komunikacija za kacigu

Pokuša sa slušalicama i sa zvučnicima;

- slušalice koje se umetnu u uho (earbuds Hama od ~80kn) se dobro čuju i nešto prigušuju buku ali ni blizu ka i čepići
- jeftilen ebay zvučnici se preko čepića ne čuju :palacdolje:
- Cardo Scala zvučnici od 95 £ se uredno čuju kroz čepiće do 100 km/h

Moja kombinacija je dakle; Cardo Scala zvučnici+mobitel sa upaljenom navigacijom u đepu
https://www.ebay.co.uk/itm/Cardo-Scala-Rider-SRAKJBL-Motorcycle-Helmet-Audio-JBL-Speaker-Kit/164152927321?hash=item263846e459:g:dvEAAOSw4mRejKZu

Motor Fazer, kaciga Shoei GT air
 
cadjo said:
Koje sluje?Imaš li kakvu preporuku?Iskreno san razmišlja o tome jer mi se gadi voziti zbog ovih skrivenih kamera....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Neoriginalne airpods
100njak kn
Jednom san ih spojia i stavia isood kacige
Nisan bas se potrudiadobro ih stavit pa se jedna pomakla
Lipo sve cujes.ali zapravo ne koristin ih cesti.ekran mi dovoljan.namistia san tako da je povise instrument table a ne na volanu tsko da ne triban sklanjat pogled sa ceste
Mozes ti i prave airpods ali to je 1500 kn
puno i previse


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
bricksrheavy said:
Pokuša sa slušalicama i sa zvučnicima;

- slušalice koje se umetnu u uho (earbuds Hama od ~80kn) se dobro čuju i nešto prigušuju buku ali ni blizu ka i čepići
- jeftilen ebay zvučnici se preko čepića ne čuju :palacdolje:
- Cardo Scala zvučnici od 95 £ se uredno čuju kroz čepiće do 100 km/h

Moja kombinacija je dakle; Cardo Scala zvučnici+mobitel sa upaljenom navigacijom u đepu
https://www.ebay.co.uk/itm/Cardo-Scala-Rider-SRAKJBL-Motorcycle-Helmet-Audio-JBL-Speaker-Kit/164152927321?hash=item263846e459:g:dvEAAOSw4mRejKZu

Motor Fazer, kaciga Shoei GT air
Mobitel kad je na navigaciji(GPS) cuca bateriju samo tako
Mora bit spojen na 12v

Bice jedva izdrzi  ST-Imocki-ST
Sa stajanjima i svime 3,4 sata


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Android - upaljen Gugl maps + AMZS za kamere od Splita do Rijeke u đepu sa ugašenim ekranom bez problema. Baterija 4500mAh.
 
Edit;
Lažem, upalija san navigaciju u Kninu jer do tamo dođen zatvorenih očiju :mrgreen:
 
bricksrheavy said:
Android - upaljen Gugl maps + AMZS za kamere od Splita do Rijeke u đepu sa ugašenim ekranom bez problema. Baterija 4500mAh.
Kad ti  triba ST-RI 2 ipo ure kad vozis ka luđak


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
cadjo said:
Da ne čitam cilu temu zanima me koji su razlozi stavljanja komunikacije u kacigu?Sa ženom ne želim pričat kad se vozimo (bar malo mira iman :) ) a s druge strane toliko me posa veže uz mobitel da jednostavno odmaran dušu dok se vozin i ne želin da me itko smeta....
Jedino mi pada na pamet glazba kao nešto suvislo.....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
to je to, nikakve pizdarije mi ne tribaju u voznji,a posebno ne razgovor sa zenom.. :mrgreen:
lipo vrime, prazna cesta,zvuk iz akrapa, a pisma more iz glave..
 
seki22 said:
Kad ti  triba ST-RI 2 ipo ure kad vozis ka luđak


Sent from my iPhone using Tapatalk
[emoji38] - je ja, brz za popizdit, skupi mi se prašina po viziru u vožnji [emoji38] Poanta je da je ugašen ekran pa troši puno manje baterije.
 
bricksrheavy said:
[emoji38] - je ja, brz za popizdit, skupi mi se prašina po viziru u vožnji [emoji38] Poanta je da je ugašen ekran pa troši puno manje baterije.
Aha....onda OK
Ali ja volin bacit ocadu malo na ekran
Tako da mi prikljucen na 12v uticnicu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
cadjo said:
Da ne čitam cilu temu zanima me koji su razlozi stavljanja komunikacije u kacigu?Sa ženom ne želim pričat kad se vozimo (bar malo mira iman :) ) a s druge strane toliko me posa veže uz mobitel da jednostavno odmaran dušu dok se vozin i ne želin da me itko smeta....
Jedino mi pada na pamet glazba kao nešto suvislo.....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Ma da, u pravilu nije potrebno... al eto, mozes tiho muziku upalit, ili recimo radio, cut vijesti npr
A i ako netko bitno zove pa se javit... u svakom slucaju minimalno koristim, al nije lose


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
cadjo said:
Koje sluje?Imaš li kakvu preporuku?Iskreno san razmišlja o tome jer mi se gadi voziti zbog ovih skrivenih kamera....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Ma kupis taj neki najjednostavniji set komunikacije, vec od 100€ imas dobre sisteme


