komunikacija za kacigu

TIS

Active member
Mar 23, 2011
710
76
28
49
Zagreb
Ja koristim senu stalno i bio bi zainteresiran za savjet gdje i kako izmjeniti postojeće zvučnike u jače. Naime ja slušam muziku i navi stalno, uz to koristim i čepiće za uši ako planiram voziti dulje relacije pogotovo preko 100km/h. Čepići mi umanje šumove ali i muziku pa bi sa jačim zvučnicima vjerojatno dobio jasniji zvuk na većim brzinama.
Za neke modele Sene možeš kupiti originalne HD zvučnike i onda se izmjena svodi na plug and play. Prije bi trebao napraviti update softvera i uključiti HD opciju.
Zvuk će biti neusporedivo kvalitetniji i nešto jači....

TIS

Active member
Mar 23, 2011
710
76
28
49
Zagreb
Kupio sam nedavno kacigu koja ima baš jako puno mjesta za slušalice pa razmišljam da neke studijske pokušam pripasat, jel netko radio nešto slično? :mrgreen:

Nije da sam perfekcionist nego u svakoj imam BT ali taj zvuk i kad je najbolji je lagano zakurac. A slušalice u ušima na žicu se lako pomaknu i onda opet stani, namještaj... :p
Frend je kupio no name zvučnike sa ebaya i dobio puno kvalitetniji zvuk, ja ću napraviti istu stvar (samo sa kvalitetnijim zvučnicima) čim ulovim malo vremena.

mate

Administrator
May 22, 2002
2,902
2,844
113
Nisam shvatio na što misliš, na prave slušalice tipa tanke studijske ali za u kacigu, one za u uho ili no name BT za kacigu?

Kvaliteta Seninih slušalica, imaju dva modela ako se na varam, sasvim je ok ali se kvaliteta zvuka gubi u udaljenosti od uha. Trenutno koristim nekoliko kaciga, na svima imam Senu i zvuk je različit upravo zbog toga. Tamo gdje sam namjestio da je najbliže uhu je najbolji zvuk ali isto tako dira uho pa postaje prvo iritantno a kasnije i bolno. Onda opet, kad staviš podloške i namjestiš udaljenost, svaki puta treba namještati prstima poziciju što mi je na jeticama i svakodnevnoj višekratnoj upotrebi muka. Uglavnom, tražimo kruha preko pogače jer iznad 150 kmh vjetar ionako sve pojede.:mrgreen:

TIS

Active member
Mar 23, 2011
710
76
28
49
Zagreb
Nisam shvatio na što misliš, na prave slušalice tipa tanke studijske ali za u kacigu, one za u uho ili no name BT za kacigu?

Kvaliteta Seninih slušalica, imaju dva modela ako se na varam, sasvim je ok ali se kvaliteta zvuka gubi u udaljenosti od uha. Trenutno koristim nekoliko kaciga, na svima imam Senu i zvuk je različit upravo zbog toga. Tamo gdje sam namjestio da je najbliže uhu je najbolji zvuk ali isto tako dira uho pa postaje prvo iritantno a kasnije i bolno. Onda opet, kad staviš podloške i namjestiš udaljenost, svaki puta treba namještati prstima poziciju što mi je na jeticama i svakodnevnoj višekratnoj upotrebi muka. Uglavnom, tražimo kruha preko pogače jer iznad 150 kmh vjetar ionako sve pojede.:mrgreen:
Kupio je zvučnike za slušalice (samo zvučnike) i sa njima zamijenio Senine zvučnike u kacigi, dobio je nešto jači zvuk i puno više basa….
Da se razumijemo, daleko je to od dobrog zvuka ali sasvim zadovoljavajuće za kacigu, meni nije problem u jačini zvuka ali bi volio puuuno više basa.

• Like
Reactions: navigator77

SpoRRi

Well-known member
May 7, 2015
3,415
791
113
37
Republic of Ragusa
Da meni isto fali malo vise basa a inace i do 100 cujem dosta dobro pa cak i preglasno jer vazda pojacam do kraja...

a jbg kaciga dosta utjece na sami zvuk...kako je dosta tiha pa nemam problema...na prijasnoj sam istu komunikaciju imao i nista povise 70 nisam cuo...

mate

Administrator
May 22, 2002
2,902
2,844
113
Kupio je zvučnike za slušalice (samo zvučnike) i sa njima zamijenio Senine zvučnike u kacigi, dobio je nešto jači zvuk i puno više basa….
Da se razumijemo, daleko je to od dobrog zvuka ali sasvim zadovoljavajuće za kacigu, meni nije problem u jačini zvuka ali bi volio puuuno više basa.
Naravno, u basu i je stvar.

infinity

Well-known member
Jan 23, 2008
3,820
459
83
ako si za bas,kupi beats by dre:mrgreen:

Attachments

• Screenshot_20211028-231601_Gallery.jpg
    Screenshot_20211028-231601_Gallery.jpg
    743.9 KB · Views: 0