komunikacija za kacigu

MaRi0_St

Member
Apr 1, 2011
562
5
18
30
Split
www.facebook.com
ja san na google mapsu, kad san u autu onda poklikam sve "snečerove" kamere na ruti da mi javlja kad sam "stiga na destinaciju" od jedne do druge... triba malo vrimena i pripreme ali mi se čini najtočnije... a za motor još nemam neko pametno rješenje, evo kupim ideje po forumu

Nike11

Member
Nov 26, 2019
184
5
18
U međuvremenu sam se pribacija na copilot - iako ni on ne javlja neke cordon kamere ako im prilaziš "s leđa", pa san u opcijama aktivira dodatno POI kamere da javlja čim sam u blizini.

U zadnja 3 dana oko 500 napravljenih kilometara i valjda preko 12 kamera (n)
Sta ti imas u uhu, samo slusalice spojene na mob ili nesto drugo

bricksrheavy

Well-known member
Feb 17, 2008
2,374
26
48
Split
ja san na google mapsu, kad san u autu onda poklikam sve "snečerove" kamere na ruti da mi javlja kad sam "stiga na destinaciju" od jedne do druge... triba malo vrimena i pripreme ali mi se čini najtočnije... a za motor još nemam neko pametno rješenje, evo kupim ideje po forumu
Vidiš to mi nije palo na pamet (y) - je kompliciranije ali je i besplatno :mrgreen: copilot traži 100 kn godišnje, imam još 11 dana trial pa ću vidit.

bricksrheavy

Well-known member
Feb 17, 2008
2,374
26
48
Split
Sta ti imas u uhu, samo slusalice spojene na mob ili nesto drugo
Ako ne nosiš ćepiće u ušima slušalice su najbolje i najjeftinije rješenje (y)

S, druge strane ako ih nosiš (kao i ja), i ako u kacigi imaš utore za zvučnike, e onda ehh, slijede sabrana djela Dostojevskog; :mrgreen:

- prvo probao sa jeftinim kineskim zvučnicima za ~100 kn, do 80 km/h u redu preko toga se ne čuju od buke(n)
kineski.jpg

- onda kupio skupe Cardo Scala Rider JBL od ~750 kn, čuju se milina do nekih 120 km/h, sve super. Jedini problem što zvučnici maaalo vire iz utora unutar kacige, i to na tako čudesan način da mi u kombinaciji s naočalama desni pritišće uho i uzrokuje bol koja se javi nakon sat vožnje i polako pogoršava dok ne popizdim i stanem na pauzu :mrgreen:
Cardo Scala rider.jpg

- sad na kraju kupio Interphone Link Bluetooth sistem za 1.200 kn, jer je napravljen za integraciju baš s mojom kacigom tako da napokon nema problema s ergonomijom (y)

Čitali ste Rat i Mir, odabrao Đelo :mrgreen:

• Haha
  • Like
Reactions: Nike11 and Kasho