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
bricksrheavy said:
Pokuša sa slušalicama i sa zvučnicima;

- slušalice koje se umetnu u uho (earbuds Hama od ~80kn) se dobro čuju i nešto prigušuju buku ali ni blizu ka i čepići
- jeftilen ebay zvučnici se preko čepića ne čuju :palacdolje:
- Cardo Scala zvučnici od 95 £ se uredno čuju kroz čepiće do 100 km/h

Moja kombinacija je dakle; Cardo Scala zvučnici+mobitel sa upaljenom navigacijom u đepu
https://www.ebay.co.uk/itm/Cardo-Scala-Rider-SRAKJBL-Motorcycle-Helmet-Audio-JBL-Speaker-Kit/164152927321?hash=item263846e459:g:dvEAAOSw4mRejKZu

Motor Fazer, kaciga Shoei GT air
Upravo to. Cardo scala, ja imam Freecom 2.

Upravljanje i s mobitela, odlicno. Mada, kako ovo ne ide, morat cu kombinacijom tipki po samom uredjaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
cadjo said:
Da ne čitam cilu temu zanima me koji su razlozi stavljanja komunikacije u kacigu?Sa ženom ne želim pričat kad se vozimo (bar malo mira iman :) ) a s druge strane toliko me posa veže uz mobitel da jednostavno odmaran dušu dok se vozin i ne želin da me itko smeta....
Jedino mi pada na pamet glazba kao nešto suvislo.....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
Prvo pitanje .... zašto uopće voziš ženu  :misli:  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Komunikaciju prvenstveno koristim na nepoznatom terenu radi upozorenja na kamere i za navigaciju, no realno je da ipak većinu vremena odradi za reprodukciju glazbe.  Kod navigacije je dobro da ako netko od ekipe ima kompatibilni uređaj možemo koordinirat vožnju, jer npr. to što sam ja prvi i imam uključenu navigaciju ne znači da ovaj iza možda nema neku bolju ideju za prolazak.  najmanje telefon jer kad idem na motor uključim filter sa 5 brojeva koji me mogu nazvat i to je to.
 
BMW original. Telefon / navigacija /multimedija s telefona. Radi bez greške, automatsko povezivanje, zvuk odličan. 8)
 
cadjo said:
Da ne čitam cilu temu zanima me koji su razlozi stavljanja komunikacije u kacigu?Sa ženom ne želim pričat kad se vozimo (bar malo mira iman :) ) a s druge strane toliko me posa veže uz mobitel da jednostavno odmaran dušu dok se vozin i ne želin da me itko smeta....
Jedino mi pada na pamet glazba kao nešto suvislo.....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
1. navigacija
2. ponekad kontrola suvozačice da ne zadrema  (ak počne priča samo ubrzam i ništ se ne čuje na kineskom jeftilenu) :mrgreen:
Mobitel i muzika mi ne trebaju na motoru
 
cadjo said:
Da ne čitam cilu temu zanima me koji su razlozi stavljanja komunikacije u kacigu?Sa ženom ne želim pričat kad se vozimo (bar malo mira iman :) ) a s druge strane toliko me posa veže uz mobitel da jednostavno odmaran dušu dok se vozin i ne želin da me itko smeta....
Jedino mi pada na pamet glazba kao nešto suvislo.....

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

  (y)  +1   
 
Ekipa, može pitanje da ne otvaram cijelu temu....
Dakle, gledam neku komunikaciju, prvenstveno radi GPS-a, muzike i suvozačice.... Međutim, bilo bi lipo i kad bi moga čuti i ljude s kojima vozim... Bilo radi puta, planiranja stajanja ili jednostavno pizdarije... Kako skuzim s kojim komunikacijama je kompatibilna a sa kojima ne...
Npr gledam ovu:

Nije neka para, ima featura dosta, samo me zanima jel se može spojiti samo sa istima, ili može i druge...
 
Android - upaljen Gugl maps + AMZS za kamere od Splita do Rijeke u đepu sa ugašenim ekranom bez problema. Baterija 4500mAh.

pa nije baš AMZS točan, fali mu kamera u solinu u rotoru, a pokazuje još onu na križanju vukovarske i velebitske koje nema godinama...ona na smokoviku je u krivom smjeru, nema ni one na domovinskog rata...
 
Nakon podosta "namjenskih" aplikacija za kamere pokazalo mi se da je Waze zapravo najbolje all-in-one rješenje.
Nedostaje mu samo neki offline mod.
 
  • Like
Reactions: BreakM
pa nije baš AMZS točan, fali mu kamera u solinu u rotoru, a pokazuje još onu na križanju vukovarske i velebitske koje nema godinama...ona na smokoviku je u krivom smjeru, nema ni one na domovinskog rata...
U međuvremenu sam se pribacija na copilot - iako ni on ne javlja neke cordon kamere ako im prilaziš "s leđa", pa san u opcijama aktivira dodatno POI kamere da javlja čim sam u blizini.

U zadnja 3 dana oko 500 napravljenih kilometara i valjda preko 12 kamera (n)