noise cancelling.  Domet je okvirno nekih 600-900m tako da tu puno bolje od očekivanog, po šumskim makadamima čujem drugu stranu i iza brda. Da kupujem ponovno nebi kupio taj, ovi sa kolutom za razne funkcije su puno praktičniji za upravljanje time u vožnji kada je u funkciji s mobitelom, kad je sa drugim vozačem ionako je svejedno jer se sve podesi prije vožnje.
 
Kako rijesit problem sto ne funkcionira dodir rukavicom na ekran mobitela?

Znaci radi se o upravljanju komunikacijom za kacigu preko mobitel aplikacije.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoje rukavice za touch screen.
A ako ih ne nađeš... uvik postoje nožice.
:mrgreen:

Ili ovako nešto:

https://youtu.be/CYlyFty-d-0




Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Getriba said:
Kako rijesit problem sto ne funkcionira dodir rukavicom na ekran mobitela?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ili minjat rukavice koje imaju smart touch ili garmin 595LM i Touratech Locking mount
A mozes i Garmin Zumo XT ali neznan jel za njega ima touratech lock mount


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Ili minjat rukavice koje imaju smart touch ili garmin 595LM i Touratech Locking mount
A mozes i Garmin Zumo XT ali neznan jel za njega ima touratech lock mount


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lako za navigaciju, to radi.

Ekran mobitela je problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Shepa said:
Postoje rukavice za touch screen.
A ako ih ne nađeš... uvik postoje nožice.
:mrgreen:

Ili ovako nešto:

https://youtu.be/CYlyFty-d-0




Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
Dobro je on to rijesio, ali mozda nakon par tipkanja, ispari.

Mislio sam ako postoji rjesenje, neka navlaka za ekran ili slicno, mozda na nekoj zastiti ekrana radi.

Jer, na Garminu nema frke. U cemu je tajna njegovog ekrana?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Možeš i sa termalnom pastom za procesore rješit (onom srebrnom, ne znam je li bila elektrovodljiva).
Staviš pinku na jagodicu od rukavice, i iglicom lagano izbockaš da pasta uđe u materijal od rukavice.



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Getriba said:
Dobro je on to rijesio, ali mozda nakon par tipkanja, ispari.

Mislio sam ako postoji rjesenje, neka navlaka za ekran ili slicno, mozda na nekoj zastiti ekrana radi.

Jer, na Garminu nema frke. U cemu je tajna njegovog ekrana?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Garmin je vjerojatno na pritisak


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ne čitam cilu temu zanima me koji su razlozi stavljanja komunikacije u kacigu?Sa ženom ne želim pričat kad se vozimo (bar malo mira iman :) ) a s druge strane toliko me posa veže uz mobitel da jednostavno odmaran dušu dok se vozin i ne želin da me itko smeta....
Jedino mi pada na pamet glazba kao nešto suvislo.....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Ja trenutno iman slican problem
Meni je mob za navigaciju pa onda ss rukavicama nula bodova

A treba mi za nac najbrzi put iz Kauflanda do Cityja pa onda iz Cityja do Jokera.[emoji117][emoji108][emoji3447]
[emoji23][emoji2957][emoji2957][emoji23][emoji2957][emoji23][emoji2957]
posebno mi je bitna gustoca prometa jer ne mogu sa kuferima izmedu auta radit slalome
[emoji33][emoji33][emoji33][emoji33][emoji33][emoji33]
[emoji2957][emoji23][emoji12][emoji2957][emoji23][emoji12][emoji12][emoji23][emoji2957]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam kupio jeftin kineski bluetooth set da me upozori na kamere preko neke aplikacije, ali na kraju se nikad ne sjetim ukljucit pa popušim kaznu.
Ali bitno je imat plan

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

 
Igor28 said:
Ja sam kupio jeftin kineski bluetooth set da me upozori na kamere preko neke aplikacije, ali na kraju se nikad ne sjetim ukljucit pa popušim kaznu.
Ali bitno je imat plan

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
To je to [emoji38]
Iskreno kad vidim cijenu seta za Shoei automatski me prođe volja za tim,definitivno jedino glazba i kamere imaju smisla,ostalo me ništa ne interesira;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
cadjo said:
To je to [emoji38]
Iskreno kad vidim cijenu seta za Shoei automatski me prođe volja za tim,definitivno jedino glazba i kamere imaju smisla,ostalo me ništa ne interesira;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Mobitel i stavia sluje u usi
Drze 3,4 sata sigurno
Pa jednu po jednu
Eto ti 8 sati


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Mobitel i stavia sluje u usi
Drze 3,4 sata sigurno
Pa jednu po jednu
Eto ti 8 sati


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koje sluje?Imaš li kakvu preporuku?Iskreno san razmišlja o tome jer mi se gadi voziti zbog ovih skrivenih kamera....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk